Skocz do zawartości

"Muzyczny" telefon, a może MP 4.


Recommended Posts

Witam, przez kilka lat byłem szczęśliwym posiadaczem MP 4 , niestety skasowałem to urządzenie i teraz nie mam na czym odtwarzać muzyki, jednocześnie poszukuję telefonu komórkowego, czy znajdzie się telefon z dobrym dźwiękiem obsługującym różne formaty multimedialne takie jak flac, ape, acc ,ogg, wma oraz flv ,wmv. mp4.

Koszt do 1600 zł. za nowe urządzenie.(Nie koniecznie ze sklepu Komputronika :P

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to mozesz sprobowac wyrwać uzywke iphona 4 ( o zgrozo nie myslalem ze kiedykolwiek polece telefon od appla :D ) ale moim zdaniem lepiej kupić osobno dobry telefon ( za powiedzmy ten 1000-1200 zł : SGS, desire hd, desire s, desire z (jezeli chcesz fizyczną qwerty)htc hd2, nokie n8 ( tylko jezeli zalezy ci głównie na dobry aparacie), SE xperie play (dosyć nieopłacalny ale jezeli duzo grasz na telefonie to jest ok), nexus s, htc hd7 (jezeli chcesz cos z wm- moim zdaniem to tez fajny system)) a za reszte porządną mp3 i porządne słuchawki i taki układ wg mnie bedzie bardziej opłacalny.

 

PS a co do odtwarzaczy i słuchawek to zapytaj w innym dziale :D

Link to post
Share on other sites

Akurat do robienia zdjęć telefonu nie potrzebuje bo mam aparat, klawiatura nie musi być sprzętowa wystarczy ekranowa, a do grania mam P.C. :P

Wiem ze przy odtwarzaniu dźwięku dużo zależy od słuchawek ale do tego jest potrzebny dobry sprzęt, bo na marnym sprzęcie nawet drogie słuchawki nie poradzą.

Tak więc jakieś inne znajdą się propozycje.

 

P.S. Jak długo trzyma bateria w SGS w trybie odtwarzania, bo ten smatrfon całkiem fajnym wydaje się gadżetem jak na swoją cenę( albo mi się tak tylko wydaje :roll: ).

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

messer ja bym bardziej ci proponował htc desire hd/s ( zalezy jak duzy ekran ci pasuje bo sprzetowo są niemal identyczne). SGS to też bardzo dobry sprzęt ale proponowałbym najpierw żebyś poszedł do jakiegoś salonu/sklepu/komisu i se go obadał czy ci się podoba- bo wielu osobom poprostu sie nie podoba :D. Możesz się też rozejrzeć za Nexus S- to to samo co SGS ale troche inny z wyglądu- moze przypadnie ci do gustu. I tak jak powiedział kubaset97- do tego ipoda ( czy jakis inny odtwarzacz ale na tym sie nie znam) i bedziesz napewno bardzo zadowolony :D

Link to post
Share on other sites

Kłopot w tym że jestem "wieśniakiem" :lol: i do miasta gdzie można nabyć zobaczyć taki dość zaawansowany telefon mam 50 km(nie mam znajomych który by mogli się podzielić z wrażeń podczas użytkowania urządzenia), i taka eskapada do miasta i powrót do domu zajęła by cały dzień i dlatego pytam się o opinie forumowiczów, sam zakup smartfona czy mp 4 również robił bym za pośrednictwem Internetu. ( A niech i tym razem znów będzie nowoczesność w domu i zagrodzie:P)

Co do iPoda co ja mam swoim kurom szpanować. :hahaha: Z resztą nie jestem audiofilem, i zwolennikiem marki Aplle (drogie same urządzenia i asesoria do nich, tylko dlatego że ma modny znaczek, żeby nie było że się uwiozłem, dodam że umiem docenić dobrą markę i idącą z tym jakość produktu ^^ .

Co do samych odtwarzaczy czy odtwarzają one pliki ogg i flac(mam kilka albumów zgrane w tym formacie)..

Link to post
Share on other sites

no więc ja proponuję ci kupić htc desire hd/s- jakościowo napewno są lepsze od SGSa i jeżeli możesz do nich dopłacić ( są droższe od SGSa) to bierz jednego z nich - tak jak pisalem zalezy jakiej wielkosci chcez wyswietlacz, ja brałbym S. Do tego kup sobie dobre słuchawki i odtwarzacz ( z nausznych słuchawek polecam creative aurvana a co do odtwarzacza to : http://allegro.pl/iriver-e50-4gb-stan-bardzo-dobry-polecam-i1761027638.html , jak chcesz jakies mniejsze słuchawki to poszukaj w necie jakie będą najlepsze). Z takiego zestawu moim zdaniem bedziesz w 100% zadowolony :D

 

jednak troszke przesadzilem z tym odtwarzaczem i sluchawkami bo tego wszystkeigo nie kupisz za 1600 :D

po zakupie telefonu zostanie ci ok 300 zł , poczytaj jakie sluchawki i odtwarzacz najlepiej w tej cenie kupic bo ja jakimś znawcą to nie jestem.

