Skocz do zawartości

Poszukuje monitora do gier


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez zbiku90,

Recommended Posts

Taka technologia, coś za coś. Każdy świeci, jeden bardziej drugi mniej. Albo to zaakceptujesz i spróbujesz się przyzwyczaić albo niejedna wymiana cię jeszcze czeka. Masz może jakieś zdjęcia tego co zwróciłeś? Ocenilibyśmy czy było tragicznie, znośnie czy pomiędzy.

Link to post
Share on other sites

W tym budżecie trzeba iść na kompromisy. Każda technologia ma swoje wady i zalety. Optymalny na tą chwilę jest OLED ale za 1300zł to nawet używki się raczej nie znajdzie. Osobiście od 1,5 roku mam VA i skutecznie wyleczył mnie z CSa bo choroby lokomocyjnej można się nabawić od smużenia, ale chociaż w nocy nie świeci się jak psu jaja ;) Określ swoje główne zastosowania i priorytety to może łatwiej będzie coś doradzić.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, LOLEQ napisał:

standardowe użytkowanie 

Twoim zdaniem. Jeśli grasz głównie w strzelanki online to zastanowiłbym się nad TN. Mają beznadziejne kolory, kontrast i kąty widzenia, ale szybki czas reakcji, nie smużą i nie biją tak po oczach po ciemku. Ewentualnie IPS ale obowiązkowo jakaś lampka na biurko albo taśmy LED za monitorem w ciemnościach. To też zależy jaki procent czasu korzystasz po ciemku, za dnia IPS będzie lepszy. VA w twoim przypadku raczej odpada.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Kupiłem LG27GP850 według mnie trafiła mi się dobra sztuka tylko mam takie pytanie jak włączam komputer z przycisku power po włączeniu pojawia mi się od razu pulpit ale gdy w pulpitu uruchomię ponownie komputer to mam "brak sygnału za chwilę włączy się tryb oszczędzania energii " na razie mam kompa podłączonego pod gpu do płyty bo nie mam innej.

 

 

 

dddd.jpg

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, zbiku90 napisał:

HDMI czy DP? Auto-source w monitorze wyłączony?

DP na HDMI ja podłączam to mi cały czas mryga ekran nie moge nic zrobić monitor mam podpięty pod gpu integra bo jeszcze nie mam innego gpu, a co to auto source? 

Chyba że to tak musi być bo jak włączam komputer z przycisku power na obudowie albo z pulpitu dam uruchom ponownie pojawi się ten komunikat brak sygnału ale zaraz znika i jest logowanie do windowsa.

Jak podłączyłem monitor po HDMI to ekran skacze pokazuje się znika, a czasami wcale nie pokazuje obrazu 

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, grzech1991 napisał:

U mnie też podczas włączania jest czarny ekran na LG :)

I taki komunikat "brak sygnału za chwilę włączy się tryb oszczędzania energii "?

5 minut temu, LOLEQ napisał:

 

 

Ale nie wiem czego jak podłączam monitor po HDMI to ekran mryga czasami widać pulpit ale to tak na sekundę.

Edytowane przez LOLEQ
Link to post
Share on other sites

Jestem na etapie zakupu monitora do komputera. Chciałbym zapytać o Wasze opinie o Samsung odyssey G5 LS27AG550EP 26.9" 2560x1440px 165Hz 1 ms Curved. Bardzo mało opini znalazłem na jego temat. Natomiast jego poprzednik ma średnie opinie miedzy innymi odklejająca się matryca. Monitor będzie pracował z kartą Inno3D GeForce RTX 4070 TWIN X2 12GB. Jeszcze zastanawiam się nad Monitor IIYAMA G-Master GB2770QSU-B5 27". Sprzęt będzie głównie używany przez 10 i 8 latka. 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Może dlatego że masz ustawione odświeżanie 165/180hz, a przez HDMI obsługuje max 144hz.

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-27gp850-b

Co do tego ciemnego ekranu DP to przeleciałbym menu monitora, może jakieś opcje trzeba pozmieniać.

Nawet jak ustawie 144/120 to jest tam samo

9 godzin temu, zbiku90 napisał:

Może dlatego że masz ustawione odświeżanie 165/180hz, a przez HDMI obsługuje max 144hz.

https://www.lg.com/pl/monitory/lg-27gp850-b

Co do tego ciemnego ekranu DP to przeleciałbym menu monitora, może jakieś opcje trzeba pozmieniać.

Na DP działa obraz normalnie na HDMI mam czarny ekran albo mryga że widzę tylko przez chwilę pulpit 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...