Skocz do zawartości

Rx 580 nie działa na płycie głównej


Recommended Posts

Witam, w ostatnim czasie chciałem na płycie Gigabyte GA-B85-HD3 odpalić kartę Graficzną rx 580 w wydaniu PowerColora okazało się, że nie wyświetla obrazu kiedy jest na porcie pcie x16(ten wyżej) a pokazuje go kiedy jest w porcie pcie rozmiarów x16 ale chodzącego w trybie x4(ten nizej). Wyjąłem moje inne karty graficzne między innymi rxa 580 ale od sapphire, którego używam na codzień i problem ten sam. Natomiast kiedy użyłem karty GTX 770 asusa karta działa normalnie na pcie x16 stąd jest moje pytanie. Czy ta płyta glowna obsługuje tylko karty NVidii? Pytam bo każda karta AMD jaka mam w domu, której jestem pewny w 100%, że działa nie chce chodzić na pcie x16. 

Dodam, że po updacie biosu płyty głównej do najnowszej wersji jaka znalazłem nic się nie zmieniło.

Jeżeli jakoś to pomoże to cpu to i5 4590 a zasilacz Chieftec CFT-560a-12s

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.04.2023 o 03:18, Mokurohh napisał:

Witam, w ostatnim czasie chciałem na płycie Gigabyte GA-B85-HD3 odpalić kartę Graficzną rx 580 w wydaniu PowerColora okazało się, że nie wyświetla obrazu kiedy jest na porcie pcie x16(ten wyżej) a pokazuje go kiedy jest w porcie pcie rozmiarów x16 ale chodzącego w trybie x4(ten nizej). Wyjąłem moje inne karty graficzne między innymi rxa 580 ale od sapphire, którego używam na codzień i problem ten sam. Natomiast kiedy użyłem karty GTX 770 asusa karta działa normalnie na pcie x16 stąd jest moje pytanie bitlife. Czy ta płyta glowna obsługuje tylko karty NVidii? Pytam bo każda karta AMD jaka mam w domu, której jestem pewny w 100%, że działa nie chce chodzić na pcie x16. 

Dodam, że po updacie biosu płyty głównej do najnowszej wersji jaka znalazłem nic się nie zmieniło.

Jeżeli jakoś to pomoże to cpu to i5 4590 a zasilacz Chieftec CFT-560a-12s

Cześć! Wydaje mi się, że problem może leżeć w ustawieniach BIOS-u. Sprawdź, czy karta graficzna jest ustawiona jako pierwszy priorytet w ustawieniach bootowania. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...