Skocz do zawartości

Wymiana obudowy


Recommended Posts

Witam

Zastanawiam się nad wymianą obudowy,obecnie mam Modecom step 407. Fundusz jaki mogę przeznaczyć to maks 200zł raczej. Ciekawi mnie obudowa cooler master elite 430, nie jest zbyt duża zmieści mi się pod biurkiem a bynajmniej powinna, ma wciąż 2 kieszenie 3,25 i zmieści mi wciąż czytnik kart i stacje dyskietek oczywiście nie jest to wymagane ale wolałbym by było, za to szkoda że śledzie z tyłu są wyłamywane ale to raczej nie jest najgorsze chociaż wiadomo mogły by być przykręcane, zasilacz ma u dołu co jak większość ludzi poleca i sporo miejsc na wentyle. Czy ta i inne obudowy jeżeli pisze że wejdą płyty atx to nie zależnie jaka by nie byłą płyta atx to powinna wejść? Czy w tej obudowie na przód można montować wentyl 12cm tylko czy 14 też?

 

Myślę że jak bym brał tą obudowę to by wymienić wentylator z przodu na 140mm(o ile to możliwe jak nie to 120mm), na jakiś cichy na tył z obecnej obudowy dać 92mm i na górę do kupić 1 120mm, a właśnie obecnie na procku mam chłodzenie arcticn cooling frezer 13 i czy da rade pod piąć wentyl na górę na nim czy nie będzie problemu i nawet jakbym zmieniał na inne chłodzenie a procek to Amd Phenom 2 x4 955?

Jakie byście polecali nie zbyt drogie (tak do 60 zł gdzieś mniej więcej 1 wentyl) wentyle 140mm i 120mm zależy mi na tym by były jak najcichsze a do tego jak najwydajniejsze?

Czy jest sens zmieniać obudowę ogółem i na tą? Jeżeli bym zmienił na tą obudowę co podałem to czy zyskał bym zarazem na co nieco wyciszeniu i lepszym chłodzeniu czy tylko na którymś z tych? Czy ta obudowa nie będzie głośniejsza od obecnej? Czy zasilacz Sea Sonic M12 Bronze 520w da rade do niej i będzie się dało w miarę kable po ustawiać?

Proszę o porady i jeżeli ktoś posiada ową obudowę to jak może niech się podzieli opinią na jej temat

Link to post
Share on other sites

Nowość, a już wysoko notowana :)

 

 

Dane techniczne:

Kolor: Czarny

Wymienne nakładki: Niebieska, srebrna, czerwona, pomarańczowa

Materiał: Siatka Mesh, stal, plastik

Wymiary: 190 x 450 x 477 mm

Waga: 5.6 kg

Obsługiwane płyty główne: ATX / Micro-ATX

Zatoki zewnętrzne: 5.25": 3

Zatoki 3.5" zewnętrzne: 2

Kieszenie HDD: 5

Złącza: USB 2.0 x 2, mikrofonowe x 1, słuchawkowe x1

Sloty PCI: 7

Wentylator frontowy: 120/ 140 mm (brak w zestawie)

Wentylator tylny: 120 x 25 mm x1 (1200 rpm, 17 dBA)

Wentylator boczny: 120 mm (brak w zestawie)

Zasilacz: Standard ATX PS2 (brak w zestawie)

Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 160 mm

Maksymalna długość karty graficznej: 422 mm

 

Freezer chyba wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Nowość, a już wysoko notowana :)

Chętnie poczytam jakieś testy i recenzje a nie Twój spam lub deklaracje producenta...

 

Dane techniczne:

Kolor: Czarny

Wymienne nakładki: Niebieska, srebrna, czerwona, pomarańczowa

Materiał: Siatka Mesh, stal, plastik

Wymiary: 190 x 450 x 477 mm

Waga: 5.6 kg

Obsługiwane płyty główne: ATX / Micro-ATX

Zatoki zewnętrzne: 5.25": 3

Zatoki 3.5" zewnętrzne: 2

Kieszenie HDD: 5

Złącza: USB 2.0 x 2, mikrofonowe x 1, słuchawkowe x1

Sloty PCI: 7

Wentylator frontowy: 120/ 140 mm (brak w zestawie)

Wentylator tylny: 120 x 25 mm x1 (1200 rpm, 17 dBA)

Wentylator boczny: 120 mm (brak w zestawie)

Zasilacz: Standard ATX PS2 (brak w zestawie)

Maksymalna wysokość chłodzenia CPU: 160 mm

Maksymalna długość karty graficznej: 422 mm

Myślę, że ludzie potrafią znaleźć takie informacje na stronie producenta więc nie wiem po co je tutaj podajesz :roll: No chyba, że to jest jedyne co potrafisz powiedzieć o tej obudowie...Oczywiście nie wspominasz, że jej cena jest nieadekwatna do jej realnej jakości wykonania bo i po co, prawda?