 

o: http://allegro.pl/pentagram-vanquish-volt-8gb-czarny-radio-etui-fv-i1749505765.html

mozesz kupić coś , do tego aurvany ( albo cos mniejszego tez za ok 150) i masz porządny sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Właśnie miałem MP 4 od Pentagrama, i w nim prócz obsługi różniastych formatów A/V był wyświetlacz OLED, i naprawdę podobało się mi jego odwzorowanie kolorów kontrast, kąty widzenia i to że w słoneczny dzień na dworze był czytelny (nieczęsta właściwość w wyświetlaczach LCD).

Co do słuchawek najbardziej pasują mi nie rzucające się w oczy słuchawki dokanałowe.

P.S. Dlaczego HTC A8181 Desire miałbym wybrać zamiast SGS(prócz jakości wykonania, brat ma GT-S5620 Monte i sobie chwali "szajsunga").

Link to post
Share on other sites

Ja od siebię polecę Nokię N8, która zapewnia świetną jakość dźwięku (wiele osób twierdzi, że gra lepiej od iPhone'a 4). Jednak jeśli nie pasi Ci system to powinieneś się ukierować ku iPhone'owi 4. Żaden telefon na rynku nie zaoferuje Ci takiego dźwięku jak N8 i iPhone 4.

Porównywałem mojego iPoda Touch 4G z SGSem i przyznam, że produkt Samsunga gra bardzo śrenio (nie wyróżnia się niczym szczególnym).

Nie traktuj iPhone'a jako modnej zabawki, ale jako bardzo praktyczny i niezawodny telefon. Do dnia dzisiejszego iPhone 4 sprzedaje się wyśmienicie, a dlaczego? Bo jest niezawodny - inaczej ludzie by go nie kupowali. O świetnej jakości produktów Apple'a mogłem się przekonać już nie raz.

 

Niektórzy ludzie są jak konie z klapkami na oczach - widzą tylko swojego świętego SGSa ( wcześniej Spice) i twierdzą, że to najlepszy produkt świata, a tak niestety nie jest.

 

Masz dużo kasy na telefon i stać Cię praktycznie na każdy więc dobrze się zastanów czego chcesz.

 

Jeśli nie iPhone'a to jedyne wyjście jakie widzę to HTC Desire + wyższy iRiver, Cowon albo Sony Walkman NWZ-X1060 :D.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dzięki za propozycje, ale HTC Desire HD + dobry grajek i słuchawki to ponad zakładany budżet, wpisując w moim pierwszym poście sumę 1600 zł. liczyłem na wydatek mniej niż 1600 zł.(oczywiście jak bym chciał to było by nawet 2000 zł. wpisał, ale wtedy pewnie znów koszt by się się podbił na 2,5 k zł albo i więcej :/ )

W tym temacie chciałem poruszyć kwestie czy jest telefon który w 100% mógł by zastąpić mi funkcjonalność utraconej MP 4, dodając do tego funkcję telefonu komórkowego.

@AdixxxO "niezawodności" trochę czasu temu czytałem, między innymi o tym że nie odpowiednio się trzyma się smatrfon w dłoni, i dlatego gubi sieć i itp.

Jak każdy lubię dobre produkty, gdy kupowałem sobie monitor S 1931 niektórzy pukali się w czoło z zapytaniem poco mi taki monitor.

Dziś po 4 latach mało jest takich monitorów które by dorównywały parametrom temu modelowi sprzed 5 lat, ale czy słyszałeś żeby ktoś narzekał na jakąś spartoloną serię Eizo.

Wszystkim dziękuję temat do zamknięcia :zamykamy:

Bo zaraz będą propozycje zestawów do 3000 zł. (a tylu na pewno nie mam :P

Pozdrawiam wszystkich.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci zrobić tak jak ja zrobiłem. Kupiłem sobie HTC a do tego inną mp4 czy nawet iPoda. Naprwadę się opłaca. Ja np. polecam ci kupić htc desire HD oraz iPoda. iPoda nano ja mam 6g. i jest super, ewentualnie iPhona, bo to jak to jest i jak wykonane to wspaniała rzecz. Nie wiem czy ja jestem oślepiony ale wg. mnie najelpszą mp 3 robi apple, naj. telefon apple, naj. tablet apple. Jakby nie było to inni wymyślili a właściwie upowszechnili otwarzacze, oni wymyślili dotykowy ekran, dotykowy telefon, dotykowy tablet. Wg. tablet to ich dzieło. Zawsze byli 1. Wszystko co nas otacza tzn. smarphony, tablety to wymysł właśnie firmy Apple :) Jeśli pomogłem daj +, co Ci szkodzi.

