Skocz do zawartości

Recommended Posts

Deus Ex: Human Revolution jest trzecią grą z serii Deus Ex oraz prequelem oryginalnego Deus Ex.

Została stworzona przez Eidos Montreal we współpracy z Square Enix.

Premiera: 26.08.2011

 

Zarys fabularny (wg wydawcy):

 

Wcielasz się w Adama Jensena, byłego specjalistę ze SWAT-u, wybranego, by dopilnował bezpieczeństwa najbardziej awangardowych amerykańskich firm biotechnologicznych. Twoim zadaniem jest ochrona sekretów firmy, lecz gdy grupa komandosów włamuje się i zabija naukowców, których miałeś chronić, priorytety Twojej pracy ulegają całkowitej zmianie.

 

Gdy zostajesz ciężko ranny podczas ataku, jesteś zmuszony do przyjęcia mechanicznych ulepszeń i prędko orientujesz się, że ścigasz cienie po całym świecie, nigdy nie wiedząc, komu możesz zaufać. W tych czasach, gdy osiągnięcia nauki zmieniają atletów, żołnierzy i szpiegów w istoty nadludzkie, komuś bardzo zależy na tym, by ewolucja ludzkości podążyła jedną konkretną ścieżką.

 

I tę właśnie ścieżkę musisz odnaleźć. W ostatecznym rozrachunku bowiem jedynie Twoje decyzje i wybory mogą zmienić jej bieg.

 

 

Wymagania sprzętowe (PC).

 

Minimalne

  • System operacyjny: Windows XP/Vista/7
  • Procesor: dwurdzeniowy, taktowany zegarem 2.0 GHz
  • Pamięć: 1 GB (XP) lub 2 GB (Vista i 7)
  • Karta graficzna: GeForce serii 8000, ATI Radeon serii HD 2000 lub lepsza
  • Dysk twardy: 8,5 GB
Rekomendowane:

  • System operacyjny: Windows 7
  • Procesor: AMD Phenom II X4, Intel Core 2 Quad albo lepszy
  • Pamięć: 2 GB
  • Karta graficzna: AMD Radeon HD 5850 lub lepsza
  • Dysk twardy: 8,5 GB

Gra już w chwili obecnej zbiera bardzo wysokie noty od recenzentów, m.in. PC Gamer ocenił DX:HR na 94/100.

 

 

Wybrane wideo z GameTrailers.com

 

http://www.gametrailers.com/video/cg-directors-deus-ex/708299

 

http://www.gametrailers.com/video/e3-2011-deus-ex/714411

 

http://www.gametrailers.com/video/preview-hd/717617

Link to post
Share on other sites

A dla Ciebie to wysokie wymagania ? Nasze kompy łykną to w DirectX 11 bez problemu. Zobaczymy jaka będzie gra. Jak będzie dobra to może kupię a jak słaba to może jak będzie dobry transfer... Ach nieee przepraszam już nic nie mówię bo zaraz tu wielki znawca torrentów przyjdzie i będzie mi mówił co to piractwo :rotfl: :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Grafika jest OK - wiem, bo widziałem gamepaly na własne oczy. Nie mówię gdzie z wiadomych powodów... :wariat:

Na DX11 jest oczywiście lepsza... :->

 

Co zaś się tyczy audio - dialogi, muzyka i efekty stoją na bardzo wysokim poziomie - w szczególności dialogi Jensena i Pritcharda

 

Zaczyna się 13:19 - to jeden z wielu przykładów.

 

Link to post
Share on other sites

Jeden z twórców się wypowiadał dlaczego wersja na pc będzie najlepsza

 

Po pierwsze, Nixxes pracowało nad grafiką w DX11 odkąd tylko biblioteki te się pojawiły. Wykorzystaliśmy to, dodając kilka elementów, które zobaczysz tylko, jeśli masz w swoim PC kartę wspierającą DirectX 11: teselację w czasie rzeczywistym, usprawnione Ambient Occlusion, poprawione rozmycie i głębię ostrości. Wprowadziliśmy także wsparcie dla technologii Eyefinity od AMD (wyświetlanie obrazu na kilku monitorach) i 3DHD. Ponadto interfejs użytkownika został dostosowany do klawiatury i myszy, a samo sterowanie nimi można ustawić tak, by pasowało do twoich nawyków growych.

