Skocz do zawartości

Diagnostyka Asrock Radeon RX 6700 XT PGD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Witam mam pytanko do posiadaczy kart amd (nigdy nie miałem kart od czerwonych zawszę nvidie i nie wiem czy to są normalne temp karty a chodzi mi bardziej o rdzeń i punkt 93C)

 

ZicnZW4.png

Edytowane przez Kisiel1314
Link to post
Share on other sites
  • Kisiel1314 zmienił tytuł na Diagnostyka Asrock Radeon RX 6700 XT PGD

Generalnie w przypadku Radków poniżej 100st nie ma się czym przejmować. Jak chcesz obniżyć temperatury/hałas to zbij napięcie o 0,05-0,1V bez ruszania czegokolwiek innego. Możesz nawet kliknąć tylko "podnapięcie GPU", chociaż u mnie to obniża o 0,025V tylko.

BTW karta nowa czy używana? Plomby nieruszane?

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
26 minut temu, zbiku90 napisał:

Generalnie w przypadku Radków poniżej 100st nie ma się czym przejmować. Jak chcesz obniżyć temperatury/hałas to zbij napięcie o 0,05-0,1V bez ruszania czegokolwiek innego. Możesz nawet kliknąć tylko "podnapięcie GPU", chociaż u mnie to obniża o 0,025V tylko.

BTW karta nowa czy używana? Plomby nieruszane?

mozesz napisać w jakim programie zbić napięcie?, karta nowa wczoraj przyszła 

 

Edytowane przez Kisiel1314
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie
2 godziny temu, Kisiel1314 napisał:

mozesz napisać w jakim programie zbić napięcie?

W sterownikach AMD. Załączam zrzut ekranu gdzie tego szukać. Obniż napięcie o 50mV bez ruszania reszty i powinno być ok.

 

Zrzut ekranu 2023-05-10 115619.png

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, zbiku90 napisał:

W sterownikach AMD. Załączam zrzut ekranu gdzie tego szukać. Obniż napięcie o 50mV bez ruszania reszty i powinno być ok.

 

Zrzut ekranu 2023-05-10 115619.png

Z 1200 mV poszedłem na 1070 mV wszystkie testy przeszła jak i w grach temp jaką zyskałem to ok 80-84C max
Jeśli jeszcze coś wiesz na temat tego programu co zmienić itp/itd to możesz się podzielić :D
Dzięki za informacje 

Edytowane przez Kisiel1314
Link to post
Share on other sites

Możesz podkręcić rdzeń, pamięć, ustawić krzywą wentylatorów, zmienić power limit. Gotowych ustawień ci nie podam, a żadnych dobrych poradników dla nowych wersji na szybko nie widzę. Jeśli przesiadłeś się z GeForce to musisz wiedzieć 3 podstawowe rzeczy:

1. Nie używaj MSI Afterburner ani jakiegokolwiek innego programu do podkręcania. Jeśli ci zależy na OSD z RTSS to jest to dozwolone ale tylko monitorowanie/wyświetlanie, po prostu nie wprowadzaj żadnych zmian na karcie.

2. Podkręcanie w sterownikach AMD jest proste i przyjemne, ale tak naprawdę zamiast sztywnych wartości to dla kart RDNA ustawia się tam offsety. To trochę nieintuicyjne z początku, ale jak się pobawisz trochę suwakami to będziesz wiedział o co chodzi ;) Także się nie zdziw jak np. napięcie czy częstotliwość będą inne niż wprowadziłeś, to normalne. Można monitorować w hwinfo, wyniki czasem się lekko rozbiegają z tym co pokazuje Adrenalin.

3. Wszystkie zmiany są zapisywane w rejestrze. Jeśli sterownik wykryje jakąś niestabilność (niekoniecznie związaną z GPU, czasem wystarczy że jakaś gra się zcrashuje z innego powodu) to uruchamia się ponownie i przywraca domyślne ustawienia. Także dobrze jest zapisywać sobie profile z gotowymi ustawieniami żeby można je było szybko przywrócić.

Jakbyś miał jakieś konkretne pytania albo coś będzie niejasne to służę pomocą ;) Jeśli nie chce ci się bawić albo nie czujesz się na siłach to na początek można ustawić szybką synchronizację pamięci. Nie zwiększa poboru ani temperatur a zazwyczaj daje parę FPS za darmo, na większości kart działa bez problemu. Jeśli płyta główna obsługuje to możesz też włączyć ReBAR, parę % wydajności za darmo.

 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Na razie to nie mam zamiaru kręcić bo na tą chwilę nie ma takiej potrzeby (chociaż nie ukrywam będę się bawić z ciekawości), do OSD używam HWiNFO64

trochę minie czasu jak ogarnę  programy od amd, dzięki za przypomnienie o ReBAR włączyłem go :D

chyba to tyle jak na razie jeśli będę czegoś nie pewny/nie wiedział to otworzę nowy wątek chociaż dobrze jakby go moderator jeszcze nie zamykał, jeszcze raz dzięki za pomoc!

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...