Skocz do zawartości

Rozbudowa komputera pod 4K, CAD i Gaming


Recommended Posts

Witam, chciałbym rozbudować komputer bo ostatnio już przestał domagac w wielu rzeczach.

Wydaje mi się, że część z rzeczy, które mam w komputerze jest jeszcze dobra i nada się na kolejne lata, ale dla rzeczy.

 

Posiadam komputer:

Procesor: i5 8600k

Płyta główna: Gigabyte Z390 GamingX 

Karta graficzna: GTX 1060 w wersji 6 GB od MSI.

Ram: G-skill 16 GB DDR4 3000mhz

Zasilacz: SilntiumPC Supremo M2 550w

Chłodzenie CPU: SilntiumPC Grandis 2

Obudowa: SilntiumPC PAX M70

Monitor: 2x Asus 4k 60hz

 

Komputer wykorzystuje do:

 

Grafika 3D głównie SolidWorks czasem Fusion ale tylko do renderowania obrazków 

Grafika 2D Photoshop

Obróbka wideo PremierePro

Gry: ETS2, GTA V i w przyszłości VI, Project Cara, Asseto Corsa.

 

Głównie chodzi mi, żeby komputer się dobrze sprawdzał w SolidWorks bo tam spędzam dużo czasu i dobrze by było odpalić na nim te tytuły gier o których wspomniałem dobrze by było w 4k na stabilnych 60 fps z jakimś filmem na drugim ekranie.

 

Na ten moment główne bolączki obecnego sprzętu to mało stabilna i powolna praca w SolidWorks, myślę że to głównie kwestia pamięci RAM 

ETS2 chciałbym mieć go na full detalach w 4k, aktualnie żeby można było coś w tle oglądać to udało mi się go odpalić na prawie full ale w 2,7k 

GTAV jest też w 2,7k na środkowych ustawieniach jakości z tego co pamiętam

 

Budżetu nie mam jakoś bardzo sprecyzowanego, ale chciałbym się dowiedzieć ile muszę przeznaczyć na rozbudowę tego PC do stanu który będzie dla mnie satysfakcjonujący, z góry dzięki za pomoc!

 

Link to post
Share on other sites

Nie chciałbym raczej wydaje więcej niż 4 tysiące na początek i dobrym rozwiązaniem byłoby też rozłożenie tej rozbudowy, tzn, że część teraz a część na przykład w przyszłym miesiącu, wtedy można pomyśleć o większym budżecie 

Oczywiście im mniejszy budżetu tym lepiej, tak jak wspominałem, nie zależy mi na grach w 120 klatkach, stabilne 60 też będzie dobre :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.05.2023 o 15:58, wojtas353 napisał:

Procesor: i5 8600k

Płyta główna: Gigabyte Z390 GamingX 

Karta graficzna: GTX 1060 w wersji 6 GB od MSI.

Sprzedaj to, dorzuć do budżetu. 

 

Za 5k masz https://proline.pl/koszyk/6db3f48b

 

Możesz na początek zmienić sobie samą podstawkę czy też samo GPU.

Przy małej dopłącie możesz wskoczyć na AM5 z DDR5 gdzie dodatkowo sprzedajesz jeszcze swoje ramy

 

https://proline.pl/koszyk/98cc3277

 

 

Link to post
Share on other sites

A chłodzenie? To, co mam obecnie da rade z tymi nowymi procesorami? A co z kartą 4060? albo 4060ti? Da rade w 4k czy za słaba będzie? Bo powiem szczerze, że dawno nie patrzyłem na rynek kart graficznych, ale ceny mocno odjechaly.
I co z radeonami? Polecasz jakiegos w przystepnej cenie?

Link to post
Share on other sites

Jak masz zapinkę AM4 - ok może zostać

Jak pójdziesz w LGA 1700 to kłania się https://www.silentiumpc.com/pl/product/lga1700-ac1-upgrade-kit/

 

Musisz zejść na ziemię. Jak chcesz grać w 4K w nowe gry, to RTX 4070 Ti jako minimum - koszt ponad 4000 zł a najlepiej RTX 4080 za 6k. 

4060 będzie kartą do 1080, RTX 4060 Ti to wydajność RTX 3060 Ti i tutaj możliwości tej GPU kończą się raczej na 1440p. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...