Skocz do zawartości

Zakup nowego PC-ta oraz dwóch monitorów


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kajtek.,

Recommended Posts

Dobry wieczór,

 

Szykuję się do zakupu nowego komputera, jednak jestem w temacie mocno zielony i proszę o poradę.

 

Sprzętu potrzebuję do pracy, głównie zależy mi na dużej ilości pamięci RAM i procesorze, który to wszystko "uciągnie".

Do tej pory pracowałem na laptopie ASUS TUF Gaming FX505DY R5-3550H/8GB/256, jednak pamięć oraz procesor przestają nadążać.

 

Szukając porady w HardPC dostałem propozycję takiego zestawu:

Procesor Intel Core i7-12700F, 2.1 GHz, 25 MB, BOX (BX8071512700F)
Płyta główna Gigabyte B660 DS3H AX DDR4
Pamięć Patriot Viper Steel, DDR4, 64 GB, 3600MHz, CL18 (PVS464G360C8K)
Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 5 140mm (SPC306)
Obudowa Endorfy Signum 300 Solid (EY2A003)
Dysk SSD Lexar Professional NM800 Pro 1TB M.2 2280 PCI-E x4 Gen4 NVMe
(LNM800P001T-RNNNG)

Karta graficzna Palit GeForce RTX 3060 Dual 12GB GDDR6
Zasilacz MSI MAG A650BN 650W (306-7ZP2B11-CE0)

 

Natomiast monitory polecono mi następujące:

AOC Monitor Q32P2 31.5 cala IPS HDMIx2 DP

ASUS TUF VG32VQ1BR Curved HDR

ASUS TUF Gaming VG32VQR Curved HDR

 

Nie będę używał sprzętu do gry w najnowszego Wiedźmina czy inne gamerskie perełki, więc niespecjalnie zależy mi na grafice.

 

Z góry dziękuję za wszystkie porady.

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Kubsonek10 napisał:

Szukając porady w HardPC dostałem propozycję takiego zestawu:

Procesor Intel Core i7-12700F, 2.1 GHz, 25 MB, BOX (BX8071512700F)
Płyta główna Gigabyte B660 DS3H AX DDR4

Ktoś próbuje wcisnąć Ci zalegający chłam. i7 12700F jest dzisiaj strasznie nieopłacalnym procesorem, bo tańszy i5 13600KF jest od niego w każdym zastosowaniu wydajniejszy. Sekcja zasilania B660 DSH3H jest zdecydowanie za słaba do poradzenia sobie z takim CPU podczas pełnego obciążenia. Tam 100 stopni to się wbije w raz dwa nawet podczas krótkiego obciążenia i będziesz mieć takie dropy na zegarach, że nawet nie ma co tu o tym pisać. Podobnie z chłodzenie. Fortis 5 wymięknie, nawet nie wtrzyma 1 minuty jak puścisz i7 w pełne obciążenie. Strach że takie konfigi polecają w sklepach. 

 

Napisz na początek co to za praca. Jakie programy? Być może dedykowana GPU w ogóle będzie tutaj niepotrzebna. 

 

https://proline.pl/koszyk/efc7434d + do tego kwestia GPU

 

Do pracy możesz sobie dać https://proline.pl/iiyama-prolite-xub2796qsu-b1-27-cali-wqhd-ips-75hz-1ms-pivot-z-gwarancja-iiyama-3-lata-zero-martwych-pikseli-30-dni-p8077753 z USB-C oraz pivotem a nie gamingowe zakrzywione - jeszcze tylko napisz, że robisz w grafice i że ktoś poleca Ci curvedy

 

Tutaj masz porównanie i7 12700K vs i5 13600K oraz skutki za słabej sekcji zasilania CPU

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedź oraz filmy poradnikowe.

 

Praca to poker online, aplikacje nie mają wielkich wymagań (aczkolwiek cztery włączone jednocześnie obciążają niemal w pełni mój procesor), ale do tego potrzebne emulatory typu BlueStacks, czyli aplikacje, które pozwalają na używanie tych aplikacji przystosowanych na smartfony bez alternatywy na PC.

 

Wymagania graficzne raczej nie są wielkie.

  • Że co, proszę? 1
Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, Kubsonek10 napisał:

Praca to poker online, aplikacje nie mają wielkich wymagań (aczkolwiek cztery włączone jednocześnie obciążają niemal w pełni mój procesor), ale do tego potrzebne emulatory typu BlueStacks, czyli aplikacje, które pozwalają na używanie tych aplikacji przystosowanych na smartfony bez alternatywy na PC.

 

Na ilu monitorach będziesz jechać? 1-2-3?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...