Skocz do zawartości

Modernizacja PC. Jaka karta graficzna lub procesor?


Recommended Posts

Witajcie,

Przyszedł czas na modernizację pc. W grę wchodzi zmiana k. graficznej lub procesora lub obu jeśli okaże się to konieczne. Budżet nieokreślony, ile będzie potrzeba to się wyłoży ale też bez przesady. Chciałbym móc pograć w nowe i nadchodzące produkcje przy wysokich ustawieniach (ultra). Dodam tylko że nie zamierzam zmieniać monitora, a więc zostaję przy 1080p.

Moja konfiguracja:
 

Cytat

- AMD Ryzen 5 3600X
- MSI B450 Tomahawk MAX
- Noctua NH-D15 chromax.black
- Corsair Vengeance LPX, DDR4, 16 GB (2x8), 3600MHz, CL18
- Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6GB GDDR5
- SSD Samsung 970 EVO Plus 250GB M.2 2280 PCI-E x4 Gen3 NVMe
- be quiet! Dark Power PRO 11 650W 80 Plus Platinum
- Fractal Design Define R5
- Monitor iiyama G-Master Red Eagle GB2560HSU-B1

 

Link to post
Share on other sites

Musisz określić budżet, tak to możemy sobie gdybać.

 

Moja propozycja to aktualizacja biosu obecnej płyty głównej, kupno 5800X3D i karty graficznej właściwie dowolnej na jaka pozwala budżet i zasilacz. 4070Ti/4080 powinien uciągnąć. 

 

Opcja budżetowa to pozostawienie obecnego CPU/aktualizacja biosu, zakup 5600 i zakup np. 3060Ti - do 1080p na tą chwilę wystarczy. 

 

Warto tez by pomyśleć nad innym SSD - 250GB to za mało - system i może z 2 gry się zmieszczą. 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites

Ja też bym poszedł w takim przypadku w 5600/x oraz wspomniany RTX 3060/Ti, aczkolwiek jeśli używki wchodzą w grę to dopłata do 3070 jest już niewielka, tyle że w 1080p to już może być overkill. 

Link to post
Share on other sites

@joker5513
Poczytałem trochę testów i wymyśliłem sobie że zostawię obecny procesor a dokupię tylko RTX 3060 Ti. Tylko czy to wystarczy żeby np. pograć przyjemnie w Atomic Heart na wysokich/ultra w 1080p czy w inne podobne produkcje? Mam co do tego wątpliwości dlatego też napisałem że budżet nieokreślony, może lepiej kupić 3070? Wiem że najlepszym wyjściem byłby zakup 4070 Ti / 5800X3D. Ale to już jest wydatek 7k i to chyba raczej kiepski pomysł do 1080p. Btw, mam kilka dodatkowych dysków SSD których tu nie wymieniłem bo to bez znaczenia.

Link to post
Share on other sites

Zobacz sobie test GPU:

 

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-atomic-heart-pc-obywatelu-zagracie-nawet-na-starszym-sprzecie-a-dzieki-dlss-wyrobicie-prawie-200-normy?page=0,9

 

Żeby wykarmić Twojego Eagla GMaster do 140+ fps potrzeba RTX 4080 na najwyższych detalach, co jest spooorym wydatkiem. Zejscie na high tutaj niewiele zmienia więc celujesz w 60Hz - RTX 3060 / Ti ogarnie, chociaż zaryzykowałbym stwierdzenie że 3080 powinien podołać i dostarczyć 140+ fps w 1080p na profilu Atomic. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, fullonvape napisał:

@joker5513
Poczytałem trochę testów i wymyśliłem sobie że zostawię obecny procesor a dokupię tylko RTX 3060 Ti. Tylko czy to wystarczy żeby np. pograć przyjemnie w Atomic Heart na wysokich/ultra w 1080p czy w inne podobne produkcje? Mam co do tego wątpliwości dlatego też napisałem że budżet nieokreślony, może lepiej kupić 3070? Wiem że najlepszym wyjściem byłby zakup 4070 Ti / 5800X3D. Ale to już jest wydatek 7k i to chyba raczej kiepski pomysł do 1080p. Btw, mam kilka dodatkowych dysków SSD których tu nie wymieniłem bo to bez znaczenia.

3060ti to już bardzo na styk dla tego 3600X. Spróbuj na razie wymienić samo GPU, jak będzie się nudzić to dokupisz tez tego 5600X. Jeżlei dysków masz dosyć to nie było tematu :D.

 

Może chciałbyś 3090ti zakupić?? :rotfl::menda: Zajrzyj do działu sprzedam :D

Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, joker5513 napisał:

Może chciałbyś 3090ti zakupić?? :rotfl::menda: Zajrzyj do działu sprzedam :D

Widzę, że nasze odwodzenie cię od pomysłu sprzedaży wuja dały :x Tak swoją drogą - usuń /edycja z linku do allegro, ponieważ wyskakuje błąd z wiadomych powodów.

Link to post
Share on other sites
39 minut temu, ODIN85 napisał:

Nie patrz na to,nawet 4090 nie wyrabia w tej grze.

??? :roll: Natywne 4k bez dlss wszystko full i śmiga jak perszing

 

Przy 3060Ti w 1080p już detal trzeba ciąć....

 

Edytowane przez joker5513
Link to post
Share on other sites
29 minut temu, joker5513 napisał:

Wywala do pulpitu tylko u łosiów co mają sterowniki sprzed 6 miesięcy zainstalowane. 

Nie tylko. Na Pjurze masz test i Sebastian też miał problemy. To jest po prostu beta wersja.

 

"Wieść gminna niesie, że pecetową konwersję The Last of Us Part I wykonała ekipa, która wcześniej położyła premierę Batman: Arkham Knight. Trzeba przyznać, że Naughty Dog lubi ryzyko, ale gracze chyba niespecjalnie, czemu zdążyli dać upust niskimi ocenami na Steam. Gra okazuje się kapryśna, chwilami lubi przyciąć albo wyskoczyć do pulpitu, czego sam również doświadczyłem."

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...