Skocz do zawartości

Czy router lte pomoże mi wzmocnić zasięg mojego internetu na kartę :) ?


Recommended Posts

Witam, Korzystam od paru dni z karty sim od play. Wybrałam bo mają fajne oferty w tym 200 gb na start przez 30 dni na każdy nowy numer. Chciałam ogólnie w ten sposób korzystać z laptopa z modemem lte, oraz dodatkowo oczywiście z moich dwóch telefonów. Niestety internet od samego początku na telefonie działa bardzo wolno. Pomiary dodałam w załączniku zmierzone zarówno w PLAY jak i w ORANGE w tym samym miejscu czyli w moim pokoju gdzie jest najgorszy zasięg. Mieszkam na parterze, a pokój mam przy balkonie ^^ Mnóstwo drzew, dalej las a cała dzielnica od frontu bloku jest gęsto zabudowana. A więc pomiary internetu od PLAY to tak jak w załączniku około 1/2 mb/s czasami nawet mniej, za to orange od 20 do nawet 30 mb/s. Wyszłam na zewnątrz i kierowałam się w stronę nadajników które też zamieściłam w załącznikach i dosłownie 100 metrów od domu zmierzyłam prędkość internetu od PLAY na telefonie i pomiar pokazał 50 mb/s, ale nie mam, akurat screenshota tego :) 
 

I teraz mam pytanie. Czy kupno routera lte mi pomoże i wzmocni zasięg internetu od play tak żeby działało to w ten sposób jak na zewnątrz czy może być to "za słabe"? Z góry dziękuje za porady bo nie za bardzo się na tym znam. Jeśli router lte by nie pomógł po prostu przeniosłabym się do orange i tam skorzystała z oferty :) Pozdrawiam.

Screenshot_2023-06-03-11-19-54.png

Screenshot_2023-06-03-11-26-41.png

OPS.jpg

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Dodatkowo sprawdzałam to apką NetMonster i jeśli chodzi o play łączyło mi się z najdalej oddalonym nadajnikiem w dzielnicy :)
Jeśli chodzi o play no to w moim pokoju od strony balkonu na pomiarze pokazuję mi te 1-2mb/s, ale wystarczy, że przejdę do drugiego pokoju od strony klatki schodowej i przyłożę telefon do okna to nagle się pojawia mi 15-20 mb/s w tym play. Więc dlatego pomyślałam, że gdyby tam postawić ten router lte na parapecie to o wiele mocniej zbierałby zasięg :). Czyli nawet jak kupię taki router bo mi się przyda, to raczej nie ma na co liczyć, że dzięki tym antenkom wzmocni to troszkę. Bo mi kolega powiedział, że normalnie miał około 100mb/s a jak włożył karte sim do routera lte to miał te 150/200 mb/s. Może w przypadku Orange by tak działało elegencko :P

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, Nikolcix napisał:

Czyli nawet jak kupię taki router bo mi się przyda, to raczej nie ma na co liczyć, że dzięki tym antenkom wzmocni to troszkę.

Antenki w routerze to służą do nadawania wifi. Do odbioru LTE najlepsze są anteny kierunkowe, ale raz że to spory koszt, a dwa w bloku będzie trochę ciężko zamontować na dachu i sprowadzić kabel na parter.

Godzinę temu, Nikolcix napisał:

Więc dlatego pomyślałam, że gdyby tam postawić ten router lte na parapecie to o wiele mocniej zbierałby zasięg :)

Jeśli na telefonie na parapecie jest lepiej to można spróbować. Pytanie czy prześle ci to 15-20mbps po wifi na drugi koniec mieszkania, ale to już zależy sporo od układu mieszkania jak i od samego routera.

 

Ogólnie jeśli zamierzasz mieszkać w tym miejscu min. 2 lata to szukałbym dowolnej kablówki, najtańszy pakiet będzie o wiele lepszy od LTE, no i brak limitów.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Kup anteny LTE i potestuj, dobra antena przy mało obciążonym nadajniku potrafi zwiększyć prędkość. Do tego musi być krótki kabel do anteny. Czy zakup innego routera pomoże to wątpię, ale zakup anteny już tak. Jeszcze możesz ją ukierunkować w inny nadajnik, który jest np, mniej obciążony.

Ale jak skierowałaś coś bez anteny kierunkowej na nadajnik to nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites
W dniu 3.06.2023 o 21:06, wodego napisał:

Tak wiem, ale specjalnie dałam na dwóch forach bo nie wiedziałam gdzie w ogóle dostanę odpowiedź i jaką. Mniej więcej wszystko już wiem teraz kwestia samego montażu bo musiałabym przeprowadzić kabel przez okno bez wiercenia. Czyli 3 kable połączone ze sobą xd. Od Anteny kabel potem przejściówka pod oknem i w pokoju od przejściówki kabel do routera. I zaraz się i tak okaże, że przez to strasznie spadnie zasięg i moc. Ewentualnie jakaś antena wewnętrzna postawiona na parapecie w pokoju gdzie najlepiej łapie zasięg, a obok router. Jak będzie 20/30 mb/s to już jest dla mnie super. Zobaczymy jak to wyjdzie. Bo sam taki kabel przepustowy to na Allegro 300 zł haha, nakupię wszystkiego co potrzebne to wyjdzie z 1000 zł ponad, a nie wiadomo jak z efektem.

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Nikolcix napisał:

nakupię wszystkiego co potrzebne to wyjdzie z 1000 zł ponad, a nie wiadomo jak z efektem

Za 1000zł to masz 13 miesięcy światłowodu 300mb/s od Inei z umową na czas nieokreślony, ewentualnie 17 miesięcy spłacone w t-mobile przy umowie 2-letniej. Moim zdaniem nieporównywalnie lepsza opcja, dzwonisz, zamawiasz, przyjeżdżają, montują i nie martwisz się niczym, bo po prostu musi działać. Nie wiem czemu ludzie się tak kurczowo trzymają badziewnego LTE, jeśli dostępne są lepsze opcje w porównywalnej cenie.

Edytowane przez zbiku90
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Nikolcix napisał:

bo musiałabym przeprowadzić kabel przez okno bez wiercenia

A to niby jak?
 

 

8 godzin temu, Nikolcix napisał:

Od Anteny kabel potem przejściówka pod oknem

Aco to za magiczna przejściówka skoro to jest kabel koncentryczny ?

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, tom napisał:

O ile jestem fanem mikrotika o tyle tego modelu bym nie polecał ze względu na kiepski modem LTE. Dopiero LHGGM&EG18-EA już potrafi coś pokazać ale i też cena inna.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...