Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć, obecnie użytkuje Redmi note 8T i przyszła pora na jego wymiane Super byłoby sie zmieścić do 2000-2200 zł. Ogólnie zależy mi na wydajności ( lekka nerwówka jak zmula no i jak już się gdzieś pojedzie to móc zrobić zdjęcie na którym coś widać, dual sim miłym dodatkiem 

 

Uwagę skupiłem na oneplus nord 2T ewentualnie realme 9pro+ ale oneplus chyba nowszy procek ma

 

dzięki za wszelkie rady

Link to post
Share on other sites

Ja kupiłem poprzednika  One Plus nord 2 5g za 1450zł, jestem bardzo zadowolony po przesiadce z xiaomi note 8 pro, prawie czysta nakładka na Andka 12, ekran amolod z super kolorami, aparat nie mogę sie wypowiedzieć dla mnie robi zdjęcia spoko  ale wg testów bardzo dobry.

 

Bardzo dobre głośniki stereo. 90hz ekran dla mnie nie jest wadą, bo 120hz i tak zżera zaraz baterię:)

Ten 2t to troszkę ulepszona wersja np mediatek 1300 zamiast 1200, trochę szybsze ładowanie ale praktycznie to samo

 

Realme jest dobrym telefonem odstaje właśnie prockiem i wolniejszą pamięcią itd

Zresztą to trochę bliźniacze modele, ekrany te same.

 

 

 

 

 

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

Jeśli już zwiększyłeś budżet to ja polecam Realme Gt2 pro 8/128 https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony/smartfon-realme-gt-2-pro-8-128gb-steel-black

 

W Mediaexpert kosztuje on 2600 zł, ale pewnie gdzieś znajdziesz trochę taniej. Telefon świetny, wydajny, bateria długo trzyma, foto i wideo bardzo dobre, nakładka dopracowana. Jednym słowem bardzo kompletny, stabilny i pewny telefon. Jeśli masz brać chińczyka to moim zdaniem ten będzie najlepszy. Odpuść wszelkie Xiaomi i POCO bo to syf. 

Link to post
Share on other sites

Sam myślałem nad Realme 9 Pro Plus a skończyłem na Oneplus Nord 2T (12/256) bo dorwałem w dobrej cenie. Chwilę temu skłaniałem się do Realme + i był dość polecany ale czas leci a ceny zmieniają. Dziś może też Realme ale inny model. Chwilę temu polecało się Samsunga galaxy A52S ale jemu też czas leci.

Zależnie na co kto patrzy i co jest priorytetem. Nord 2T ( nie mylić z deko starszym Nord 2 ale są podobne) ma szybszą pamięć RAM i ROM oraz jest nowszy, dłuższe wsparcie choć trochę kulawe. Nie siedzę w telefonach więc realnego porównania między nimi i z innymi nie mam. Telefon aktualnie minimalnie użytkuję, mam go od niedawna a teraz wszedł andek 13 wie wstrzeliłem się czas zmian (można zaktualizować ale polecam poczekać jeszcze). Jedni mają kłopoty po aktualizacji inni nie. Niedoróbki są i będą poprawiane skutecznie, wiecznie, nigdy. Zmiany są jedne lepsze inne gorsze część wynika może z samego Andka a inne z nakładki producenta. Ma mieć jeszcze 14 może 15 i trochę poprawek bezpieczeństwa.

 

Realme, Oppo, Oneplus Vivo itd. to jedna grupa BBK. Teraz Oneplus łączy się z Oppo czy odwrotnie i jest trochę zamieszania. Użytkownicy Oneplusa to przeklinają. Nakładki i dodatki są w nich mniej lub bardziej podobne. Xiaomi i pociotki typu Poco itp. wielu krytykuje (słusznie lub nie) ale wielu ma i używa. Sam nie używałem. Ogólnie każda firma, model ma swoje lepsze i gorsze strony, okresy. Zależy jak trafisz i co się zmieni. Czy kupił bym ponownie Nord 2T i tak i nie jak i większość innych zależy kiedy i w jakiej sytuacji. Nie podobają mi się zmiany wizualne, funkcjonalne w nakładce ... a kto wie co i kiedy zmieni inny producent w swojej stajni. 

 

Wybór telefonu to ... jedni kupują dla aparatu inni dla wydajności, jakości, wsparcia lub to i to. Ciężko się połapać w parametrach na papierze a w rzeczywistych możliwościach, długości wsparcia i jego jakości czy wręcz braku bo producent jeden model wspiera a inny oleje. Samsung jednym się podoba innym nie. Do tego aktualne ceny. Dziś warto jedno jutro coś innego.

 

Niedługo ma być Nord 3. A i nawet jeżeli ktoś by wybierał coś z grupy BBK to na dziś można trochę ostrożniej podejść do Oneplus i Oppo. MOże będzie dobrze może z trudnościami.

Link to post
Share on other sites

Zaskoczyłeś mnie ze realme złe.
No może seria C to jak xiaomi, ale reszta jest spoko.

Możesz poczekać bo honor wraca na rynek. Zobaczymy co i jak wycenią.
A że po cichu dalej trzymają z Huawei to raczej będą dobre.

Link to post
Share on other sites

Kobitka miała i była mega niezadowolona stąd moja postawa zapewne xd no w kwietniu bede brał na początku zaraz pewnie to zobacze co sie pojawi w promkach jeszcze ale póki co no to tak patrze za tym nordem 2t, tą motorolą edge 30 fusion moze albo faktycznie to realme gt2pro

Link to post
Share on other sites

Nie bierz motoroli, bo to są smartfony wybrakowane. Niby ogólnie jest spoko, ale zawsze czegoś w nich brakuje. Jedyna motka, która jest spoko to Edge 30 ultra, która jest droższa niż Samsung S23 a odstaje od niego prawie we wszystkim. Chyba tylko odświeżanie ekranu ma wyższe, bo Samsung ma 120hz a Motorola 144hz bodajże. Ogólnie problem z Chińskimi telefonami (Xiaomi, Motorola, Oppa, Vivo, Realme itp) jest taki, że lepsze modele kosztują tyle samo co flagowy Samsung S23. Chińczyki to się kupuje do 2500 zł, później to już lepiej wziąć Samsunga albo Applea. Na ten moment Samsung rozjechał konkurencje modelem S23. Obecnie są to najlepsze telefony, najbardziej kompletne na Androidzie i jeśli mam do wyboru Motorole za 4600 zł czy Oneplusa za podobną kwotę to wybieram Galaxy s23 za te same pieniądze i mam w telefonie wszystko. Wodosczelność, kapitalne zdjęcia i wideo, super głośniki stereo, najlepszy obecnie procesor, najlepszą baterię (dzięki nowemu procesorowi). Musiałbym mieć coś nie tak z głową, aby wydać 4600 zł na jakiegokolwiek chińczyka. W tej kwocie Samsung albo Apple. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...