Skocz do zawartości

Wentylator wpada w rezonans chyba?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Witam, kupiłem sobie nową obudowę endorfy ventum air 200, bo moja poprzednia obudowa miała słaby przepływ powietrza i wraz z nową obudową dostałem 3 dodatkowe wentylatory, które już były zamontowane w obudowie i mam taki problem, że gram sobie w coś i kompletnie randomowo jeden wentylator nagle zaczyna się, tak jakby trząść? Przynajmniej tak wnioskuje z dźwięku, jaki wydaje, bo nie widziałem, żeby coś tam latało i trwa to tylko przez chwilę potem przestaje i wszystko jest ok wszystkie posiadane wentylatory testowałem za pomocą occt wentylatory chodziły normalnie cały czas nawet po tych 30 min nic się kompletnie nie działo pomimo tego, że komputer chodził na 100% nie wiem już o co może chodzić pierwszy raz z takim czymś się spotykam.

Edytowane przez Quiet Monarch
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Bo wentylator może wpadać w drgania przy pewnych obrotach, a jak idzie na 100% może się nic nie dziać.

 

Te wentylatory w tej buzie to są kiepskiej jakości po 30zł kupisz:)

 

Wg mnie masz takie opcje:

  • ustawić wentylatory w budzie na stałą prędkość, albo tylko tego jednego co rezonuje
  • sprawdzić czy on jest dobrze zamontowany
  • zlokalizować wadliwy wentylator i skontaktować się z endorfy czy wyślą zamiennik na gwarancji

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli to faktycznie rezonans a nie np. wadliwe łożysko to jest na to proste rozwiązanie:

https://allegro.pl/oferta/kolki-antywibracyjne-do-wentylatorow-akasa-20-szt-12863055754

Testowane osobiście, działa jak marzenie. Poza tym jesteś pewny że to wentylator obudowy? Niektóre karty graficzne mają nieprzyjemny dźwięk przy włączaniu wentylatorów, z opisu wynika że to może być to.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...