Skocz do zawartości

2 nowe koście RAM nie chcą razem działać ale osobno działają (każda kość działa z 1 starą)


Recommended Posts

Witam Mam problem z kościami ram a chodzi o to że nie chcą działać wspólnie niedawno kupiłem 2 takie SAME kości RAM ponieważ moja 8gb stara już mi nie wystarcza więc postanowiłem ją wyciągnąć i wpiąć nowe na porty DDR4_1 i DDR4_3 i nic sie nie dzieje kiedy włączam komputer. Ale kiedy podepnę nowy ram z starym to nagle działa (druga tak samo)
Jakieś pomysły???

- Płyta Głowna: Gigabyte B450M DS3H 
- Nowy RAM: G.Skill Ripjaws V, DDR4, 16 GB, 3200MHz, CL16

Link to post
Share on other sites

Sprobuj najpierw uruchomic komputer tylko z jedną tą nową koscia pamieci, potem wylacz PC, doloz druga nowa kosc pamieci i normalnie uruchom PC.

Powinno wszystko zagrac :)

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

EEE, że co?

Wpiąłeś w DDR4_1 i DDR4_3? To ci pójdzie w single. W gigusiach na am4 1+2 i 3+4 dla dual.

Inna sprawa, że powinny iść, tylko że w single channel. Spróbuj jak koledzy radzą choć coś dziwnie się gryzie. Obie kości sprawdzałeś z starą?

ps. A masz włączony xmp? Bo  na ryzenkach bywają jaja i czasem nie da się z wysokimi taktami, a jak włożysz z starymi to zbija do ich możliwości i może dla tego działają. Ale z każdą aktualizacją bios/uefi było lepiej.

Tylko ze to na starszych ryzenach się działo

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, anemus napisał:

EEE, że co?

Wpiąłeś w DDR4_1 i DDR4_3? To ci pójdzie w single.

Tak napisałeś,  że autor nie zrozumie ocb, zrobił bym takie kroki:
- aktualizacja bios

- włożyć 2 nowe kości slot 1 i 3 od procka - są one oznaczone na płycie jako DDR4_1 i DDR4_2

- jak to nie zadziała włożyć jedną nową w slot 1 jak zadziała włożyć 3 po wyłaczeniu i uruchomić ponownie

- można jeszcze spróbować ze slotem 2 i 4 od procka

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Jeśli obie kości startują ze starą, a same ze sobą nie ewidentnie mają problem z startem z swoimi domyślnymi parametrami.

Aktualizacja bios to podstawa. Tu z czasem była zawsze poprawa co do kompatybilności.

Potem jeśli nie pomoże to można pobawić się ustawieniami, wyłączaniem XMP itp patrząc czy to pomoże.

Kwestia obsadzenia slotów to sprawa osobna związana z tym czy kości pójdą w DC czy SC choć to, która para jest obsadzona też może mieć znaczenie

Edytowane przez anemus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...