Skocz do zawartości

nietypowe zachowanie F1A75-M


Recommended Posts

witam, w weekend złożyłem zestaw na F1A75-M i A8-3850 i z marszu widać było dziwne zachowanie HWmonitora, tzn będąc w UEFI czujnik wskazuje stale rosnącą temperaturę, startuje od 30-kilku i po pewnym czasie (ok 10 min) dobija do 51-52, dłużej nie czekałem, pierwsze o czym pomyślałem to źle osadzony schładzacz (SPC Fortis + STG 2), ale nie, zdjąłem-sprawdziłem-było ok-założyłem - to samo, drugi podejrzany - czujnik - też nie, z budy zieje jak z suszarki więc temperatura faktycznie musi być wysoka...

 

tymczasem po wyjściu z EFI w win 7 wszystko wydaje się być w normie, przynajmniej na pierwszy rzut oka, powietrze z budy wywiewa chłodne, znaczy procesor się wystudził, problem pojawił się, gdy chciałem sprawdzić temperaturę, RealTemp nie uruchamia się twierdząc, że nie obsługuje procesora, CoreTemp pokazuje 4-5 stopnie, co jest bzdurą (?), OCCT pokazuje tylko dwa pomiary: 32 i 34 stopnie i nie pozwala się odpalić twierdząc, że procesor jest za gorący... odpaliłem FurMark, a ten pokazał mi po paru minutach lekko wznoszący się wykresik od 23 do 30-kilku stopni nie pamiętam dokładnie

 

i komu tu wierzyć? wiem z programami to oczywista sprawa potrzebna łatka na nowe układy, ale co z tymi chorymi temperaturami w UEFI? zwłaszcza, ze testy, takie jak np ten: http://benchmarkreviews.com/index.php?option=com_content&task=view&id=785&Itemid=69&limit=1&limitstart=14

mówią co innego

Link to post
Share on other sites

Recki z temperatur w biosie EFI? Sprawa wydała mi się dość ciekawa, zadałem zatem pytanie jednemu z inżynierów i oto odpowiedź:

 

 

That's caused by the difference in BIOS architecture between UEFI and legacy, where the UEFI detects system status via continuous pulling of system data, resulting in higher CPU load.

 

As AiSuite II gets the temperature readings off the BIOS, you should be able to get the most accurate readings off AiSuite II, at least more accurate than any other software can ever be.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...