Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, 

Padła synowi płyta główna i chciałem wymienić przy okazji procka z płytą. Obecny zestaw to:

- procesor Intel i5 8400

- płyta MSI Z370M Mortar

- pamięć Corsair Vengeance RGB PRO, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

- karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 Gaming X 6GB GDDR5

- zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550W

- chłodzenie SPC Feta 3

- obudowa Fractal Design Define Mini C TG (mATX)

- Kingston 500gb A2000 NVME, Toshiba P300 1gb

 

Chce wymienić na tą chwilę tylko procesor i płytę główną, karta graficzna na gwiazdkę. Z racji obudowy płyta tylko w formacie mATX. Do wydania mam +/-1300 zł. Komputer służy głównie do grania w FHD i nauki. 

 

Polecicie coś? Wypadłem trochę z tematu.

Link to post
Share on other sites
Napisano (edytowane)

Z tym chłodzeniem to tak patrzyłem do instrukcji i w sieci, że chyba na podstawkę 1700 Intela to jakiś zestaw montażowy trzeba mieć więc byłby to dodatkowy koszt. Na AM4 jakbym poszedł w Ryzeny to moja Fera by pasowała. Ktoś to moze potwierdzić?

 

Nie ogarniam płyt głównych na AMD, jakbym wziął coś niepodstawowego typu Asus TUF Gaming B550 + Ryzen 5600 to wyszłoby mi koło 1200 zł. Ten Intel i5 12400f + ta płyta co kolega wyżej napisał wyszłoby podobnie. Biorąc to pod uwagę, że ceny obu zestawów na różnych platformach są podobne to który zestaw będzie lepszy, może też bardziej przyszłościowy? 

Edytowane przez Lawek
Link to post
Share on other sites

Mój błąd, chłodzenia były kompatybilne do 11. generacji, do 12. już potrzeba kita faktycznie.

2 godziny temu, Lawek napisał:

Biorąc to pod uwagę, że ceny obu zestawów na różnych platformach są podobne to który zestaw będzie lepszy, może też bardziej przyszłościowy? 

Na AM4 nic lepszego pod gry niż 5800x3d już nie wyjdzie. Intel niby bardziej przyszłościowy z DDR5 ale jak dołożysz do stosownej płyty i wymienisz ramy to przekroczysz budżet grubo. Przy mocniejszych prockach AiO to praktycznie przymus żeby było w miarę cicho, więc kolejne koszta.

Ogólnie na tą chwilę 5600 vs 12400f to ten drugi będzie lepszym wyborem.

Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, zbiku90 napisał:

Ogólnie na tą chwilę 5600 vs 12400f to ten drugi będzie lepszym wyborem.

Dzięki, mimo wszystko chyba wybiorę R5600 + Gigabyte B550M AORUS ELITE lub ew. dopłacę do Asus TUF GAMING B550M-PLUS i nie będę musiał wydawać dodatkowo na chłodzenie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...