Skocz do zawartości

RX 6800 XT & AMD RYZEN 5 7600 POMOC


Recommended Posts

Witam, przychodzę z pytaniem czy poniższy zestaw będzie ze sobą kompatybilny oraz o ocenę jego. Użytkować owy zestaw będę głównie do gier oraz jakieś drobne prace graficzne. Grać będę w FHD w przyszłości może to się zmienić lecz na dzień dzisiejszy FHD skupiam się tylko na tym punkcie.

Nie chcę wychodzić po za cenę 6200 zł.

 

LINK DO ZESTAWU:  https://www.morele.net/inventory/info/cdcfed1e/

 

Dziękuję z góry za każdą udzieloną odpowiedź :)

 

 

Edytowane przez Szejor
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, mati23 napisał:

 

Skąd wymyśliłeś te bzdury? Znafca pyta o zdanie na forum, nie mogę :D 

Nie jestem żadnym znawcą, co wazne nie uwazam się za niego ,po prostu wyrazam swoją opinię, mogę dać ci argument  proszę o to ss.

Jeśli faktycznie nie mam w tym aspekcie racji to proszę popraw mnie, jestem ciekaw twojej opinii.

obraz.thumb.png.e0939f06301537613ff526c17559210f.png

Link to post
Share on other sites

Niecałe 6200zł z RTX 4070

https://www.morele.net/kategoria/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=1090048

 

chłodzenie możesz dać Fera 5, arctic jest tylko podAM4/AM5, pamięci nie ma na liście kompatybilności z płytą, co nie wyklucza że nie będą działać, można zmienić na coś innego w podobnych parametrach. Zasilacz 650W też by tu sobie spokojnie poradził tu masz półmodularny w niezłej cenie:

https://proline.pl/zasilacz-seasonic-core-gm-650-gold-650w-ssr-650lm-p1396200

chociaż różnica do 750W nie jest duża i na przyszły upgrade może się przydać.

 

W dniu 24.07.2023 o 09:43, mati23 napisał:

Taka propozycja obudowy to w ramach żartu? Mam RX 6800XT w małej obudowie i to był mój świadomy wybór ale karta nie ma lekko w takich gabarytach i temperatury są zauważalnie wyższe niż w obudowach pod płyty ATX.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, bmi86 napisał:

Taka propozycja obudowy to w ramach żartu? Mam RX 6800XT w małej obudowie i to był mój świadomy wybór ale karta nie ma lekko w takich gabarytach i temperatury są zauważalnie wyższe niż w obudowach pod płyty ATX.

 

Tak, żartuję sobie. Większość modeli rx 6950 xt wyjściowo ma wysokie temperatury, nawet przy otwartej obudowie hotspot osiąga 110 stopni i ścina takty rdzenia. Słyszałeś o undervolting? Zrobi undervolting, spadną temperatury i dzięki temu wyżej zaboostuje, polecam Ci to samo zrobić na swojej 6800 xt. Bierze się to co jest wydajniejsze w danej cenie, rx 6950 xt to świetny zakup cena-wydajność, 4070 jest dużo słabszym gpu.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
5 minut temu, mati23 napisał:

Zrobi undervolting, spadną temperatury i dzięki temu wyżej zaboostuje, polecam Ci to samo zrobić na swojej 6800 xt.

Oczywiście, że mam zrobiony i wiem jak wygląda praca takiej karty w tak małej obudowie. Druga sprawa karta karcie nie równa i to, że ktoś na forum, czy na YT zrobił mocny UV, obniżając znacznie napięcia bez ruszania zegarów nie znaczy, że na każdym modelu/egzemplarzu jest to możliwe, wręcz odwrotnie nieraz karta nie pozwala na mocne obniżenie napięcia przy zachowaniu wysokich zegarów i trzeba zejść z taktowaniem o kilkadziesiąt/kilkaset MHz żeby osiągnąć zadowalające temperatury. Co nie zmienia faktu, że zaproponowana obudowa kruxa w tym gabarycie i budżecie pod tego RX6950XT to nieporozumienie.

