Skocz do zawartości

Oplacalność RTX 4070


Recommended Posts

4 godziny temu, Tiamina napisał:

Chciałbym was zapytać czy ta karta jest opłacalna w zakupie czy dopłata różnicy do 4070Ti jest adekwatna do jej wydajności.

W Polsce 4070 Ti można kupić za 3500 zł. Nowa, ze sklepu. 

 

W jakiej cenie masz możliwość zakupu zwykłej 4070?

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, Artok napisał:
9 godzin temu, Tiamina napisał:

 

W Polsce 4070 Ti można kupić za 3500 zł. Nowa, ze sklepu

No chyba na jakiejś super promocji i jakiś paść wersję:)

Generalnie 4070 a 4070ti różnica w cenie podobna jest do różnicy w FPS kwestia w jakie FPS w jakich grach celujesz. Opłacalność obu jest podobna - słaba ale taki mamy klimat NVIDIA zarabia na AI czyli sprzedaje h100 za 40000$ przy koszcie maks 5000$

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, wrobel_krk napisał:

No chyba na jakiejś super promocji i jakiś paść wersję:)

Żadnych super promocji. Sklep e-antur na allegro, a wersja to Gigabyte Eagle. 

 

Opcjonalnie w tej samej kwocie są także outlety od x-kom. 

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, raiders napisał:

Ale   do czego ta   karta ?

 DO gierek  bo chcesz być cool  w piaskownicy .... nie nie jest opłacalna

Do   pracy zarobkowej .... to zależy co robisz  i jak ją wykorzystasz .

Upały dają ci się we znaki.

 

16 godzin temu, Artok napisał:

W jakiej cenie masz możliwość zakupu zwykłej 4070?

w aktualnych.
 

 

11 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Generalnie 4070 a 4070ti różnica w cenie podobna jest do różnicy w FPS kwestia w jakie FPS w jakich grach celujesz. Opłacalność obu jest podobna - słaba ale taki mamy klimat NVIDIA zarabia na AI czyli sprzedaje h100 za 40000$ przy koszcie maks 5000$

Wcześniej byłem nastawiony na 4070ti a że mi się nie śpieszy i miałem przerwę to ceny nadal są wysokie.Patrzę a tu wrzucili 4070.

 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Artok napisał:

Żadnych super promocji. Sklep e-antur na allegro, a wersja to Gigabyte Eagle. 

 

O ile wersję można by jeszcze przeżyć, to fakt, że za chwilkę pan Eantur się z biznesu ewakuuje, razem z gwarancją za kartę już niekoniecznie... W takim sklepie krzak to można powerbanka kupić czy etui do telefonu a nie kartę za 4k zł (oczywiście to moje zdanie i nikt się z nim zgadzać nie musi). 

 

4070 to wydajność plus minus RTX 3080 10GB, 4070Ti to już poziom 3090Ti minimalnie gorsza w wysokich rozdzielczościach 3440x1440 i 4K. Obie karty mają dlss3 i frame generator, który przydaje się. Sam byłem sceptyczny temu rozwiązaniu ale po 4 miesiącach posiadania RTX 4080 przyznam że fajnie to działa.

 

Nie napisałeś w jakiej rozdzielczości grasz. Jeżeli 1080p wystarczy Ci 4070, w każdej wyższej radzę dopłacić do 4070Ti. No i I9 9900(K lub bez K) to już będzie za słaby procesor do 3090Ti/4070Ti, może nie jakoś tragicznie ale karta będzie już miejscami duszona. Również przetestowane na własnych doświadczeniach - przesiadka na 13600K dużo pomogła. 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Mam 4070 z i5 13600 i 2K nie jest mi straszne, z tym ze ja mam te 2K w 60 fps, grubo, często karta nie kreci wiatrakami na 50%. 

Oczywiście Wiedźmin puszczony na absolutny max jest do do du*y no ale czego wymagać od starego enginu,  a fg nie wlacze bo jak już pisałem mój monitor to 60Hz.

Z tego co teraz widziałem (Amazon) to różnica pomiędzy najtańsza 4070 a najtańsza 4070 ti to 240 euro, wiec wydaje mi się ze najlepszym zakupem w tej chwili było by 7900xt które jest w cenie 4070ti a jest podobnie wydajna a tylko 10-15% mniej wydajna w RT w zależności od tytułu.

Ale biorąc dodatkowo pod uwagę ze ma więcej Vram 20>12 , to gdybym kupował teraz to brał bym jednak 7900 xt.

Fg to fajna opcja jeśli twój monitor potrafi to wykorzystać, bo 80fps na monitorze z odświeżaniem 60Hz to katastrofa.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, joker5513 napisał:

Zakładam że autor(ka) ma jednak monitor z wysokim odświeżaniem, dziś to raczej już standard. Polecam sobie wymienić monitor na taki z większym odświeżaniem, powrotu w druga stronę już nie będzie :D

 

Wiem, wiem, problem w tym ze w tym roku mam jeszcze w cholere wydatków a zmieniając monitor na takie 32" doszła by do tego zmiana karty graficznej, płyty głównej pamięci i procesora, znam siebie ;)

Wiec możemy założyć, ze nałożyłem sobie "kaganiec" na wydatki ;)

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, joker5513 napisał:

Zakładam że autor(ka) ma jednak monitor z wysokim odświeżaniem, dziś to raczej już standard. Polecam sobie wymienić monitor na taki z większym odświeżaniem, powrotu w druga stronę już nie będzie :D

 

Taki sam standard jak 4k:P

Wystarczą statystyki steam zobaczyć jak to w realu jest;)

Link to post
Share on other sites

Na 27 cali 2K i 5700x gry max 150 klatek na 4070 i monitor 240Hz to już jej 99% non stop.
Więc dałem blokadę na wszystko oprócz CS go na 120 żeby chodziła w okolicach 80%
W sumie to jednak żałuję że nie do płaciłem do Ti.

A to już gigabyte rtx 4070 OC z nowym złączem zasilania który ma większy power limit od tego ze zwykłym zasilaniem.
Bo to też trzeba wiedzieć że nowe złącze, lepsza wydajność, tak to sobie giguś wymyślił.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, joker5513 napisał:

Nie napisałeś w jakiej rozdzielczości grasz. Jeżeli 1080p wystarczy Ci 4070, w każdej wyższej radzę dopłacić do 4070Ti.

Zapomniałem - 1080p z tym że często korzystam z DSR jeśli wymagania gry pozwolą.Wiesz,jestem za stary i tak mnie już nie ciągnie do gierek jak dawniej.Tutaj przy 4070Ti doszły by koszta nowej płyty,cpu oraz chłodzenia bo już za stare na nowe podstawki i prawdopodobnie ram.Obecnie mam 2070(SUPER) i zastanawiam się nad 4070.
Czy w przypadku DSR ta 4070 będzie ok bo proponowałeś do wyższej rozdzielczości 4070Ti ?

Link to post
Share on other sites

DSR to jak mniemam renderowanie w wyższej rozdzielczości i skalowanie z powrotem do 1080p tak? Taki najbardziej bogaty anty aliasing :D

 

Niczym się to nie różni od grania w wyższej rozdzielczości jak dla mnie więc dalej będę stał na stanowisku że warto by się pokusić o 4070ti.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...