Skocz do zawartości

Kupno MOBO + ew. modernizacja


Recommended Posts

Cześć, tak się złożyło, że w moim pececie umarła płyta główna - MSI TOMAHAWK MAX II. więc oczywistym jest, że aby coś ruszyć to muszę płytę dokupić.

Nie gram dużo w gierki, jeśli już to jakieś starsze i mniej wymagające tytuły single (kiedyś trzeba ograć kupkę wstydu) lub multi (Naruto, LoL, Rainbow Six Siege), częściej moja dziewczyna gra w Soul Calibura. Najpierw zastanawiałem się jaką sensowną płytę kupić zamiast tego tomahawka, ale później pomyślałem, że może warto delikatnie zmodernizować sprzęt. Mój aktualny zestaw wygląda w ten sposób:

  • Obudowa: Zalman Z3 Plus
  • CPU: Ryzen 5 2600
  • GPU: Gigabyte GeForce GTX 1050Ti Windforce OC 4GB
  • RAM: Corsair Vengeance LPX, DDR4, 2x4 GB, 3000 MHz, CL15
  • PSU: Corsair VS550 550W
  • Dyski:
    • HDD: Toshiba P300 1TB
    • SSD:  Kingston A400 120GB
    • SSD M2: Plextor M9Pe 256 GB

 

No i zastanawiałem się nad tym czy może zamiast kupienie płyty pod AM4 nie zmienić jednostki na Intela, ale patrząc na ceny i benchmarki chyba mi się to nie opłaca. Zastanawiałem się nad wymianą GPU, ale biorąc pod uwagę to w co gram chyba może to poczekać, za to z pewnością trzeba by dołożyć ramu. I tu pytanie - jakiego? Wiem, że Ryzeny lubią się z szybkimi kośćmi więc te 3000MHz to chyba minimum.

 

Prośba o doradzenie co dokupić i jaki priorytet zmian poustawiać? Bo może wcale nie opłaca się np. wymiana procka lub gpu.

Link to post
Share on other sites

Pecet nie wstaje. Mrugnęły ledy, wentylatorki zrobiły obrót i nie wstało :P
Dałem zasilacz do testu bo nie chciało mi się z tym bawić i dostałem, że wszystko jest w porządku, działa stabilnie i trzyma napięcia. Próba uruchomienia śrubokrętem zakończona niepowodzeniem.

To druga płyta MSI która mi tak zrobiła.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites

Napisałem, że oddałem go na testy i zasilacz chodzi stabilnie.
Jeśli tak pracuje to jak miałby ją wykończyć? Po prostu z dnia na dzień, bez żadnych sygnałów przestała pracować.
Jeszcze miałem taką sytuację, że PC stał w innym mieszkaniu a ja się przeprowadziłem. Kiedyś tam wpadłem i chciałem go włączyć - nie włączył się - przeniosłem go do siebie w celu rozebrania, wyczyszczenia etc. Podłączyłem i odpalił :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...