Skocz do zawartości

Komp w okolicach +/- 5k - do zaopiniowania


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Cześć,

 

Planuje złożyć (trochę po taniości) komp który "da radę w grach".

Mam coś takiego:

Zasilacz - be quiet! System Power 9 CM 700W 80 Plus Bronze
MOBO - MSI B550-A PRO
Proc - AMD Ryzen 5 5600X

Grafa - Gigabyte GeForce RTX 4060 Ti Gaming OC 8G GDDR6

RAM - G.SKILL 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 FlareX AMD
Dysk - Lexar 2TB M.2 PCIe NVMe NM620
Obudowa - Genesis IRID 505F
 

 

Zastanawiam się czy boxowe chłodzenie da radę czy dołożyć np. Ferę do tego, zastanawiam się też na obudową, bo w zasadzie komp wyląduje pod biurko i tak go nie będzie widać :D więc nie wiem czy nie lepiej coś tańszego bez szyby.

Będę zobowiązany za opinie, ewentualne podpowiedzi co zmienić.

Zastanawiam się nie lepszym wyborem karty będzie XFX Radeon RX 6750 XT Core SPEEDSTER QICK 319 12GB GDDR6 za ok 2.7 tyś ?

Link to post
Share on other sites

Za 5 192,00 zł w x-kom dokładniej mówiąc, może faktycznie lepiej wybrać 5600 bez x, zawsze to kilka zł w kieszeni. 

Co do grafy to faktycznie wychodzi lepiej, dzięki.

 

A jak ogólnie wygląda temat z składaniem kompów w tym sklepie ? Robione są później jakieś dalsze akcje (np. update biosu, jakieś podstawowe testy wydajnościowe), czy tylko składają i tyle ?

 

Link to post
Share on other sites

A to pytaj w sklepie. Mają osobne usługi na montaż oraz na testy i akt biosu więc raczej wszystko płatne. 

 

Samo złożenie masz natomiast za 1 zł w 5 dni z kodem PROPRO

Także możesz sobie dorzucić co tam chcesz. 

Testowanie PC mają za 50 zł - a tutaj muszą też już wgrać Ci system, więc to jak najbardziej możesz sobie wziąć dodatkowo. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

W zasadzie to biorę pod uwagę ten który podałeś mi wcześniej, ewentualnie jeszcze mam dylemat nad zwiększeniem zakładanego budżetu do 6 tyś, z tym że nie wiem czy ta różnica w kwocie przyniesie jakieś wymierne korzyści. 

Myślałem też czy może nie warto jednak by iść w AM5, ale z tego co czytałem to wygląda na to że AM4 ma jeszcze przed sobą przyszłość.

 

Ktoś mi jeszcze na PW podrzucił taki konfig https://proline.pl/koszyk/9c27b68f 

Link to post
Share on other sites

Dzięki :)

A naszła mnie jeszcze taka myśl o ile gorszym pomysłem będzie użycie płyty Gigabyte B450 AORUS PRO ? Bo tak się składa że akurat taką mam na podorędziu, a z tego co widziałem da się na niej osadzić Ryzena 5 5600 :) Na pewno ram by też musiał być wolniejszy bo ona chyba do 3200 obsługuje, ale nie wiem prawdę mówiąc na ile to ma przełożenie na wydajność w grach.

 

Link to post
Share on other sites

Zamiast tego Spartana to lepiej wrzucić np. tego Arctica, sam używam i w tej cenie, chyba nie będzie to nadużycie, jest bezkonkurencyjne:

https://proline.pl/chlodzenie-procesora-arctic-freezer-34-esports-czarno-czerwony-p8079359 - 99zł

ewentualnie już coś mocniejszego na przyszły upgrade coś pokroju Fortis 5.

 

Możesz poszukać RTX4070 z lepszym chłodzeniem, nic mocniejszego nawet dokładając 300-400zł nie kupisz i tak, chociaż ta zaproponowane spokojnie da radę.

Sztuką dla sztuki może być dołożenie do procesora R7 5700x, będzie ciut wydajniej w grach ale to już do Twojej oceny czy taka różnica jest warta dopłaty.

 

Dołożyć możesz też do mocniejszego zasilacza jakieś 750/850W tutaj często ten mocniejszy jest nieznacznie droższy ale w porównaniu do tego seasonica 650W to jest dopłata rzędu 200+zł.

 

Możesz też pójść w dołożenie do obudowy powiedzmy bardziej "premium" i bardziej pod Twoje gusta wizualne, ciekawie prezentują się np. fractal design pop air:

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-fractal-design-pop-air-white-tg-clear-tint-p8115192 - tutaj akurat wersja biała, czarna na ta chwilę niedostępna, ale są też wersje z RGB i kolorowymi akcentami w środku co może się podobać jeśli chcesz jakiś konkretny kolor,

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-be-quiet-pure-base-500dx-czarna-z-oknem-argb-p5486669 - w fajnej cenie też Be Quiet! 500DX,

ciut drożej propozycja od Lian Li:

https://proline.pl/obudowa-do-komputera-lian-li-lancool-216-mesh-hartowane-szklo-czarna-p8118050

 

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

A jeszcze naszła mnie taka wątpliwość, zakładając że ten nowy tak jak jego poprzednik ma posłużyć przez kolejne 3 może 4 lata to może warto rozważyć opcję z AM5 i nawet na start iść na pewne kompromisy i kupić tańsze (słabsze) wersje sprzętu z myślą o późniejszej jego aktualizacji ? Czy jednak zostać przy AM4 i liczyć na to że przez te powiedzmy 3 lata będzie można na nim coś upgradować ?

Link to post
Share on other sites

A czy problemem za trzy lata będzie zrobić modernizację polegającą na wymianie równiez płyty głównej? Obecną sprzedasz, dołożysz kilka złotych i weźmiesz nową. 

Jak pójdziesz w AM5 to wydajność GPU tutaj strasznie ucierpi - nie ma to sensu. Będziesz miał znacznie mnie wydajny komp w grach już teraz. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, kajtek. napisał:

A czy problemem za trzy lata będzie zrobić modernizację polegającą na wymianie równiez płyty głównej? Obecną sprzedasz, dołożysz kilka złotych i weźmiesz nową. 

No i masz rację, jakoś to mi nie przyszło na myśl :)

Serdecznie dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Pozwolę sobie jeszcze zadać jedno pytanie :)

Trafił do mnie taki komp:

G.SKILL 16GB (2x8GB) 3000MHz CL15 Ripjaws V Red
AMD Ryzen 5 2600
be quiet! System Power 9 500W 80 Plus Bronze
SilentiumPC Armis AR7
Gigabyte B450 AORUS PRO
NVIDIA GeForce GTX 960

 

Czy coś z tych rzeczy ewentualnie zostawić (o płytę już pytałem więc wiem że może być) czy lepiej pozbyć ich i zostawić tylko już wspomniane mobo i na nim poskładać nowego ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...