Skocz do zawartości

Dedykowana karta graficzna do PCta


Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem nieco ponad tydzień temu taki zestaw jak na screenie.

Potrzebuję dedykowanej karty graficznej, ze względu na zbyt duże obciążenie karty zintegrowanej.

Mam dwa monitory o różnej rozdzielczości, sporo zakładek w przeglądarce i przy maksymalnym obciążeniu widzę "lagowanie" jednego z ekranów.

Sprzęt nie będzie wykorzystywany do gry w najnowsze tytuły z bardzo dużym obciążeniem, a raczej pracy biurowej, tj. 10 zakładek w przeglądarce, YouTube, i około 3-4 programy włączone jednocześnie.

Chciałbym zmieścić się w kwocie do 2000 zł.

Z góry dziękuję za propozycje.

image.png.b9ad84c45b8a433160369c0d375a5cdc.png

Link to post
Share on other sites

W opisie płyty widzę "Skorzystaj z czterech złączy PCIe 4.0 x4 M.2 (do 64 Gb/s), by podłączać do płyty głównej szybkie pamięci masowe SSD NVMe i cieszyć się błyskawicznym rozruchem systemu oraz wczytywaniem gier. Gigabyte Z790 GAMING X AX ma także slot PCIe 5.0 x16 o przepustowości 128 Gb/s, by w pełni wykorzystać możliwości podłączonej karty graficznej".

Natomiast zaproponowana płyta ma złącze PCIe 4.0x16, czy nie jest to problemem?

57 minut temu, Kubsonek10 napisał:

W opisie płyty widzę "Skorzystaj z czterech złączy PCIe 4.0 x4 M.2 (do 64 Gb/s), by podłączać do płyty głównej szybkie pamięci masowe SSD NVMe i cieszyć się błyskawicznym rozruchem systemu oraz wczytywaniem gier. Gigabyte Z790 GAMING X AX ma także slot PCIe 5.0 x16 o przepustowości 128 Gb/s, by w pełni wykorzystać możliwości podłączonej karty graficznej".

Natomiast zaproponowana płyta ma złącze PCIe 4.0x16, czy nie jest to problemem?

Zaproponowana karta oczywiście, a nie płyta.

Link to post
Share on other sites

Proszę bardzo :) GTX 1660 SUPER, przecież na tym normalnie da się grać w 1080p, więc do przeglądarki i programów biurowych będzie aż nadto, a połowa kasy w kieszeni. 

 

https://www.komputronik.pl/product/719907/gigabyte-geforce-gtx-1660-super-6gb-d6.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=Promo&ceneo_cid=0b517848-c12b-ba00-7620-7f492fb54f18

 

 

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, janek20 napisał:

Jeszcze by trzeba sprawdzić czy to igpu.Ja mam otwarte 100kart i nic mi nie muli na igpu

 

No właśnie, też o tym pomyślałem. Taki sprzęt jak ma autor powinien śmigać bez zająknięcia, chyba, że te 3-4 programy to coś obciążającego grafikę?

Link to post
Share on other sites

 

17 godzin temu, janek20 napisał:

Jeszcze by trzeba sprawdzić czy to igpu.Ja mam otwarte 100kart i nic mi nie muli na igpu

W momencie, gdy mam otwarte wszystkie aplikacje (nie obciążają znacząco grafiki) i kilka lub kilkanaście kart w przeglądarce Chrome to generalnie mam problem z przycinającym się obrazem na drugim monitorze, tak jakby mi klatkował. Nie znam źródła problemu, stwierdziłem, że może to ze względu na iGPU, a nie dedykowaną.

Z przyjemnością odpowiedziałbym szerzej na Twoją wiadomość, ale potrzebowałbym jakichś wskazówek, żeby wiedzieć jak to sprawdzić :)

Podczas użytkowania zauważyłem też, że gdy robię zrzuty ekranu programem screenpresso to również mam takie "lagi" i klatkowanie monitorów, dotyczy to obu.

Przeglądarka też klatkuje mi na obu, teraz udało mi się to zweryfikować..

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...