Skocz do zawartości

Wymiana procesora pod płytę asus h81m-plus


Recommended Posts

Witam, pod płytą pracuje jakiś 2 rdzeniowy intel, ledwie to zipie nawet na linuxie, komputer dla ojca , dosłownie tylko przeglądanie stron, obstawianie meczy i sporadycznie youtube, polecicie jakiś tani używany procesor, tak żeby przeglądarka nie włączała się z minutę i chodził  płynniej niż teraz, ramy jakieś też mogę wymienić w sumie tam chyba z 4GB jest.

Link to post
Share on other sites


Cześć! Jeśli szukasz taniego, używanego procesora, który poprawi wydajność przeglądania stron, obstawiania meczy i oglądania YouTube na komputerze Twojego ojca, to mogę polecić kilka opcji. Jednym z popularnych wyborów w przystępnej cenie jest Intel Core i3-7100. Ten dwurdzeniowy procesor z technologią Hyper-Threading oferuje wystarczającą moc dla codziennych zadań, takich jak przeglądanie internetu czy oglądanie wideo w jakości HD.

Jeśli chodzi o dodatkową pamięć RAM, warto rozważyć zwiększenie jej do 8GB lub więcej. To pozwoli przeglądarce działać bardziej płynnie i umożliwi lepsze zarządzanie otwartymi kartami.

By the way, jeśli czasami potrzebujesz konwertować filmy z YouTube na inne formaty, możesz skorzystać z popularnego konwerter yt. Jest wiele dostępnych narzędzi, takich jak "YouTube to MP3" czy "YouTube to MP4", które umożliwiają pobieranie i konwertowanie materiałów z serwisu YouTube. To przydatne, jeśli chcesz zapisać ulubione filmy lub utwory muzyczne na urządzeniu.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci znaleźć odpowiedniego procesora i poprawią wydajność komputera dla Twojego ojca. Powodzenia!

Link to post
Share on other sites

Dysk SSD jest najważniejszy jeśli go nie masz , potem proc , a na końcu ram który już za wiele nie poprawi . 

 

Kutwa a to tam wyżej to co jakaś sztuczna inteligencja do nabijania postow ?

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, wrobel_krk napisał:

Xeon E3-1220v3 poniżej 100zł się kupi a to tez 4c/4t to samo praktycznie co 4770

4770 ma 4c/8t, imo warto szukać właśnie czegoś takiego.

7 minut temu, jakub1t napisał:

Dysk SSD jest najważniejszy jeśli go nie masz

Zdecydowanie jak kolega wyżej, to podstawa szybkiego działania.

Edytowane przez Mirinda
Link to post
Share on other sites

Córka siedzi na i5 4xxx już nie pamiętam dokładnie . Dwa monitory przeglądarki , gry i nic nie tnie . Sam mam 4 rdzeniowego ryzena 1200 niewiele szybszego i nie zmieniam bo mi się nie chce , do gtxa  1660s jeszcze do tej pory lepszy proc mi nie był potrzebny . Z tym że raczej nie gram w wymagające gry . 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...