 

 

Freezer chyba wejdzie.

Ponownie udowodniłeś, że się kompletnie nie znasz (albo tylko tak się pokazujesz na forum byle coś powiedzieć). Oczywistym jest, że do takich obudów wchodzą różne coolery CPU typu tower...
Link to post
Share on other sites

Miałem elitka 332 i muszę przyznać że karton będzie w 100% lepszy :P. Blacha wygina się strasznie, w moim przypadku cała obudowa wpadała w wibracje i był nie przyjemny dźwięk naprawdę coś strasznego, od siebie mogę polecić Aerocool'a RS-9, SilentiumPC Gladius 800, SilentiumPC Brutus 410. Recenzje:

http://overclock.pl/articles/show/id/232,5,11,aerocool-pgs-rs-9

http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=639

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/SilentiumPC_Brutus_410_Pure_Black_-_tanio_i_solidnie.-3815.html

http://pcfoster.pl/artykul/recenzja-obudowy-silentiumpc-gladius-800-pure-black/530-1.html

Zapytaj się pajączka i Ci powie coś więcej o Gladiusie :).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Odświeżam bo nadal jeszcze nie wybrałem, budżet zwiększam do około 300zł raczej, tylko zależy czy będzie sens. Myślę nad takimi: silentiumpc brutus 410, cooler master elite 370, 430, silentiumpc gladius 800, silverstone sst-PS03B, silentiumpc pillum 400(ale ta raczej nie bo jest lekko przy długawa, ale nie jestem wciąż do końca pewien), cooler master haf 912 lub inne propozycje.

Obecnie tak jak pisałem mam tego modecoma step 407 i chce by nowa obudowa w stosunku do niej, najlepiej by śledzie nie były wyłamywane, długość nie przekraczała 500mm, wysokość 470mm, szerokość 220mm, dało się jakoś ułożyć kable sensownie, zasilacz u dołu, wytrzymała do długiego użytkowania, żeby nie było trzeba wymieniać zbyt szybko, przynajmniej 1 wejście 3.5 zewnętrzne, najlepiej jakby w miejsca 5.25 były jakieś blaszki, żeby się nie wyginała zbytnio, bardziej przewiewna ale żeby nie była głośniejsza od obecnej a najlepiej o ile to możliwe by było nieco ciszej, wentylatory nie muszą być kolorowe a nawet lepiej jakby były zwykłe najwyżej by nie rzucały się w oczy, i by w miarę były wydajne ale i ciche o ile to możliwe(jeżeli obudowa nie ma wentyli zbytnio, lub nie byłą zbyt droga to jakieś bym wymienił/dokupił), power i reset w przyzwoitej wielkości.

Trudno jest wybrać nie ma raczej modelu który byłby idealny dla mnie, ale chce coś kupić w miarę dobrego(lepszego od obecnej, ale by w pewnych stopniach nie było gorzej), nie chce też jakiś prze bajerowanych kolorowo czy coś obudów lub zbyt dużych, ma być midi tower pod atx, microatx, 30cm na kartę graficzną starczy na pewno większej na pewno nie będę miał a nawet jeżeli to pewnie całą platformę bym zmieniał

Prosił bym o jakieś rady, info odnośnie tych i innych obudów w tych cenach, i wiem że moja obudowa jest już kilku letnia i nie powinno się porównywać w nowymi, ale chciałbym wiedzieć ile bym zyskiwał ogółem i tracił na byle jakiej nowej obudowie w porównaniu z obecną.

Edytowane przez anubis555
Link to post
Share on other sites

Poczytałem trochę na temat obudów i jednak zmieniam zainteresowania, teraz myślę głównie nad: Fractal Design Core 3000, Bit Fenix Shinobi, SillentiumPc Gladius 800, Silverstone Precision SST-PS-3B, Xigmatek Midgard black(chociaż tu nie jestem pewien co do wysokości na nie których stronach podają inaczej i nie wiem jak to jest w końcu jeżeli ma 49,5cm lub więcej to na pewno nie), obudów z wyłamywanymi śledziami nie chce. Teraz nieco też zależy czy jakieś obudowy będzie się dało zamówić w sklepie do którego mam nie daleko piechotą. miałbym montaż i jakby się coś stało zawsze mogę szybko zanieść i takie tam. chciałbym się zapytać o kilka rzeczy a mianowicie o np ci którzy posiadają gladiusa bądź midgarda lub wiedzą jak to jest to chciałbym wiedzieć jak jest w tych obudowach jak się zdejmuje panel przedni i ma się zatoki 5.25 i są te zaślepki takie dziurawione to czy na pewno są, czy są wyłamywane, odkręcane i jeżeli tak to czy istniała by możliwość bym mógł z obecnej obudowy wkręcić tam?