Link to post
Share on other sites
23 minuty temu, bmi86 napisał:

Oczywiście, że mam zrobiony i wiem jak wygląda praca takiej karty w tak małej obudowie. Druga sprawa karta karcie nie równa i to, że ktoś na forum, czy na YT zrobił mocny UV, obniżając znacznie napięcia bez ruszania zegarów nie znaczy, że na każdym modelu/egzemplarzu jest to możliwe, wręcz odwrotnie nieraz karta nie pozwala na mocne obniżenie napięcia przy zachowaniu wysokich zegarów i trzeba zejść z taktowaniem o kilkadziesiąt/kilkaset MHz żeby osiągnąć zadowalające temperatury. Co nie zmienia faktu, że zaproponowana obudowa kruxa w tym gabarycie i budżecie pod tego RX6950XT to nieporozumienie.

Budżet proszę Pana, budżet, jakby miał tysiak więcej to bym wziął lepszą budę, zasilacz i dysk. Ta buda jest nie taka zła, nie ma żadnej zatoki i wentyl z przodu akurat na sekcje dmuchnie. Robiłem uv na kilku 6950 xt, na każdej udało się zejść +- hot spot z 110C do 90C, core z 80C na 68-72C przy czym przy zejściu 100-120mhz z rdzenia finalnie dzięki niższym temperaturą pod obciążeniem karta boostowała tak samo jak stock a nawet miejscami odrobinę wyżej. Na niektórych sztukach bardzo ciężko złapać stabilność, cały czas metoda prób i błędów do skutku aż się uda złapać full stable, na tych gpu trzeba odpowiednio trafić z taktami i napięciem, wybredne są :D 

24 minuty temu, janek20 napisał:

jakby tak mialo być to amd juz by nie było

Umm, ahahaha, mało wiesz o gpu :D 

Link to post
Share on other sites
9 minut temu, janek20 napisał:

Na polskich forach nie  było  przypadku 110,wiec daruj  sobie tą wyobaznie dziecka

 

Ahahaha, wybacz ale nie mogę się powstrzymać ze śmiechu :D Następnym razem przed zbłaźnieniem się poczytaj komentarze od ludzi po zakupie tych gpu, pooglądaj filmiki na youtube.

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites

Mialem takie radeony,ułomne sa w innych kwestiach np sterownik nie ogarniajace stanów energetycznych ,narzut dx11 ,slabe RT a czytanie o nich pozostawiam tobie.Czuje ze masz 15 lat i ciepisz na  brak kasy wiec twoja wiedza pochodzi z czytania  xD  

Edytowane przez janek20
  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
13 minut temu, mati23 napisał:

Budżet proszę Pana, budżet, jakby miał tysiak więcej to bym wziął lepszą budę, zasilacz i dysk. Ta buda jest nie taka zła, nie ma żadnej zatoki i wentyl z przodu akurat na sekcje dmuchnie.

Możesz mi wierzyć, że ten jeden 120mm wentylatorek nieznanej jakości nic tam nie wyczaruje w kwestii przepływu powietrza i temperatur, szczególnie przy takich podzespołach, dodatkowo piwnica przed wentylatorem będzie wypełniona kablami/przewodami od zasilacza(nie jest modularny), nie ma tam innego miejsca gdzie je upchać.

RX6950XT jest wydajniejszy od RTX 4070 ale w tym wypadku jest ciut droższy, wymaga większej obudowy(lepsza wentylacja i więcej przestrzeni) niż uwzględniłeś w swojej propozycji, zużywa zdecydowanie więcej energii ~400W vs ~200W w RTX. Po UV zejdziesz do 300 może ciut niżej w zależności od potrzeb, ograniczając FPS w grach pewnie GPU nie będzie chodziła na 100% ale to samo się tyczy RTX, który zje poniżej 200W w takich przypadkach.

