Skocz do zawartości

Migotanie ekranu i wyłączanie się komputera pod obciążeniem.


Recommended Posts

Witam, problem tak jak w tytule, gdy odpalę na tym kompie jakąś gierkę, która go trochę bardziej obciąży to zaczyna się miganie ekranu, jakby mrowienie (filmik: https://www.youtube.com/watch?v=jJYkVWl2rSI&ab_channel=Toolfeed), po paru takich migawkach komp się wyłącza całkiem.

Specyfikacja:

Intel i5 4460

Gigabyte GA-B85M-D3H

8 GB DDR3

Zasilacz: XFX TS 550W

Do tej pory siedziała tam stara już karta GTS 450, ale kupiłem nową do swojego kompa i chciałem swoją MSi RX570 tam przełożyć, nie chciało to na początku działać, ale po aktualizacji biosu do najnowszego jaki był na necie dla tej płyty w końcu ruszyło. Ze słabą kartą nie było żadnego problemu i dodatkowo, gdy w RX 570 w softwarze AMD obniżyłem dość znacząco taktowania i ograniczyłem pobór mocy to też się uspokoiło. Karta do wczoraj jeszcze była używana ciągle i żadnych problemów z nią nie było, dlatego ją wykluczam.

Monitor też z GTS 450 działał bez problemu i sprawdzałem na DVI-D oraz HDMI na obu tak samo.

Myślicie, że będzie to wina zasilacza? Nie mam żadnego oprócz tego w swoim kompie żeby na szybko podłączyć i sprawdzić :/

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Zivolt napisał:

Myślicie, że będzie to wina zasilacza? Nie mam żadnego oprócz tego w swoim kompie żeby na szybko podłączyć i sprawdzić :/

Może być, swoje lata na karku ma. Tym bardziej że

2 godziny temu, Zivolt napisał:

gdy w RX 570 w softwarze AMD obniżyłem dość znacząco taktowania i ograniczyłem pobór mocy to też się uspokoiło.

 

Niewykluczone też że karta pada. Trzeba podstawić inny zasilacz dla pewności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, janek20 napisał:

Karta

Jakby była 100% karta to nie było by tych migawek itd i nie znikał by obraz, a komp by ciągle chodził? Bo przy dobrym obciazeniu bez ruszania taktowań i napięć odpalę gierkę i jest ze 2-3 migawki i komp się sam wyłącza. A jako że teraz karta jest najbardziej prądożernym komponentem to dlatego stawiam na to że zasilacz niedomaga. Spróbuję jak będę miał czas podpiąć ten ze swojego kompa i sprawa będzie jasna.

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites

Nie chciało mi się trochę przekładać zasilacza bo mam wszystko spięte ładnie kable i wsadziłem tego RX 570 spowrotem do swojego kompa i działa bez żadnego obcinania taktowań, nie ma żadnych podobnych objawów. Jest możliwość, żeby był jakiś problem z płytą główną w tamtym czy będzie to wina zasilacza jak dzieje się to tylko pod obciążeniem, a tak na przeglądaniu internetu czy mniej wymagających grach śmiga bez problemu?

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Zivolt napisał:

Jest możliwość, żeby był jakiś problem z płytą główną w tamtym czy będzie to wina zasilacza jak dzieje się to tylko pod obciążeniem, a tak na przeglądaniu internetu czy mniej wymagających grach śmiga bez problemu?

Raczej na pewno zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Screeny z HWMonitor przy dwóch różnych grach, teraz były migawki ale wyłączył się tylko raz, a tak przez 10 minut grałem i migawki średnio co 30 sekund ale komp chodził. Karta na seryjnych fabrycznych nastawieniach. W moim komputerze przy obciążeniu nawet bardziej się grzała po temp podchodziła pod 80 stopni, a nic się nie działo żadnych migawek. Przepiąłem ją też w drugi slot PCIe na płycie, ale nic to szczególnego nie dało. Napięcie minimalne tak jak widać po screenach nie zesżło poniżej 11.6V dlatego już sam nie wiem czy to na pewno ten zasilacz.

z1.png

z2.png

z3.png

z4.png

 

Tu jeszcze screen z HWInfo:

image.png.cc580ab0744be186b0e325ac8947234d.png

Edytowane przez Zivolt
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...