Tu jeszcze prezentacja możliwości dx11 na karcie z serii HD6800

http://www.youtube.com/watch?v=cLd9E304QZQ

 

I tak patrząc po sieci to wiedzę ze osoby z gorszym ode mnie sprzętem mają nawet FPS: 95 - 280 ale to pewnie na niższych rozdzielczościach

 

A tu filmik z podobnej konfiguracji jak moja i widzę ze jest bardzo dobrze

 

http://www.youtube.com/watch?v=Jet4E6fSlws&feature=related

 

60-29 fps Na Bank gra nie będzie chodziła tak słabo jak crysis 2

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Grafika i tak nie odgrywa aż takiej roli. Jeśli nie jest brzydko lub sztucznie to wystarczy - pod warunkiem że reszta zawartości gry jest na wysokim poziomie. Pierwszy Deus Ex też jakoś technicznym arcydziełem nie był a dla wielu i tak jest kultowy. A takich tytułów jest więcej np. Vampire - Bloodlines.

 

Od dzisiaj sam jestem już prawie oficjalnie właścicielem Deus Ex:HR tzw. Limited Edition czyli wersji z dodatkową misją i jakimiś duperelami. W sumie myślałem też nad bogatszą wersją z komiksem, artbookiem itp. ale w sumie 10 funtów robi różnicę, zwłaszcza że na horyzoncie jeszcze Warhammer 40k Space Marine i BF3.

 

Najgorsze jest to, że pomimo jest to oficjalnie gra powiązana ze Steamworks, to Steam w zasadzie ma najgorszą wersję. Pomijając kwestie ceny, Steam nawet w Augmented Edition nie ma dodatkowej misji, dodatkowych broni itp.

 

 

Link to post
Share on other sites

Czekanie na recenzje to też w obecnych czasach kiepski pomysł. Wiadomo, opinie są jak du*y, każdy ma własną. Ale to nie zmienia faktu, że 'wielkie' tytuły 'wielkich' wydawców dostają zazwyczaj wysokie noty. Zobacz średnią Mass Effect 2, DragonAge 2, Crysisa, Starcrafta 2, Obliviona, Fallouta 3...można wymienić o wiele więcej. To nie są jakieś wybitne twory a jednak zdaniem 'profesjonalistów' zasłużyły na oceny 95+ %, stwierdzenia że to szczytowe osiągnięcie w danym gatunku itp.

Edytowane przez .daft
regulamin 2-j
Link to post
Share on other sites

Recenzje potrafią być bardzo mylące, np. Dragon Age 2 z notami 90+ to taki sam FAIL jak Titanic z 11 Oscarami... ale w przypadku DX:HR byłbym bardziej skłonny uwierzyć w cały ten zachwyt recenzentów, ponieważ jeśli BETA wyglądała tak jak wyglądała to wersja finalna jest na bank super.

Link to post
Share on other sites

Zobacz średnią Mass Effect 2, DragonAge 2, Crysisa, Starcrafta 2, Obliviona, Fallouta 3

 

Hmm może nie koniecznie chodzi mi o noty z Gamespota czy IGN, ale są dużo moim zdaniem rzetelniejsze źródła jak PC- Gamer i przede wszystkim opinie na forach.

A tytuły, które wymieniłeś to muszę przyznać, że ME2,Oblivion i Fallout 3 dostarczyły mi wiele wiele godzin wspaniałej rozgrywki ;) Akurat nigdy nie rozumiałem tego ustękiwania na F3. No ale to rozmowa na inny temat.

Tak czy siak, jeżeli przeczytam/usłyszę pozytywną opinię ludzi, którzy grali i kochali pierwzsego Deus-Exa na pewno pobiegnę do sklepu.

 

Skorzystałem z pre-ordera tylko 2x w życiu (Mafia II i Fallout New Vegas) i na pewno trzeci raz będzie przy Skryrim.

Link to post
Share on other sites

Crysis poza grafiką nic nie oferował

Rozumiem, ze grasz w gry co najwyzej od wczoraj, dlatego wyjasnie.

 

Tworcy Crysisa podeszli z szacunkiem do graczy i urozmaicili zabawe. Niemal kazda misje mozna wykonac na 5 roznych sposobow, co jest prawidzwym ewenementem wsrod dzisiejszych mizernych tytulow. Obecnie, w dobie casualizacji, upraszcza sie misje, tak, aby kazdy gimbus mogl ja przejsc (i kupic, chodzi tylko o pieniadze). Zawsze jest tylko jedna sciezka. Pewnie, nawet tak kiepskie i niewymagajace rozwiazanie da sie ubrac w ladna otoczke, ale to bylo juz w pierwszym Call of Duty czy Medal of Honor (nie mozesz pamietac, bo wtedy sie dopiero urodziles). Raz, dwa, trzy, ale nie cztery i piec. Ile mozna wciskac ludziom ten sam kit?