W obu przypadkach są plusy i minusy ale są rzeczy, na których oszczędzać 100-200zł nie warto przy takich kwotach dla ~10% wydajności o ile procesor to dźwignie.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, janek20 napisał:

Mialem takie radeony,ułomne sa w innych kwestiach np sterownik nie ogarniajace stanów energetycznych ,narzut dx11 ,slabe RT a czytanie o nich pozostawiam tobie.Czuje ze masz 15 lat i ciepisz na  brak kasy wiec twoja wiedza pochodzi z czytania  xD  

 

Polecam poczytaj opinie tutaj: https://www.mediaexpert.pl/komputery-i-tablety/podzespoly-komputerowe/karty-graficzne/karta-graficzna-amd-radeon-rx-6950-xt-16gb-referencyjna tutaj: https://linustechtips.com/topic/1474440-what-to-do-with-my-rx-6950-xt-when-hot-spot-is-on-115-celcious-degre/ i tutaj https://community.amd.com/t5/graphics/rx-6950xt-gpu-hotspot-temps/td-p/528957 obejrz tutaj: https://youtube.com/shorts/FFf2qV8OntA?feature=share i tutaj https://youtu.be/nwFpLQZtDMo problem występuje szczególnie na referkach ale dotyczy także modeli niereferencyjnych. Pewnie dalej będziesz pisał że mam 15 lat, jestem biedny i czytam bzdury z neta, zaraz po ojcu i matce mi zaczniesz jechać, uwielbiam takich trolli :D 

 

4 godziny temu, bmi86 napisał:

RX6950XT jest wydajniejszy od RTX 4070 ale w tym wypadku jest ciut droższy, wymaga większej obudowy(lepsza wentylacja i więcej przestrzeni) niż uwzględniłeś w swojej propozycji, zużywa zdecydowanie więcej energii ~400W vs ~200W w RTX. Po UV zejdziesz do 300 może ciut niżej w zależności od potrzeb, ograniczając FPS w grach pewnie GPU nie będzie chodziła na 100% ale to samo się tyczy RTX, który zje poniżej 200W w takich przypadkach.

W obu przypadkach są plusy i minusy ale są rzeczy, na których oszczędzać 100-200zł nie warto przy takich kwotach dla ~10% wydajności o ile procesor to dźwignie.

 

Nie jest droższy, cena jest taka sama jak za rtx 4070, jest za to wydajniejszy o 15-20% więc wyższy pobór prądu jest uzasadniony. Rx 6800xt ma podobną wydajność jak rtx 4070 to i ma mniejszy pobór prądu. Rtx 4070 to bardzo źle wyceniona karta.

4 godziny temu, zbiku90 napisał:

Jak ktoś wstawia 6950xt do mini towera z zabudowanym frontem i jednym wentylatorem to jestem skłonny uwierzyć w te 110C na hotspocie. Jednak nikt normalny tak raczej nie robi. Tu przykład obudowy tańszej a bardzie przewiewnej.

https://www.morele.net/obudowa-zalman-s2-tg-8265629/

 

Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że takie temperatury miały miejsce przy otwartej obudowie, testy nie były wykonywane w budzie którą poleciłem wyżej, była to buda z trzema fanami na przodzie. Na tej obudowie którą polecasz będzie 50 stopni mniej :E Masz trochę postów tutaj wypisanych, nie słyszałeś o problemie wysokich temperatur hotspot na 69xx?

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, grzech1991 napisał:

Widziałem 5700xt gdzie monitor się wyłączał podczas grania, oni przez 10 lat nie zrobili nic z driverami. Może teraz jest lepiej.

Jak była karta uszkodzona to się wyłączał :D Teraz amd jest spoko jeśli chodzi o drivery :)

Edytowane przez mati23
  • Haha 2
Link to post
Share on other sites
W dniu 25.07.2023 o 11:34, mati23 napisał:

 

Tak, żartuję sobie. Większość modeli rx 6950 xt wyjściowo ma wysokie temperatury, nawet przy otwartej obudowie hotspot osiąga 110 stopni i ścina takty rdzenia. Słyszałeś o undervolting? Zrobi undervolting, spadną temperatury i dzięki temu wyżej zaboostuje, polecam Ci to samo zrobić na swojej 6800 xt. Bierze się to co jest wydajniejsze w danej cenie, rx 6950 xt to świetny zakup cena-wydajność, 4070 jest dużo słabszym gpu.

Ta obudowa nie będzie okej? https://www.morele.net/obudowa-savio-raptor-x1-argb-mesh-glass-savgc-raptorx1-7625322/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...