Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do i3 7100


Recommended Posts

Witam szanownych użytkowników

Mam taki komputer z procesorem i3 7100, 8GB RAM DDR4 2400mhz i dyskiem SSD

Chciałbym do tego komputera dołożyć kartę graficzną GTX 1650

tak żeby coś pograć w takie gry jak RDR2, Fortnite, Forza Horizon, AC Valhalla, Days Gone, Wiedźmin itp

Oczywiście liczę się z tym że w niezbyt wysokich ustawieniach i w rozdzielczości 1080p lub niżej przy 30-60fps

Pytanie brzmi czy ten procesor nie będzie za słaby nawet do tej karty? Oraz czy jest sens dokładać RAMu do 16GB pytam bo mam dwie kości po 4GB i musiałbym je sprzedawać i wymuenić na 2x8GB czy to ma sens i czy różnica w wydajności będzie zauważalna?

Dodam że nie zamierzam uruchamiać gier które wymagają minimum 16GB, mam mnóstwo starszych gier do igrania, starczy na kilka lat :D

Pomóżcie

Link to post
Share on other sites

1650 to nie najlepszy pomysł w podstawowej wersji , jak już to 1660 i jej odmiany . Jaki budżet ? Jaki zasilacz marka model 

Jeśli chodzi o ram to wymiana jeśli będzie w razie potrzebna to też jakieś grosze .

Link to post
Share on other sites
31 minut temu, jakub1t napisał:

1650 to nie najlepszy pomysł w podstawowej wersji , jak już to 1660 i jej odmiany . Jaki budżet ? Jaki zasilacz marka model 

Jeśli chodzi o ram to wymiana jeśli będzie w razie potrzebna to też jakieś grosze .

Budżet jak najmniejszy, nie chcę dokładać do tego komputera więcej hajsu niż wynosi cena taniej konsoli do gier typu Xbox One czy PS4

GTX1650 kupię za 300-400zł używkę, zasilacz to jakaś lipa 300Watowa dlatego zdecydowałem się na najmocniejszą kartę nie wymagającą dodatkowego zasilania poza portem PCI

Jeśli chodzi o RAM to czy 16GB zapewni zauważalnie większą wydajność w starszych 2-3 letnich grach? Bo to dodatkowe 150zł za które mogę już kupić większy dysk albo pada :)

13 minut temu, janek20 napisał:

Jeśli masz duall chanell ram to nie

Tak chodzą w dualu 2x4gb

Myślałem czy zmieniać proc ale jeśli da sobie radę w połączeniu z gtx1650 to ok

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, Mariusz780x napisał:

lipa 300Watowa

no to ryzyko rośnie po dołożeniu karty .

 

10 godzin temu, Mariusz780x napisał:

Jeśli chodzi o RAM to czy 16GB zapewni zauważalnie większą wydajność w starszych 2-3 letnich grach?

Na razie nie musisz zmieniać , ram co najwyżej da płynność rozrywki jeśli 8 to będzie za mało . Fpsa ani jednego więcej nie zobaczysz .

10 godzin temu, Mariusz780x napisał:

Bo to dodatkowe 150zł

165 to już kosztuje nowy ram , używkę znajdziesz zapewne taniej , a twój też coś wart , dlatego napisałem , że wymiana dużo by nie kosztowała . 

Ale to już na samym końcu 

Link to post
Share on other sites

Do tego procka to brałbym jednak Radeona, bo narzut sterowników NVidii go zdusi konkretnie. Przypomnę tylko że w pewnych warunkach RX 580 potrafi wypluć więcej FPS niż RTX 3080 na starym/słabym procesorze. i7 7700 na alledrogo zaczynają się od 550zł więc sens przesiadki niewielki, to wciąż tylko 4 rdzenie.

 

Zrzut ekranu 2023-05-22 083357.png

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

Do tego procka to brałbym jednak Radeona, bo narzut sterowników NVidii go zdusi konkretnie. Przypomnę tylko że w pewnych warunkach RX 580 potrafi wypluć więcej FPS niż RTX 3080 na starym/słabym procesorze. i7 7700 na alledrogo zaczynają się od 550zł więc sens przesiadki niewielki, to wciąż tylko 4 rdzenie.

 

 

Tylko jaki Radeon zadowoli się zasilaniem jedynie z gniazda PCI? I czy będzie wtedy wydajniejszy od gtx1650?

Wymiana zasilacza nie wchodzi w grę, to ma być tani komputer i wystarczą mi niskie ustawienia plus 30-60fps

2 godziny temu, jakub1t napisał:

no to ryzyko rośnie po dołożeniu karty .

 

Na razie nie musisz zmieniać , ram co najwyżej da płynność rozrywki jeśli 8 to będzie za mało . Fpsa ani jednego więcej nie zobaczysz .

165 to już kosztuje nowy ram , używkę znajdziesz zapewne taniej , a twój też coś wart , dlatego napisałem , że wymiana dużo by nie kosztowała . 

Ale to już na samym końcu 

Piszesz że więcej RAM do płynniści rozgrywki a potem że ani jednego fosa więcej nie zobaczę, nie bardzo to rozumiem, możesz wyjaśnić?

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Mariusz780x napisał:

Tylko jaki Radeon zadowoli się zasilaniem jedynie z gniazda PCI? I czy będzie wtedy wydajniejszy od gtx1650?

Wymiana zasilacza nie wchodzi w grę, to ma być tani komputer i wystarczą mi niskie ustawienia plus 30-60fps

No właśnie żaden, w takim przypadku 1650 to jedyny wybór. Rx 6400 na PCIe 3.0 nie ma sensu. Nastaw się że w wielu nowszych grach będzie raczej bliżej 30 niż 60 FPS.

35 minut temu, Mariusz780x napisał:

Piszesz że więcej RAM do płynniści rozgrywki a potem że ani jednego fosa więcej nie zobaczę, nie bardzo to rozumiem, możesz wyjaśnić?

Po prostu dopóki nie zapchasz RAMu to nie zobaczysz korzyści z dołożenia większej ilości. W 1080p low 8GB powinno być jeszcze wystarczające na styk, jak się zapcha to na pewno to odczujesz od razu.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, zbiku90 napisał:

No właśnie żaden, w takim przypadku 1650 to jedyny wybór. Rx 6400 na PCIe 3.0 nie ma sensu. Nastaw się że w wielu nowszych grach będzie raczej bliżej 30 niż 60 FPS.

Po prostu dopóki nie zapchasz RAMu to nie zobaczysz korzyści z dołożenia większej ilości. W 1080p low 8GB powinno być jeszcze wystarczające na styk, jak się zapcha to na pewno to odczujesz od razu.

Ok dziękuję

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...