Skocz do zawartości

Karta graficzna 2-3k - szok - RX 6700 vs RTX 3060


Recommended Posts

Złożyłem już zestaw bez karty w temacie polecanych komputerów, z ryzen 5  5600 na pokładzie

i teraz myślę na temat karty.

Braciak za granicą dorwał za 380 euro MSI Radeon RX 6700 XT 12G

- doznałem szoku bo karta na poziomie RTX 3060 ...

Pytanie czy ma mi kombinować drugą taką kartę za te pieniądze czy jednak poczekać

na 4060 TI? Jak to widzicie? Nie jestem fanem Radków ale jak mam zapłacić 1000 zł mniej za tyle samo

FPSów grach Hogwarts Legacy itd to wolałbym wydać mniej ;) 

Dodam, że granie tylko w "full HD" 1920 x 1080


U nas rx 6700 XT 12GB praktycznie niedostępna lub do wyrwania za grubą kasę.

Chyba, że polecacie coś jeszcze?

Edytowane przez Adrian55
Link to post
Share on other sites

Jeśli miałbyś dołożyć "TYSIONC" to do 4070 (jeśli musi być nuffka) lub do używki z GW 3080. Obie jednak te karty są deko nad wyraz do obecnego monitora. 

 

Cena / wydajność jeszcze długo nic nie pobije 6700 XT, a już szczególnie jeśli możesz mieć go za 380€ brutto. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

@Rebelmind czyli wynika z tego, że warto polować na tego 6700XT w wersji konkretnej (MSI z OC)?

4070 troszkę kosztuje, nie wiem czy ma to sens w sumie.

 

@Artok - a 3060 TI będzie miała sens jak wyjdzie bodajże 4060?

I w ogóle widzę różne wersje 3060, mają jakieś znaczne różnice?

 

Troszkę mi to zaplątało w umyśle. Najchętniej wydałbym na kartę właśnie max 2000 zł bo po sprzedaniu części z poprzedniego

komputera zostanie mi niewiele do dołożenia, a do 4070 bym musiał tysiaczka dołożyć, a to już troszkę jest :) 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
28 minut temu, Adrian55 napisał:

warto polować na tego 6700XT w wersji konkretnej (MSI z OC)?

MSI 6700 XT, a w szczególności MECH to trzeba unikać jak diabeł wody święconej. 

 

Tutaj daję link do bardzo porządnej wersji: https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-6700-xt-pulse-gaming-12gb-gddr6-11306-02-20g-5946772

Link to post
Share on other sites

@Artok - co jest nie tak z wersją MSI MECH? Szukałem info w google i nie znalazłem...

No właśnie 2000 zł za 6700 XT to w sumie niezła cena, 

są jakieś minusy tej karty (hałas, prądożerność?) 

 

@Rebelmind - co prawda nigdy z żadnym moim sprzętem nic się do tej pory nie zdarzyło 

ale z używką to chyba loteria? I ile mogę zaoszczędzić ;) Najgorzej, że jak mnie ktoś oszuka i da zjechaną kartę to też może być problem. 

Sam już nie wiem czy już odpuścić szukanie i zostać przy nowej 6700XT, tak naprawdę monitora nie zamierzam zmieniać, FULL HD tylko

i wystarczą mi wysokie detale (nie ultra) do każdej nowej gry więc poszukiwania czegoś lepszego mijają się z celem.

W 6700XT kusi i cena i te 12GB, a z drugiej strony od kilkunastu lat jadę tylko na kartach zielonych - tyle, że tym razem nie chcę przepłacać :D 

 

Link to post
Share on other sites

Msi Mech jest zgodnie z nazwą = Meh. Pulse to tak półtorej półki jakościowej wyżej. Masz spać spokojnie to bierz nuffffke, co towarzysz @Artoklinkował

 

Ja od kilku lat jadę na używkach - fakt, zawsze relatywnie świeżych i zazwyczaj pierwszy właściciel

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, Rebelmind napisał:

Pulse to tak półtorej półki jakościowej wyżej

Niestety ale Szafir lekko przejechał się na marce i w przypadku serii RX 6000 Pulse jest... co najwyżej poprawną budżetówką. A piszę to po roku używania RX 6600XT w tej właśnie wersji. RX 570 Pulse to faktycznie była prawie że topka niewiele ustępująca Nitro, tutaj brakuje już dużo i całkiem sporo fajnych modeli po drodze. Osobiście jakbym miał budżet 2k to dopłaciłbym 40zł do:

https://www.sferis.pl/karta-graficzna-powercolor-rx-6700xt-hellhound-12gb-i271393

Link to post
Share on other sites

Testowałem Pulse 6700 XT u siebie (karta upolowana w szczycie krypto, poszła do PL do mojego potencjalnego, przyszłego szwagra) i ta karta była bardziej cicha, chłodna i tańsza od referenta (którego swoją drogą też miałem, a nawet zawodowałem ostatecznie). Nitro faktycznie przy RDNA2 było w tym modelu odrobinę lepsze niż zazwyczaj ale niczego złego nie mogę powiedzieć o Pulsie. 

Link to post
Share on other sites
52 minuty temu, Rebelmind napisał:

ta karta była bardziej cicha, chłodna i tańsza od referenta

To akurat żaden wyczyn :D Wydaje mi się że ten Hellhound będzie jednak cichszy. Widziałem gdzieś testy gdzie wypadał lepiej od MSI Gaming X, choć jeśli chodzi o Radki to też niezbyt trudne.

W dniu 20.04.2023 o 00:05, Adrian55 napisał:

Pytanie czy ma mi kombinować drugą taką kartę za te pieniądze czy jednak poczekać

na 4060 TI?

Ma być za ok. 2300-2400zł i tylko 8GB pamięci, IMO nie ma na co czekać.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...