Skocz do zawartości

Zakup drukarki A3 lub A3+


Recommended Posts

Witajcie. 

Potrzebuję kupić drukarkę a3, a3+. Laserowa lub atramentowa KOLOROWA. Budżet mam ok 3000zł. Ale jak będzie trzeba trochę mogę dołożyć.  Obciążenie będzie ok 200 kartek miesięcznie.  Ważne jest, aby był niski koszt eksploatacji. Chcę drukować na niej ulotki reklamowe ze zdjęciami. 
Będę wdzięczny za pomoc. 

Link to post
Share on other sites

Z atramentów szukaj Coś z Cisem ( dolewane tusze ) i tanimi oryginalnymi tuszami, ostatnio bawiłem się HP ma modyfikowane kadridzowe głowice pod które jest połączony ciss, jak głowica padnie to odkliknciecie zabezpieczenia i włozenie nowej głowicy osobno tri color osobno czarna. aczkolwiek jakość taka sobie bardziej do dokumentów. Atramenty z małymi tuszami po kilka ml raczej odpadają , uważaj też na lasery z tonerami na 800-1200 stron bo to jest wartość przy 5% zadruku na kartce to policz sobie wtedy exploatacje przy druku grafiki przy 100 % pokrycia kartki.

 

Niestety 200 kartek miesięcznie jak bedzie drukowane na atramencie punktowo np na początku miesiąca to martwił bym się o głowicę. 

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

 

Cytat

drukowane na atramencie punktowo

 

Punktowo masz na myśli długie przestoje? 

Kompletnie nie znam się na eksploatacji drukarek, ale czy są jakieś metody na czyszczenie głowic gdy wiem że drukarka nie będzie długo używana? 

Mam tu na myśli coś w rodzaju czyścika, np. metoda jaką czyści się pistolety do pianki pistoletowej. 
Jakieś konkretne modele byś mógł przytoczyć? 

Edytowane przez mimoto
Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, mimoto napisał:

Punktowo masz na myśli długie przestoje? 

Tak

9 godzin temu, mimoto napisał:

Kompletnie nie znam się na eksploatacji drukarek, ale czy są jakieś metody na czyszczenie głowic gdy wiem że drukarka nie będzie długo używana? 

Na pewno nie wyłączać z pądu, sama sobie przejdzie w stan uśpienia, może będzie od czasu dp czasu sobie coś podpompowywać automatycznie. 

Nie stawiać blisko grzejników.

 

i ewentualnie zrób sobie w exelu dokument z 3 paskami na szerokość strony z palety barw  rgb : CMYK 

rgb(0,255,255) cyan
rgb(255,0,255) magenta
rgb 255,255,0) yellow

 

pasek wysoki na ok 2 cm - 3cm 

 

druga strona z czarnym paskiem, ale przed drukowaniem zmiana druk tylko w skali szarości żeby nie pobierała kolorów do mieszania czarnego.

 

i takie coś raz na tydzień powinno wystarczyć

 

9 godzin temu, mimoto napisał:

Mam tu na myśli coś w rodzaju czyścika, np. metoda jaką czyści się pistolety do pianki pistoletowej. 

 to bym odpuścił w momencie wydmuchania głowicy resztka tuszu by zaschła i te pozostałości by potem nowy tusz zblokował na wyjściu dyszy

 

 

9 godzin temu, mimoto napisał:

 Jakieś konkretne modele byś mógł przytoczyć? 

konkretnych modeli nie jestem w stanie polecić - nie używam atramentów, ale szukaj coś z dolewanymi tuszami 250 ml w cenie do 100 pln, i używanie tych jednych oryg, podejrzewam ze producenci zabezpieczają się czymś i jak się tusze oryginalne zmieszają z zamiennikami robi się glut albo wytrącają się drobinki.

 

Z a3 na xcomie z cissem nie ma za dużego wyboru masz 2 opcje :

https://www.x-kom.pl/p/206022-drukarka-atramentowa-epson-ecotank-l1300.html

papier ładowany od góry i przystępna cena tuszy do dolewania lub drożej 

https://www.x-kom.pl/p/599351-drukarka-atramentowa-epson-ecotank-l11160.html

bogatsza wersja, dodatkowo z wi-fi , i złączem RJ-45, papier podawany z szuflad do jednej max a3

+ a do drugiej a4 sobie dajesz i tusze buteleczka 2x wieksza ale cenowo 2x droższe wiec wychodzi to samo.

 

niestety oba urządzenia to printery z tego co widzę bez skanera

Edytowane przez Teshi
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...