Skocz do zawartości

Nowy lub używany zestaw po latach [3-4, czy może 5 tyś?]


Recommended Posts

Cześć.

Jako, że już nadszedł czas wymiany sprzętu, który już dawno temu został zakupiony przy udziale forumowiczów, a z którego w sumie byłem / jestem zadowolony to proszę Was o pomoc w doborze następnego zestawu, który mi trochę posłuży. 

 

Obecny setup:

2x HyperX 8192MB 2400MHz Savage CL11

Intel i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX

Thermaltake SMART SE 530W

Intel i5-4690K 3.50GHz 6MB BOX

AIM SC808

SSD 2,5'' Crucial MX500 500GB SATAIII 560MB/s

 

Myślę, że nie jestem szczególnie wymagający jeśli chodzi grafikę (gram jednie okazjonalnie w World of tanks lub COD Warzone). Zależy mi głównie na tym, aby komputer posłużył przez najbliższe kilka lat z ewentualną możliwością jakiejś modernizacji. Czy z powyższych części cokolwiek będzie do wykorzystania? Teraz najistotniejsze czyli budżet. Chciałbym wydać około 3000zł, ale jeżeli jest spory skok wydajnościowy wydając nieznacznie więcej to mogę dać 4000 do 5000zł. 

 

Myślałem nad zestawem:

Intel Core i5-12400F

RTX 3060

Kingston FURY 16GB (2x8GB) 3600MHz CL17

Gigabyte B660M

Dysk - warto przejść na m.2? 

Obudowa - najlepiej coś najmniejszego bez zbędnych światełek ;) 

 

Jedną z opcji jaką biorę pod uwagę to jakaś złożona używka ale czy warto? np.: https://www.olx.pl/d/oferta/mocny-konputer-do-gier-rtx-3060ti-i5-16gb-ram-ssd-1tb-CID99-IDTyAYD.html

Edytowane przez axiks
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...