Skocz do zawartości

Ocena uniwersalnego zestawu +/- 10k


Recommended Posts

Cześć wszystkim!
 

Chcę poznać waszą opinię o zestawie który ma służyć mi do wielu przeróżnych zadań:
- szeroki zakres gier, od cyberpunka w raytracingu, po symulacje strategiczne, warzone itd.
- obróbka graficzna, davinci resolve (montaż 4K), photoshop / lightroom, blender (3D)
- programowanie aplikacji, zarówno pod cpu jak i gpu (vulkan, cuda)

Tutaj zestaw: https://www.morele.net/inventory/info/d86883ff/

Jaki był mój tok myślenia?
Gpu nvidia, bo jestem ciekaw dlss, framegen, reflex + nvenc do davinci.
4070 ti wydaje się być najrozsądniejszym wyborem dla najnowszej generacji.
Procesor intela, bo quick sync do davinci (wersje F odpadają).
Najnowsza generacja więc i droższa płyta główna.
Jak droższa płyta to może warto podkręcić sprzęt (wersja K).
i5-13600K wydaje się być najrozsądniejszym wyborem dla najnowszej generacji.
Jak już droższa płyta to może warto dopłacić do RAMu DDR5.
Jak już dopłacam do DDR5 to dopłacę też do szybkiego dysku gen 4 NVMe.

Czy to ma sens? Nie wiem czy nie wpadłem w spiralę "jak już dopłacam, to dopłacę jeszcze...".
Zestawu nie zamierzam modyfikować w przyszłości. Prędzej sprzedam za parę lat i kupię nowy zestaw.

Edytowane przez torghalo
Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, torghalo napisał:

Czy to ma sens? Nie wiem czy nie wpadłem w spiralę "jak już dopłacam, to dopłacę jeszcze...".

Mordeczko, ja ostatnio zadawałem sobie takie pytanie, a przesiadałem się z 3080 na 4080 i 9600K na 13600K oraz DDR4 na DDR5 i nie żałuję ani jednej złotówki. Jak Cię to cieszy to zobaczysz, że jak złożysz i odpalisz to wtedy się przekonasz, że warto było :D

Link to post
Share on other sites
W dniu 16.04.2023 o 01:23, torghalo napisał:

nvenc do davinci.

 

 

W dniu 16.04.2023 o 01:23, torghalo napisał:

Procesor intela, bo quick sync do davinci (wersje F odpadają).

 

Masz wersję Studio?

 

W dniu 16.04.2023 o 01:23, torghalo napisał:

Jak droższa płyta to może warto podkręcić sprzęt (wersja K).

Nie warto, zysk praktycznie zerowy - tym bardziej taki będzie w 1440p - a temperatury i pobór prądu wali w górę że hej

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2023 o 11:28, torghalo napisał:

Tak, mam wersję studio. Nie warto brać droższej płyty? Nie warto podkręcać? Czy może oba nie warto? :)

Obecnie dopłaca się do Z690 czy Z790 nie po to żeby kręcić CPU, a po to żeby móc zrobić na nich undervolting. Korzyści z OC są praktycznie zerowe przez wymaksowane zegary fabryczne, a zabiegi te jeszcze bardziej podkręcają pobór prądu i jeszcze większe problemy z temperaturami podczas mocnych obciążeń. 

 

Konfig spoko choć dałbym F360 + Meshifli Lite 2. Małe dopłaty a to zdecydowanie bardziej przyszłościowe rozwiazania. 

Link to post
Share on other sites

Muszę poczytać o undervoltingu w takim razie. Pochodzę z epoki gdzie napięcia się podbijało, a nie obniżało :rotfl:

Meshify Lite 2 + F360 podoba mi się. Dorzuciłem jeszcze extra RAM i światełka. Dzięki za sugestię!

Przy takiej cenie końcowej nie ma co oszczędzać dla paru stówek - a brak kompromisów jednak cieszy :)

https://www.morele.net/inventory/info/c62fee81/

Edytowane przez torghalo
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...