Skocz do zawartości

wyłączenie monitora przesuwa okna windows.


Recommended Posts

hej, mam problem z nowymi monitorami ale od początku.

Dawniej miałem dwa stare delle które były podpięte displayportem i dvi do msi armor 1060 i byłem w stanie je wyłączyć na noc tak aby nic mi się nie przestawiało w windowsie a karta graficzna nadawała sygnał do wyłączonych monitorów. Zdecydowałem się jednak zmodernizować stanowisko i wymieniłem monitory  na nowe 27 calowe monitory (lg 27GP850P-B oraz, NEC MultiSync EA271Q-BK) oraz k. graficzną na RTX 3060 Eagle OC 12GB. Zainstalowałem najnowsze sterowniki nvidii oraz gigabyte control center i podpoiłem je przez display port bo tylko te wyjścia mi zostały bo przez hdmi jest podpięty tablet wacoma cintiq 12 oraz telewizor panasonic. Wszystko gra prócz jednego... nie wiem czemu ale teraz jak wyłączam nowe monitory z przycisku to windows zachowuje się trochę jakbym odpiął je w ogóle z komputera, przesuwa wszystkie okna na inny włączony monitor co irytuje bo na noc nie mogę wyłączyć monitory i zostawić telewizor włączony. Dzieje się tak jedynie z tymi monitorami, wacom i telewizor nie powoduje tego problemu, mogę je spokojnie wyłączyć i nic się nie psuje. Szukałem odpowiedzi ale po dwóch dniach się poddałem, jedyne co znalazłem to w ustawieniach lg wyłączyłem auto wyłączenie monitora po 6h ale problem pozostał... jakieś pomysły jak wymusić pozostawienie wszystkiego tak aby w spokoju mógł wyłączyć na noc monitory i nic się nie przesuwało ?

Edytowane przez necner
Link to post
Share on other sites

To o czym piszesz to jest DisplayPort Hot Plug Detect (HPD), w monitorach Eizo jest opcja w menu "Administrator Settings" która pozwala to przenoszenie ikon i okien wyłączyć: DP HPD Control: When a PC is connected via the DisplayPort connector, window and icon positions may shift when power is turned off/on. If this happens, set this function to “On. W monitorach NEC nie wiem jak to ustawić (mi też tak przerzuca w NEC`u).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...