Skocz do zawartości

Swobodne rozmowy o retro i nie tylko


Recommended Posts

Jeśli sama płyta nieużywana i książeczka nie pognieciona, to 2k.

Jeśli sama płyta nieużywana i książeczka pognieciona (lub odwrotnie), to 1,5k.

Jeśli sama płyta używana i książeczka pognieciona, to 1k.

Proste? :D

 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Spokojnie, nie będę bił. :D 

 

A to pamiętacie?

 

W dniu 14.07.2023 o 08:27, luk1999 napisał:

 

W dniu 14.07.2023 o 10:49, cooger napisał:

499 :D

 

Coraz lepiej ;) 

image.png.4936e6a49ff6a569d71adf0e0533db7a.png

Edytowane przez luk1999
  • Haha 3
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
W dniu 3.08.2023 o 19:09, Marcin2k5 napisał:

Nie chciałem tego umieszczać w okazjach, bowiem aukcja się już skonczyła, więc wydaje mi się że tu będzie miało to najwięcej sensu.

Zaczynam się na poważnie martwić tym, w jakim kierunku idzie rynek... GTX 295 w stanie nieznanym, wytrzepali na niej 303zł :o

image0ffyi.png

 

ja uszkodzoną ale z pewnym uszkodzeniem chipu sli za 150 zł wyrwałem ale dogadałem się ze znajomkiem

Link to post
Share on other sites

Takie drobne przemyślenia o rynku. Chyba widać nasycenie klasą Pentium a nawet 486? Spory wybór maszyn 200-400PLN w rozsądnych obudowach i stanach. Pamicom poprzeceniał oferty. O 386 też już nie ma wojny, kiedyś jak coś się pokazało to zaraz kilka ofert. Teraz w KT za 400PLN jest nawet Colani.

 

Jak to widzicie?

Link to post
Share on other sites

Co do zestawów z Pentiawką/K5/K6 w "generycznych" budach AT, to racja. Faktycznie jest taniej, niż rok temu. I przede wszystkim jest tego całkiem sporo.

386/486 nie śledzę.

 

Ogólnie mam taką teorię, że trend się będzie utrzymywał. ;) 

Rok - dwa lata temu sprzętu było stosunkowo mało "na rynku" (alle, olx itp), a sporo ludzi nakręciło się na temat retro, więc łatwo było pompować ceny handlarzom...

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites

Podzielam zdanie luk1999 co do ilości platform soc. 7. Można snuć domysły, że w chwili gdy sprzętu było mało i ceny poszły, to ludzie nakręceni tym stanem rzeczy zaczęli co nieco wystawiać. Podaż przewyższył popyt i ceny poleciały nieco w dół. 
Niestety jednak, o ile allegro się w tej kwestii nieco ustabilizowało, o tyle grupki Facebookowe to istny stan umysłu.. ciężko to jakoś krótko skomentować. Absurdalne ceny za absurdalnie śmieciowy sprzęt, szkoda gadać :P 
Co do innych części, to soc. 1366 zaczął nieco tanieć, 2-3gen (szczególnie jeśli chodzi o OEMowe komputery) poszybowała również konkretnie w dół.

Największa lipa jest z Voodoo - mniej więcej liniowo idzie w górę ://

Link to post
Share on other sites

Z Voodoo już lepiej nie będzie, teraz już ludzie walczą o dowolny stan, nawet jak na zdjęciach nic nie widać :/ Za to TNT/TNT2 się unormowało. Z drugiej strony R9500 o wyższych nie wspominając to już opary absurdu.

 

Z dobrych rzeczy pojawia się trochę egzotyki z klasy workstation. Z czasów jak jeszcze nie było tam intela ;)

Link to post
Share on other sites

Generalnie powystawiali, bo ceny były wysokie i był jakiś tam popyt, teraz to wisi albo obniżają. Ale dużo pacanów jak wystawiło za 1000zł tak dalej niektóre widzą za takie kwoty xD

Tylko znów popyt był ale na konkrety, a nie na byle balorona 300, w zardzewiałej kaście i opisem "zabytek" czy "unikat" :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Oj tam, oj tam. Niektórzy to czasem nawet promkę zrobią na poziomie tej z Aliexpress przed 11 listopada. ;) 

 

Na przykład taki gruz z Sajriksem 6x86 133 MHz i Virge. Ktoś chyba na nim doniczkę z asparagusem trzymał... Nic tylko brać i wiać, bo już 50 innych chętnych się czai. ;) 

 

image.png.a2e01e49521d15a082f43e63b7a52714.pngimage.png.aef09d54113db3eb4100c1dd86127e66.png

 

---

 

A tak nawiązując do tych "szalonych" aukcji od Stare Kolekcje i różowo-fioletowych GF3:

Tak mi się przypomniało, jak kolega opowiadał (było to tak ~20 lat temu), że ze swoją dziewczyną mieli następujący "patent": kupowali damskie torebki z "koszyków" z wyprzedażą. Często były po 10, góra kilkanaście złotych.

Później wystawiali to na Allenegro z licytacją od złotówki. Z tego co opowiadał, to rzadko która licytacja kończyła się poniżej 100 zł. :D 

Edytowane przez luk1999
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...