Skocz do zawartości

Monitor do gier, multimediów i internetu - czas na zmianę staruszka...


Recommended Posts

Dzień dobry.

Przyszedł taki dzień że czas w końcu pomyśleć o zmianie starego, dobrego Eizo na coś bardziej... teraźniejszego.

Gdy kiedyś zajmowałem się fotografią i drukiem - dobry monitor z możliwością kalibracji sprzętowej był dla mnie bardzo istotny.
Ale teraz - gdy od kilku ładnych lat nie aparatu nawet nie wyciągam z szafy chciałbym coś co bardziej nada się do obecnych zastosowań czyli gier.

Dlatego szukam czegoś godnego polecenia, co będzie nadawało się do grania (czyli lepsze od staruszka Eizo).

Wielkość paradoksalnie ma być dość "niewielka".
Z racji na fakt iż mam problemy ze wzrokiem (nie widzę na boki) kupowanie dużego monitora całkowicie traci dla mnie sens.
Teraz mam 22" (s2243w) i w sumie by wystarczył ale wiem że o takie "maleństwa" dość ciężko.
Więc im mniej tym lepiej a zarazem im lepiej z jakością tym lepiej :)

Lubie też wodotryski - rgb itp mile widziane (kryzys wieku średniego).

Budżet - nie wiem... 3 tyś starzy czy coś więcej trzeba dołożyć?

Będę wdzięczny za propozycję.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
23 godziny temu, mini21 napisał:

Tylko wtedy to już będzie 5-6k :)

No ale jak? Jak chcesz 24 cale, to raczej nie wydasz więcej niż 1000 zł chyba że sięgniesz po jakiś napompowany top 240 Hz i wyżej - co i tak przy Twojej GPU nie ma sesnu. RTX 3060 Ti za ponad 1500 zł spokojnie puścisz, razem zostaje Ci 3500 zł a RTX 4070 masz za 3000 zł więc nawet jak weźmiesz szkło za 1500 zł, to jesteś tutaj na zero przy założeniu pierwotnego budżetu 3000 zł.

 

A powiedz, czy 27 cali jest jeszcze dla Ciebie odpowiednie? 

 

https://proline.pl/koszyk/9baad40e

 

Sprzedajesz GPU swoje i masz ekran i GPU pod 1440p 

Link to post
Share on other sites

No uderzam w 27" i chyba inaczej niż sam na sobie się nie przekonam.
Albo kupię i ew będę musiał zwracać (bo innej opcji nie widzę) albo jakoś się dosiąde tyle że to talk pół środek bo nie odda to całości sytuacji.
 

 

Wyłącz podpis Tapatalk// BC
 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...