 

Najnowszy Deus Ex jest kompletnie oderwany od swoich konkurentow. Nowa jakosc, swietne rozwiazania, ciekawy graficznie - pod tym wzgledem nawiazuje do pierwszej czesci, co jest uklonem w kierunku fanow. Dlugo mozna opowiadac. Kto nie zrobil pre-order ten ciapa jakich malo.

 

P.S. Zapomnialem o jednym. Miedzy Crysis a Deus Ex, pojawil sie tytul Borderlands. Warto mu sie przyjrzec, jesli ktos nie slyszal.

Edytowane przez Istvan
Link to post
Share on other sites

@Thorin49

 

To nie dowód tylko kolejna opinia. Co nie zmienia faktu że czekam niecierpliwie na kuriera.

 

@CougarV6

 

ME2 był wielkim zawodem w porównaniu z moim ulubionym ME(1). Zamiast grę rozwinąć i rozbudować to wszystko uproszczono i dorzucono trywialną fabułę i bzdurne 'romanse'. Z kolei gry Bethesdy wymagają 2-3 GB modów od fanów żeby dobrze wyglądały, nie miały błędów itp. a i tak potykają się o koncepcję 'otwartego świata', która wcale nie jest taka fajna.

 

@Istvan

 

Crysis to przereklamowany shit. Nie wiem jakie są te opcje, o których mówisz ale ta gra i tak jest jak każdy inny shooter. Niby mamy kombinezon dający 'super moce', które wcale nie są super bo to jest gra, więc musi być trudna. I tu cała koncepcja się rozpada. Skoro w imię wyzwania i aby gra nie była za łatwa ty w super kombinezonie vs zwykły żołnierz możesz dostać baty to jest to kpina. Zbyt dużym problemem było zrobienie wyzwań natury bardziej intelektualnej - planowania, taktyki itp. - to osłabiono to co miało być głównym atutem. Fakt, mamy większy obszar ale i tak jest on sztucznie ograniczany przez ukształtowanie terenu albo same skrypty gry. Nie możesz iść gdziekolwiek, ominąć jakiegoś kawałka terenu czy 'fabuły' bo masz taki chęć. Niby można część przeciwników ominąć ale i tak dochodzisz do miejsca gdzie trzeba wszystko wybić.

 

 

Link to post
Share on other sites

Istvan: W gry gram już od dawna :> i mogę cie powiedzieć ze crysis nie przekonał mnie do siebie za to 2 część sprawiła ze polubiłem tę serie :jupi: Do tego multi które zalicza się do jednych z lepszych w jakie grałem ostatnio.

 

A wracając do tematu to czy ktoś zamówił preordera na ultimie ??

Bo znając ich można liczyć na wysyłkę 25 jeśli na 26 jest zaplanowana premiera. Przynajmniej ja mam taką nadzieję bo w weekend nie mam planów (:

 

Szkoda tylko ze gierka będzie przypisana do platformy steam. Niedawno sprzedałem moje konto a tu nagle się dowiaduje ze będzie gra wymagać steama :sciana:

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Właśnie czytałem recenzje na innym portalu i recenzent napisał ze Grafika - mogła by być lepsza i ze to nie jest poziom Crysisa 2, Battlefield 3 czy nawet Mass Effect 2. Wiec jestem ciekaw jak z optymalizacją będzie.

Edytowane przez wrobellito
Link to post
Share on other sites

Deus Ex: Bunt Ludzkości - recenzja

 

http://www.gametrailers.com/video/review-hd/719502

 

JA CHCĘ JUŻ GRAĆ W DX:HR!!! :sciana:

 

 

Krótkie zestawienie ocen jakie zgarnęło dzieło Eidos / SE:

 

Edge - 9

IGN - 9.0

1UP - A

PCGamer - 94/100

Gamespy - 4/5

Joystiq - 4.5/5

Eurogamer - 9

Gametrailers - 8.7

Destructoid - 9.5

TheSixthAxis - 9

Videogamer - 9

IncGamers - 10

C&VG - 94

WorthPlaying - 9.7

Strategy Informer - 9.5

Guardian - 4/5

Metro - 5/5

Telegraph - 4/5

Bit Gamer - 90

Ars Technica - BUY

Rock, Paper, Shotgun - Recommended

GamesTM - 8

MTV Multiplayer Blog - BUY

RPG Fan - 90

VE3D - 4.5/5

X360A - 94

Gamersyde - 5/5

Edytowane przez Thorin49
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...