Skocz do zawartości

Problem z konwersja mbr2gpt


Recommended Posts

Mam taki problem podczas próby konwersji MBR na GPT, /validate przechodzi poprawnie natomiast sama konwersja wyrzuca błąd:

MBR2GPT: Trying to shrink the OS partition
Cannot find room for the EFI system partition.
MBR2GPT: Conversion failed

 

Nie bardzo rozumiem dlaczego brakuje miejsca, wolnego jest aktualnie :

image.png.448af64d4377da385709859c7f364acf.png

 

Sam dysk prezentuje się tak jak poniżej: 

image.png.1e5a5ba5ef519227caed8dd8480679ab.png

 

 

Muszę ręcznie zmniejszyć rozmiar partycji C tak żeby zostało wolne nie przypisane miejsce i dopiero w takim układzie zadziała konwersja ?

 

Zakładam że problem może wynikać z faktu że ręcznie mogę zmniejszyć dysk C o całe 39MB ....

image.png.fa6dfc8f0dbf1cbbf8bd2458dd17d1db.png

 

Czy istnieje sposób na "poukładanie" jakoś tych plików tak żeby można było zmniejszyć volumin ?

Udało mi się w końcu :) ale za to po restarcie i przestawieniu z legacy na UEFI powitał mnie błąd:

File: \windows\system32\winload.efi

Error code: 0xc00000e9

 

Poddałem się po kilku próbach reanimacji i stwierdziłem że przeinstaluje system, wywaliłem partycje i zrobiłem od nowa, w diskpart zrobiłem konwersje na GPT i przy próbie instalacji powitała mnie wiadomość "Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku. Wybrany dysk ma styl partycji GPT" 

 

Nie wiem co robię źle, płyta to aorus b450 pro, wg tego co wyczytałem to nie powinno być problemu, nawet na starszym biosie niż mam.

Edytowane przez epon
Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Niedawno też robiłem konwersję MBR na GPT aby odpalić SAM i miałem z tym dużo problemów. Nie będę się rozwodził jakie ale znalazłem prosty sposób na załatwienie wszystkiego. Polecam program AOMEI Partition Assistant, robi wszystko bez problemu i szybko.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...