Skocz do zawartości

Dysk WD Blue WD20EZRZ 2TB nie działa w obudowie zewnętrznej Icy Box IB-3801-C31


Recommended Posts

Więc sprawa wygląda tak że posiadam dwa dyski twarde HDD jako magazyny danych i są to WD Blue WD20EZRZ 2TB oraz WD Red Plus WD40EFZX 4TB oraz miałem obudowę zewnętrzną do dysków Icy Box IB-351StU3-B. I w tej obudowie oba te dyski normalnie działają. Ostatnio kupiłem sobie drugą obudowę zewnętrzną do dysków Icy Box IB-3801-C31. I w tej obudowie dysk WD Red Plus WD40EFZX normalnie działa, uruchamia się i działa. Natomiast ten WD Blue WD20EZRZ w ogóle nie startuje nawet w tej obudowie. Wrzuciłem do tej obudowy jeszcze raz WD Red Plus i znów normalnie uruchomił się i działał. Przełożyłem więc tego WD Blue spowrotem do obudowy Icy Box IB-351StU3-B i tam normalnie wystartował i działał. Co jest przyczyną że nie chce w ogóle działać w tej obudowie Icy Box IB-3801-C31? Da radę to jakoś naprawić żeby działał?

 

I takie jeszcze pytanie przy okazji. Dzieje się to z dyskiem WD Red Plus WD40EFZX i dzieje się to jak jest zamontowany w obu obudowach tych co mam a nie że tylko w jednej. Jak kończę kopiowanie danych i chce wyłączyć dysk to klikam tam na pasku zadań "Bezpieczne usuwanie sprzętu" i kiedy pojawi się komunikat że "Sprzęt można bezpiecznie usunąć" to po prostu wyłączam obudowę i słychać wtedy taki pisk pochodzący z dysku, jakby hamowanie czy coś. Przy drugim moim dysku WD Blue WD20EZRZ takie coś nie ma miejsca tylko dysk po prostu cicho się wyłącza. Czy to jest normalne przy tym WD Red Plus czy to jakaś wada dysku?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...