Jaka jest ta blacha w gladiusie?

Jak jest z filtrami przeciw kurzowymi w nich szczególnie w gladiuse, czy to jest tak że od razu jest za mocowany 1 na dole plus do tego są jeszcze 2 które mógłbym np 1 na górze umieścić i pewnie 1 na przodzie?

Czy byłby sens do kopienia mat na boki tych obudów?

A jeszcze to ogólnie do wszystkich obudów nie pamiętam czy przy tych obudowach jest problem z podłączeniem zasilania pod 4,8pin ale czy to też jest zależne od zasilacza? Posiadam SeaSonic M12Bronze i to jest modularny czy to wystarczy czy trzeba jakąś przedłużkę tak czy inaczej?

Prosiłbym także o jakiekolwiek opinie dotyczące tych obudów, nie wiem czy znajdą się jeszcze jakieś inne do polecenia z tego co szukam, czyli minimum: nie wyłamywane śledzie, przynajmniej 1 3.5 zewnętrzne, nie za wysoka do 300zł.

Link to post
Share on other sites

Jaka jest ta blacha w gladiusie?

Jeżeli nie siadasz na obudowie to wystarczająca, ponadto nie zauważyłem by wpadała w wibracje pomimo stosunkowo niedużej grubości (0,6 mm).

Jak jest z filtrami przeciw kurzowymi w nich szczególnie w gladiuse, czy to jest tak że od razu jest za mocowany 1 na dole plus do tego są jeszcze 2 które mógłbym np 1 na górze umieścić i pewnie 1 na przodzie?

Na froncie filtry są w postaci takich jakby gąbek. Na spodzie jest wysuwany filtr pod miejscem na zasilacz. Ponadto producent dodaje 2 filtry przeciw-kurzowe, które to montujesz samodzielnie wg uznania (bok/top).

Posiadam SeaSonic M12Bronze i to jest modularny czy to wystarczy czy trzeba jakąś przedłużkę tak czy inaczej?

U siebie w Gladiusie 800 zasilanie 4pin procesora podłączyłem przeciągając kabel za tacką. Owszem, jest nieco napięty jednak nie zaobserwowałem z tego tytułu jakichkolwiek problemów. Posiadam OCZ SXS2, który ma krótsze kable, wiec w Twoim przypadku nie powinno być z tym problemu. Mówię o Gladiusie ale przypuszczam, że w pozostałych obudowach, które wymieniłeś przedłużka nie będzie konieczna.
Link to post
Share on other sites

http://www.proline.p...ARK+FLEET+DF-30 była za 285zł ale teraz aktualnie nie mają można by gdzie indziej szukać ;)

Obudowy z oknem mnie nie interesują.

Jeżeli nie siadasz na obudowie to wystarczająca, ponadto nie zauważyłem by wpadała w wibracje pomimo stosunkowo niedużej grubości (0,6 mm). Na froncie filtry są w postaci takich jakby gąbek. Na spodzie jest wysuwany filtr pod miejscem na zasilacz. Ponadto producent dodaje 2 filtry przeciw-kurzowe, które to montujesz samodzielnie wg uznania (bok/top). U siebie w Gladiusie 800 zasilanie 4pin procesora podłączyłem przeciągając kabel za tacką. Owszem, jest nieco napięty jednak nie zaobserwowałem z tego tytułu jakichkolwiek problemów. Posiadam OCZ SXS2, który ma krótsze kable, wiec w Twoim przypadku nie powinno być z tym problemu. Mówię o Gladiusie ale przypuszczam, że w pozostałych obudowach, które wymieniłeś przedłużka nie będzie konieczna.

