Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z "rozsianiem" WiFi po domu. Mam nadzieję, że nie będę wyjaśniał ,o co chodzi ,zbyt pokrętnie, ale chcę podać szczegóły. Miałem Internet LTE, podłączone były dwa komputery stacjonarne i telewizor. Założyłem światłowód. I teraz tak. Jeden komputer podpięty jest od routera kablem, drugi wykrył sieć WiFi i też go przyłączyłem. Dołączyłem też telefon. Potem poszedłem na dół podłączyć telewizor, ale nie wykrywał tej sieci WiFi. Chciałem zrobić to za pomocą WPS, ale nic to nie dało. Cały czas był też podłączony drugi router (ten od LTE). Pomyślałem, że może nie ma zasięgu (telewizor wykrywał tylko sieć LTE, a tej ze światłowodem z góry nie), więc zaniosłem ten router (LTE) na górę, żeby sprawdzić czy złapie. Chyba telewizor go wykrył, sam już niestety nie pamiętam, bo mam łeb skołowany, ale nie w tym tkwi problem. Problem jest taki, że ten od światłowodu przestał "rozsiewać" WiFi tam, gdzie już było - czyli do drugiego komputera (pokój obok), oraz do telefonu. Drugi komputer nie wykrywa tej sieci (jak się wejdzie głębiej w szczegóły, to ona tam widnieje, ale nie mogę się podłączyć), z telefonu też znikła. Robiłem tzw. miękki reset (twardego nie chcę, bo wiem, że potem będzie jeszcze większy problem). Komputer na górze wykrywa sieć LTE z routera z dołu, a jak go odłączę, to nie wykrywa routera od światłowodu w pokoju obok. Czy ja coś przestawiłem? Zakłóciłem te routery czy jak? Po kablu śmiga normalnie, ale tak jakby nagle przestał wysyłać sygnał WiFi. Nie wiem czy opisałem problem wystarczająco szczegółowo, w razie czego napiszę więcej; prosiłbym o jakieś porady, co to mogło się stać. Drugi komputer nie wykrywa sieci z pokoju obok, a z komórką stoję obok, więc nie jest to kwestia zasięgu/zakłóceń, coś może się przełączyło, że przestał wysyłać WiFi (może od naciskania WPS coś się powiesiło?). Czekam na jakiekolwiek porady i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wcisnąłem przycisk WLAN (jest tylko ten i WPS, no i ON/OFF) dwukrotnie, i komórka oraz komputer w pokoju obok zaskoczyły (pewnie wcześniej coś tam powciskałem). Śmieszna sprawa jest natomiast z telewizorem, bo na dole nie wyłapuje mojego sygnału, za to pokazuje połączenie od sąsiadki, która ma dom jakieś 200 metrów od mojego :) W każdym razie dzięki za odpowiedź, teraz muszę pewnie przyjrzeć się wzmacniaczom sygnału wifi.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...