Skocz do zawartości

Laptop lekki z dobrą baterią do 4 tys. zł


Recommended Posts

Witam. Potrzebuję pomocy w dobraniu laptopa dla kobiety. 

Kwota jaką planuje jest 4 tys. złotych. Laptop ma być leciutki, ponieważ będzie często używany na studiach. Główne zastosowanie to przeglądanie internetu, praca biurowa (pakiet office), oglądanie filmów.

Według mnie, chyba że ktoś ma inne zdanie najlepiej matryca Ips, albo Oled. Jako, że laptop ma być lekki, matryca 14 jest zadowoląca.

Z jeszcze ważnych szczegółów musi być mocny procesor, mocna bateria, myślę że dysk SSD w granicach 500gb lub 1 TB, związane z przechowywaniem zdjęć, podświetlana klawiatura, system Windows 10.

Mam dobre wrażenia z laptopami marki Acer. A może jednak przy takiej pracy i potrzebach warto pomyśleć o MacBooku?

Link to post
Share on other sites

Myślę że jeśli windows nie jest konieczny to zdecydowanie mac będzie dobrym kierunkiem. Koniecznie na apple silicon, pewnie w tej cenie zostaje tylko air m1 lub 13 pro m1, ale to wciąż dobre sprzęty, a pod względem czasu pracy na baterii deklasują windowsy.


Sam się zastanawiałem nad macbookiem, ale ostatecznie ze względu na Windows kupiłem x1 carbon gen 9, i ~5h przeglądarki/yt to max. Dodatkowo w czuwaniu pożera około 1% na 2h, po około 12h się sam wyłącza. Więc jak po prostu zamkniesz laptopa otwożysz go na drugi dzień czekasz aż się włączy i tak masz ~6% mniej baterii. Strach sprawdzać co będzie z włączonym szybkim uruchamianiem.

Link to post
Share on other sites

Nie miałem styczności nigdy z macbookem, ale o bakteriach wiele dobrego. Te co podałeś wyglądają całkiem interesująco. O który model chodzi tego 13 pro m1, ponieważ ceny dosyć duże?

Edytowane przez senin
Link to post
Share on other sites

W gruncie rzeczy Macbook air m1 i Macbook pro 13` m1, różnią się jedynie tym że air ma pasywne chłodzenie a pro dodatkowy wiatrak. Jednak te procesory prawie wogóle się nie grzeją, jeśli mac nie będzie wykonywał ciężkiej pracy przez wiele godzin, to nie odczuje żadnej przewagi pro względem aira. Więc spokojnie może kupić aira.

 

jeśli musi być nowy ze sklepu to:

https://www.x-kom.pl/p/606023-notebook-laptop-133-apple-macbook-air-m1-8gb-256-mac-os-silver.html

 

ale polecam przeszukać olx, facebook marketplace, allegro, to uda się kupić za 4000pln coś nowego z drugiej ręki, lub prawie nowego w rozsądniejszym configu 16/512.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...