Skocz do zawartości

Niezrozumiała sytuacja z temperaturą procesora i hałasem chłodzenia


Recommended Posts

18 minut temu, wrobel_krk napisał:

01_NavisEvoARGB rev2 1 Intel LGA1200.png

 

Z tego wynika że pompa ma zasilanie Sata i tylko wentylatory to sys_fan się podłącza więc chyba powinno być puste. Masz inny kabel Sata to spróbuj nim podpiąć może on szwankuje


Podpiąłem pod inny sata, ale chyba nic się nie zmieniło

Link to post
Share on other sites

Kolega miał to chłodzenie i też zdechło. Od odpalenia kompa kilka sekund i restart= temp. Wymieniłem mu na BQ. Spc zostawił u mnie, ale jeszcze nie miałem kiedy zrobić sekcji. Spróbuję je jutro rozebrać. Podłączałem to aio poza budą do zasilacza i bez wentyli i nie było słychać ani czuć żeby pompka pracowała.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
39 minut temu, Vorgenus napisał:

Kolega miał to chłodzenie i też zdechło. Od odpalenia kompa kilka sekund i restart= temp. Wymieniłem mu na BQ. Spc zostawił u mnie, ale jeszcze nie miałem kiedy zrobić sekcji. Spróbuję je jutro rozebrać. Podłączałem to aio poza budą do zasilacza i bez wentyli i nie było słychać ani czuć żeby pompka pracowała.


Też miał to samo? No to cóż trzeba zainwestować i wymienić ale tym razem na jakieś mocniejsze.

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, blazej600 napisał:


Też miał to samo? No to cóż trzeba zainwestować i wymienić ale tym razem na jakieś mocniejsze.

Objawy te same, wentylatory na full i restart. Jak udało mi się od palić ryzen mastera to widać było jak rośnie temperatura,  i następuje restart.  Wsadziłem mu Pure Loop 240mm, chłodzi ryzena 3800x- na stress teście uzyskał max 71*

Link to post
Share on other sites

Jak masz przejściówkę molex-sata, użyj jej do podłączenia chłodzenia, wypnij jeden przewód zasilający +12V(żółty) weź miernik, ustaw w tryb pomiaru natężenia prądu, podłącz go szeregowo w żółty kabel(1 sonda) i jego gniazdo w molexie(2 sonda). 

 

Jak nie masz kolorków to:

Screenshot_20230716_083338_Opera.png.ac86721cf90a27baddae6555e50020fd.png

Obok (czarne) masz przewody masowe jak coś. 

 

Uważaj na zwarcia, najlepiej robić to poza obudową i na przewodach masowych.

Zadbaj o bezpieczeństwo elektroniki przede wszystkim!

 

A jak nie wiesz co robisz, to lepiej tego w ogóle nie rób i oddaj do kogoś kumatego. 

 

Zakładamy że chłodzenie działa na +12V, jak nie to trzeba wypiąć czerwony (+5v) i tak samo sprawdzić (a najlepiej w ogóle na masowym). 

 

Jeżeli na mierniku będzie 0 = padła pompa lub problem z wtyczką/kablami. 

 

Ciekawe czy producent podaje parametry pracy pompy chłodzenia i można je porównać ze wskazaniami miernika. 

 

Nawet po podłączeniu chłodzenia powinno być chyba słychać że rusza wirnik? Ja mam customa I nie da się obok tego dźwięku przejść obojętnie :D

Edytowane przez wid3l3c
Link to post
Share on other sites

To ja po 2 latach customa na borygo jak ostatnio zaglądałem na blok od GPU to nie widziałem choćby jednego farfocla na żeberkach. 

 

Muszę rozkręcić CPU z ciekawości jak będę kompa modernizował, bo tam to już nie zaglądałem wiele lat, ze 4+ lekko będzie. 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...