Link to post
Share on other sites

Ja polecam Ci zrobić tak jak ja zrobiłem. Kupiłem sobie HTC a do tego inną mp4 czy nawet iPoda. Naprwadę się opłaca. Ja np. polecam ci kupić htc desire HD oraz iPoda. iPoda nano ja mam 6g. i jest super, ewentualnie iPhona, bo to jak to jest i jak wykonane to wspaniała rzecz. Nie wiem czy ja jestem oślepiony ale wg. mnie najelpszą mp 3 robi apple, naj. telefon apple, naj. tablet apple. Jakby nie było to inni wymyślili a właściwie upowszechnili otwarzacze, oni wymyślili dotykowy ekran, dotykowy telefon, dotykowy tablet. Wg. tablet to ich dzieło. Zawsze byli 1. Wszystko co nas otacza tzn. smarphony, tablety to wymysł właśnie firmy Apple :) Jeśli pomogłem daj +, co Ci szkodzi.

 

Jak wspominałem na raz nie chciałbym się z kasy wysnuć i nie starczy mi na wszystko by było dobrej jakości, co do Apple nie będę dofinansowywał firmy która co prawda w wizji przenośnego sprzętu sporo namieszała, ale ma ciągotę do całkowitego opanowania, poprzez masowe pozwy blokujące sprzedaż produktów konkrecji (już nie długo widzę u siebie taki pozew, za nazywanie swojego komputera z systemem Windows, P.C. :>
Link to post
Share on other sites

Jak wspominałem na raz nie chciałbym się z kasy wysnuć i nie starczy mi na wszystko by było dobrej jakości, co do Apple nie będę dofinansowywał firmy która co prawda w wizji przenośnego sprzętu sporo namieszała, ale ma ciągotę do całkowitego opanowania, poprzez masowe pozwy blokujące sprzedaż produktów konkrecji (już nie długo widzę u siebie taki pozew, za nazywanie swojego komputera z systemem Windows, P.C. :>

 

Bez przesady. Gdybyś Ty coś opatentował, a inna firma to bezprawnie wykorzystała i zarabiała na tym to byś siedział z bananem na twarzy i patrzył jak ktoś sobie na Tobie kasę trzepie??

Nie bądź takim hrabią co tylko dziewice tyka... Zwłaszcza, że Samsung i inne firmy też wcale święte nie są. Gdyby Samsung nie łamał patentów to by nie było pozwów. Myślisz, że Apple tak dla jaj pozywa róźne firmy narażając się na ogromne koszty procesów? Jasne, że głównym celem jest zablokowanie sprzedaży urządzenia, ale jakoś Asusa i jego TFa nie pozwali. Widać Asus nie kradnie patentów.

 

A tak swoją drogą to nie musisz szpanować ile kasy masz bo nikogo to nie obchodzi...

Chciałeś naszej rady to proszę bardzo.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

1600 zł

 

MY GOD !!! TEL za 1600zł :sciana: :sciana: :sciana:

Dałbym tyle, gdyby miał moc PC za tyle kasy :P

 

Jako muzyczne telefony, najlepsze są chyba soniaki. Miałem dwa Walkmany W810i i W715 - zdecydowanie najlepsze mają słuchawki z wszystkich grających tel jak dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Bez przesady. Gdybyś Ty coś opatentował, a inna firma to bezprawnie wykorzystała i zarabiała na tym to byś siedział z bananem na twarzy i patrzył jak ktoś sobie na Tobie kasę trzepie??

Nie bądź takim hrabią co tylko dziewice tyka... Zwłaszcza, że Samsung i inne firmy też wcale święte nie są. Gdyby Samsung nie łamał patentów to by nie było pozwów. Myślisz, że Apple tak dla jaj pozywa róźne firmy narażając się na ogromne koszty procesów? Jasne, że głównym celem jest zablokowanie sprzedaży urządzenia, ale jakoś Asusa i jego TFa nie pozwali. Widać Asus nie kradnie patentów.

 

A tak swoją drogą to nie musisz szpanować ile kasy masz bo nikogo to nie obchodzi...

Chciałeś naszej rady to proszę bardzo.

Pozdrawiam

 

Witam, nie miałem zamiaru szpanu robić, ale chodzi o ostanie propozycje z dnia wczorajszego za 1300 zł. (HTC Desire HD)smartfon , i co za 300 zł. miało by wystarczać na przyzwoitego grajka i słuchawki .WTF O czym my tu mówimy.

Jeśli napisałem do 1600 Złotych Polskich, DO JASNEJ CIASNEJ oznacza że cichłbym wydać do 1600 ZŁ.

Co do procesów sądowych niestety prawdą jest że najczęściej wygrywa ten na którego stać na droższego prawnika, a nie kto ma rację taka to "sprawiedliwość"bywa.

Również pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...