Czyli kilka rzeczy odnośnie tej obudowy się wyjaśniło i przedłużki, ale jeszcze jak pod tym panelem przednim, czy jak się go zdejmuje to czy te blaszki na 5.25 jak widziałem są zrobione by były przewiewne, a wolałbym bez otworów, i czy one są wyłamywane czy przykręcane i czy była by możliwość do kręcenia z starej obudowy z tych samych zatok? Czy czytnik kart lub stacja dyskietek na pewno wejdzie bo gdzieś jak czytałem to widziałem opinie że może być z tym problem, czy rzeczywiście tak jest? Czy obudowa na standardowych wentylach i ogółem jest głośna, znośna czy może mało słychać bo na pewno nie chce by obudowa była bardzo słyszalna najlepiej jak mniej?

Bierz Piluma :)

Myślałem już nad nią, ale ona jest trochę przydługawa, ma 54cm a tam gdzie będę ją kładł jest koło 50cm i musiała by troszkę wystawać lub musiałbym dosunąć bliżej ściany ale to nie jest raczej dobry pomysł bo tylni wiatrak też musi mieć coś miejsca na wydmuch, do tego chyba jakieś lekko lipny przyciski power i reset o ile dobrze pamiętam, ale na razie jeszcze nie wiem co do końca wybiorę.
Link to post
Share on other sites

te blaszki na 5.25 jak widziałem są zrobione by były przewiewne, a wolałbym bez otworów, i czy one są wyłamywane czy przykręcane i czy była by możliwość do kręcenia z starej obudowy z tych samych zatok?

Blaszki są dziurkowane i się je wyłamuje.

Wyglądają tak:

http://img685.imageshack.us/img685/1903/spma0464.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Przy okazji panel można przemieszczać, ja mam go u siebie tuż pod nagrywarką. Co do instalacji czytnika kart pamięci bądź napędu FDD to montuje się do niego takie jakby szyny powiększające szerokość całości do wymiaru 5,25 po czym całość montujesz w tejże zatoce. Obudowa zawiera zaślepkę przystosowaną do napędu FDD czy też czytnika.

U mnie prezentuje się to tak:

http://img38.imageshack.us/img38/5215/zdjcie0079m.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Czy obudowa na standardowych wentylach i ogółem jest głośna, znośna czy może mało słychać bo na pewno nie chce by obudowa była bardzo słyszalna najlepiej jak mniej?

Hmm, wiesz- każdy ma inne ucho. To co dla kogoś będzie głośne dla Ciebie będzie lekkim szumem, który w niczym Ci nie przeszkadza bądź odwrotnie.

Jeżeli chodzi o moje odczucia to w mojej ocenie wentylatory fabryczne nie są głośne. Posiadam no-name 120 mm i na max strasznie wyje w porównaniu do mistrala i zephyra. Innego porównania niestety nie mam.

 

Jeszcze kwestia montażu dysków- w sieci np na stronie KT można napotkać opinie jakoby do podpięcia HDD należy używać kątowych kabli SATA zamiast klasycznych bo inaczej nie zamknie się obudowy. Bzdury. Mam zwykły kabel i wszystko zamyka się bezproblemowo :)

 

Sorry za jakość zdjęć ale były robione aparatem 0,3 w telefonie a innej możliwości nie mam ;)

Link to post
Share on other sites

Z tych co podałem głównie myślę nad Fractal Design core 3000, SilentiumPC gladius 800 i Pilum 400, choć tam tych jeszcze nie wykluczam, ale chciałbym wiedzieć jeszcze tak z ciekawości jeżeli miałbym kiedyś pieniądze i chęć zrobienia chłodzenia wodnego na procesor i głównie on jeżeli już coś to nie będzie z tym problemu w tych obudowach, bo gdzieś kiedy czytałem że mogą być z tym problemu z byle jakimi wyjściami na rury?

Link to post
Share on other sites

Chciałbym się jeszcze zapytać odnośnie obudowy SilentiumPC Pilum 400 Pure black o kilka rzeczy bo jak widzie różnie podają wymiary jej i przeważnie widzę wymiary szer. x wys. x głęb. 540x450x213mm, a czasem to 540 jest podawane jako długość i czy mógłby mi ktoś podać jaka jest konkretna długość w cm od dołu obudowy i od góry? Jestem także ciekawy jak wygląda przód obudowy bez panelu przedniego jeżeli mógłby zamieścić zdjęcie lud podać link o ile to możliwe, czy nie ma problemu z przyciskami power i reset i czy stacje dyskietek lub czytnik kart da się bez większych problemów zamontować ? Czy zasilacz montuje się tylko do dołu czy można także do góry ? Pytam się czasem o takie podstawy ale muszę wiedzieć bo w sumie o najbardziej to ta obudowa mnie interesuję ale muszę wiedzieć kilka rzeczy szczególnie długość mnie interesuje ale inne rzeczy też

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...