Skocz do zawartości

Komputer do gier oraz AutoCAD okolice 8000zł+


Recommended Posts

Cześć, szukam nowego PCta po tym jak stary już niedomaga w pracy, a o grach już nie wspominam. Do tego prawdopodobnie padł zasilacz, gdyż wywalił mi korki kilka razy, także już go nie tykam. Budżet powiedzmy około 8000, jeśli warto to się coś dołoży, jeśli wyjdzie mniej to też fajnie. Udało mi się wyrwać myślę fajną płytę pod DDR5 (o czym będzie niżej) - jeśli to zły wybór w tej cenie to proszę mnie śmiało naprostować :) . Komputer potrzebuję do grania oraz do pracy w AutoCAD (w tym drugim co by nie było to obecnie raczej da radę). Kolorystyka czarno-biała z dominacją białego (można iść w full white) mile widziana, dlatego sama płyta która się taka trafiłą jest w moim guście. jakies RGB mile widziane, jestem skłonny coś tam dorzucić, aby mieć taki bajer i czasem korzystać i aby sprzęt był nie tylko dobry, ale i cieszył oko. Mogę coś podkręcić, choć nie muszę, UV zrobić z jakimś poradnikiem również.

 

Jako, że ostatnio trafiają się promocje(głównie x-komi ich hunting, choć śledzę wszystko po kolei) to w tym tygodniu zdołałem wyhaczyć taki sprzęt w podanych obok cenach, aczkolwiek być może nic się z tego nie nadać i jestem skłonny do zwrotów i zakupu czegoś innego, jeśli się to do niczego nie nadaje, ale:

 

- AsRock Z790 Pro RS WiFi za 799zł - design okej tylko czy jakość zadowalająca względem ceny?

- zasilacz FSP/Fortron HYDRO PTM PRO 1200W 80 Plus Platinum za 679zł ( nie za duży? nie wiem jaka karta przypadnie - nie wiem jak z efektywnością, nie lepiej coś mniejszego czy nie wpłynie to na pobór prądu?) Wiem tylko, że lepiej aby był zapas mocy, od tygodnia dopiero nadrabiam i czytam co i jak :)

- i5 13600K za 1299zł (może szukać i7-13700K?, albo jakiś Ryzen?, ale z tego co czytałem jest baaaardzo okej, a w tej cenie w której udało się wyrwać chyba tym bardziej?)

- SSD M.2 Lexar NM790 2TB za 369zł (wydaje się raczej OK w tej cenie)

- AIO Cooler Masterliquid ML240L V2 RGB White 2x120mm za 259zł - ale może coś ładniejszego/bardziej wydajnego lub jakieś fajne "powietrze"?

- obudowa be quiet! Pure Base 500DX White  za 379zł (mogę ją odebrać do poniedziałku, później przepadnie - ale tutaj mam mieszane uczucia, może lepiej dołożyć do czegoś lepszego. Wymiary jakie mnie blokują to szerokośc max 240mm, wysokośc myślę w granicach 520mm aby był luz jakiś "do góry"

 

Reszty brak proszę bardzo o jakieś sugestie :). Mam do wzięcia nówkę RTX 3070Ti Zotac AMP AIRO Spiderman 12GB za 3250zł - czy to dobry deal? Czy lepiej 6950XT lub coś więcej w podonym budżecie?

 

I sprzęt, który się raczej nie przyda chyba, że ktoś poleci zejść z DDR5 na DDR4 - choć w tej cenie płyty którą dorwałem chyba to bez sensu, a i DDR5 bardziej przyszłościowe, choć socket 1700 też raczej wydaje się martwy bo 15 generacja wyjdzie na czymś innym:

- pamięć DDR4 Kingston Fury 32GB (2x16) 3200MHz Cl16 Beast Black za 269zł

- pamięć DDR5 Kingston Fury 16GB (2x8) 6000MHz CL40 Beast Black za 299zł (raczej bym chciał 2x16GB)

- chłodzenie Endorfy Fera 5 ARGB za 139zł, raczej za słabo i warto dołożyć kilka stówek.

 

Korci mnie fajna buda, fajne AIO lub jakieś chłodzenie powietrzne, aby pasowało do całości (biały kolor) i aby cieszyło oko jakieś RGB.

 

Posiadam 2 monitory 24" FHD, jeden ACER Nitro VG240YSbmiipx 24", drugi starszy Asus jako pomocniczy 60Hz. Założenia - pozostanie na tych monitorach, może przejście na chociaż jeden o wyższej rozdzielczości (min 144Hz - wiadomo :)) w przyszłości np. 1440P do grania. Ale to nie jest obecnie priorytetem - chyba że się trafi jakaś okazja.

 

Reszta specyfikacji starego kompa to w skrócie : i5-4670K, RX 570 4GB, ram 16GB DDR3 na płycie H87. Obudowę którą posiadam Fractal Design Arc Midi R2 - nie chciałbym nic gorszego, z gorszym zagospodarowaniem i ilością filtrów i wentylatorów - ma być solidnie, ale też aby nie byłą dużo większa i mieściła się w miejscu gdzie jest postawiona - tutaj zapewne jakieś sugestie mile widziane, a dobrać już coś pod siebie to dobiorę. Także taki sprzęt to będzie przepaść względem staruszka.

 

Aha jestem skłonny kupić jakąś używkę w rozsądnej cenie z pewnego źródła z gwarancją - jeśli to uzasadanione.

 

Nie potrzebuję sprzętu na już, mogę chwilę poczekać, kilka FPS w tą czy w tą tez nie robi różnicy - nie jestem z tych co będzie robić benchmarki raz w tygodniu :) . Z góry dziękuję za pomoc i krytykę :) Miłego weekendu!

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...