Skocz do zawartości

Seasonic 550w Focus Plus Gold a rtx 4070 Ti


Recommended Posts

Witam. 

Posiadam obecnie zasilacz seasonic focus plus gold 550w z 2019 roku. Pracuje z 3 dyskami, 5 wentyli, rtx 4070 Ti od Gigabyte i Ryzen 5600. Mam zamiar zmieniać obudowę i zastanawiałem się też nad zasilaczem. Nie podoba mi się że muszę używać przejściówki ale wymiana zasilacza tylko po to żeby była wtyczka też mi się nie uśmiecha. Czy obecny zasilacz da jeszcze radę nawet w przypadku upgrade do Ryzen 7 5800x3d (to max do płyty msi b450 gaming plus max)? Czy kupić sam przewód 12 vhpwr? Jeżeli zmiana zasilacza to np celować w be quiet pure power 12m około 850w? Ten zasilacz to jeden z tańszych z tą wtyczką.

Z góry dziękuję za wszelkie informacje. 

PS. Ten przewód 12 vhpwr to każdy od seasonic będzie dobry do mojego zasilacza? 

Link to post
Share on other sites

Nie znam ceny takowej przejściówki ale jeśli są to pieniądze racjonalne, a nie twory kosmiczne to spokojnie ją bierz i podpinaj. Nawet z twoją propozycją 5800x3D będzie "furczeć". Jeśli już byś i tak chciał zmieniać zasilacz to x100 wolałbym pozostać przy obecnej firmie, a na pewno nie pchał się w be quiety. ;)

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Ja myślałem o zmianie zasilacza żeby miał już standard atx 3.0 a seasonic chyba są dosyć drogie w tej konstrukcji. 

Kabel to coś takiego ale niedostępny

https://proline.pl/kabel-seasonic-16-pin-gen-5-12vhpwr-600w-czarny-750mm-p8116026

I dlatego myślę nad 

https://proline.pl/kabel-cablemod-rt-series-pro-modmesh-12vhpwr-z-3x-pci-e-8-pin-dla-asus-rog-seasonic-czarny-p8116885

Ale on ma 3x8 pin wtyczki a nie 2x8 więc chyba to nie będzie pasować... 

Link to post
Share on other sites

hoho ta cena to taka typowa do sytuacji ekonomicznej, za pieruna osobiście bym tyle nie wydał na kabelek w takim wypadku faktycznie patrzyłbym za zasilaczem ale myślę że jak nie myślisz o SLI lub GPU 2-procesorowym to te 850W jest zdecydowanie za dużo. 550W imo ma zapas przy tych konfiguracjach które podałeś, ale jakbyś "kiedyś" "gdzieś" wymieniał GPU na jakieś topowe z "topowym poborem watt" i jeszcze OC zaczął mocniej kręcić wtedy te 650W ma też jakieś uzasadnienie.

Link to post
Share on other sites

Zobacz na aliexpress czy chińczycy nie mają, są też osoby co robią na zamówienie kable, jest cablemod albo przejściówki z 8pin. Możliwości jest kilka i na pewno są jakieś tańsze, niż najdroższy i oficjalny sklep seasonica.

18 godzin temu, Overclock666G napisał:

GPU 2-procesorowym to te 850W jest zdecydowanie za dużo

U mnie ryzen 3700 + 3090 potrzebuje ~718W z gniazdka, co oznacza zasilacz 750W. W przypadku gdybym wstawił intela, to pewnie i ten byłby za słaby.

Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, grzech1991 napisał:

Zobacz na aliexpress czy chińczycy nie mają, są też osoby co robią na zamówienie kable, jest cablemod albo przejściówki z 8pin. Możliwości jest kilka i na pewno są jakieś tańsze, niż najdroższy i oficjalny sklep seasonica.

U mnie ryzen 3700 + 3090 potrzebuje ~718W z gniazdka, co oznacza zasilacz 750W. W przypadku gdybym wstawił intela, to pewnie i ten byłby za słaby.

Rozumiem że potrzebuje je 24h na dobe? Jeśli jednak nie dalej trzymam się tego co wyżej napisałem, a z tym chińczykiem jak faktycha ma działać taka opcja jak należy to czemu by nie skorzystać.

Link to post
Share on other sites

Ale o co Ci chodzi, ktoś ma do zestawu z pojedyńczym GPU mieć zasilacz, który ma słabszą moc, a karta ma kończyć z czerwonymi wtyczkami i piszczącymi cewkami? Moc dobiera się typowo pod zestaw, napisałeś, że 850W jest pod 2x GPU co jest po prostu.. bzdurą. Bo tyle osiągniesz na zestawie intel + 3090/4090 z palcem w nosie.

Link to post
Share on other sites

Osoba wyżej ma AMD i jasno informuje że update także będzie na AMD także czytaj dokładnie tematy, a nie jakieś paprochy piszesz typu > "Bo tyle osiągniesz na zestawie intel + 3090/4090 z palcem w nosie. ".

Osobiście trzymam się tematu, a nie polemiki z przypadkowymi użytkownikami także już więcej odpowiadać na twoje zaczepki nie mam zamiaru, a wszystko co wyżej napisałem dalej podtrzymuje i tego się trzymam.

  • Haha 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Sam zasilacz da radę, choć dociśnięty w grach 4070 Ti potrafi łyknąć nawet pond 250W ale to i tak jest tutaj spoko. 

Darowałbym sobie jakieś wynalazki chiński z alli za grosze. Albo zostaw jak masz z adapterem, albo zmieniaj jak Ci ten adapter przeszkadza. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 13.05.2023 o 12:02, kajtek. napisał:

Sam zasilacz da radę, choć dociśnięty w grach 4070 Ti potrafi łyknąć nawet pond 250W ale to i tak jest tutaj spoko. 

Darowałbym sobie jakieś wynalazki chiński z alli za grosze. Albo zostaw jak masz z adapterem, albo zmieniaj jak Ci ten adapter przeszkadza. 

wystarczy delikatny UV i karta bierze 160-170W przy tej samej wydajności.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 16.05.2023 o 11:24, fabiancol napisał:

UV delikatny zrobiłem. Pobór sprawdzacie programem? Hwinfo np czy czymś innym? 

ja zawsze mam panel z msi afterburner odpalony w grach, przy W3 na full detalach karta bierze w okolicach 170W co w dzisiejszych czasach jest rewelacyjnym wynikiem ;)

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Chciałem trochę odświeżyć temat. Na tę chwilę zasilacz śmiga z 4070 Ti obrazy Ryzen 7 5800x3d.. Obydwa podzespoły po małym U. I teraz tak, czy po zmianie na podstawki na AM5 i ryzena np 7 7800x3d dalej zasilacz to pociągnie? Z tego co widziałem to ten Ryzen trochę zjada papu... A jeżeli nie da rady to celować w 750w przy ewentualnej wymianie? I jaki zasilacz z wtyczką 12 vhpwr? Ogólnie decyzja o przesiadce nie podjęta ale wolę spytać na przyszłość. Jak zasilacz by został to może łatwiej taka decyzję będzie podjąć bo sporo w kieszeni zostanie... Z góry dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...