Skocz do zawartości

Budżetowa płyta X470 + Ryzen 5800X3D?


Recommended Posts

Witam,

Kilka dni temu odkryłem, że moja leciwa płyta (MSI X470 Gaming Plus) otrzymała w ostatniej aktualizacji biosu wsparcie dla Ryzenów 5000
https://pl.msi.com/Motherboard/X470-GAMING-PLUS/support#cpu

Mile się zaskoczyłem, bo przesiadka na AM5 to póki co droga impreza, a mój obecny R7 2700X lata świetności ma już za sobą.
Gdyby podszedł taki 5800X3D to myślę, że byłaby bajka, wydajnościowy spókój znów na kilka lat. Pytanie czy taki zestaw w ogóle wstanie i czy to ogólnie mądre?

Coś tam udało mi się znaleźć na Redditach, że ludziom faktycznie Ryśki 5000 na tej płycie działają  z nowym biosem, w tym jeden przypadek z 5800X (bez 3D)
Generalnie jestem już o krok od flashowania biosu i zamawiania potwora, ale wewnętrznie czuję jakbym podejmował tu jakieś ryzyko:facepalm:

Chłodziłbym go Fortisem 5 z podpisu. Do OC podchodzić nie zamierzam.

Edytowane przez Frantic
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Z kronikarskiego obowiązku donoszę, że 5800X3D siedzi u mnie od wczoraj
W przypływie fanaberii wymieniłem też pamięci - G.Skille Ripjaws V 2x8GB 3200MHz CL14 zastąpiły G.Skille Ripjaws V 2x16GB 3200MHz CL16.
Wszystko wstało od kopa i śmiga:banan:


Zegary widziałem najwyżej bodaj na 4,4GHz

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 14.04.2023 o 18:26, Artok napisał:

Masz Pan szczęście, że Ryzeny z 3D cache niewiele sobie robią z szybkiego RAM-u, ponieważ te tanie Ripjawsy 32 GB to szrot jakich mało. 


Tak mi też poradzono. Ale teraz chyba rozumiem dlaczego te same 32GB, ale CL14, były ponad 2x droższe :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...