Skocz do zawartości

Przesiadka na 1156/1366?


Recommended Posts

Obliczając ile bym wydał na s775 myślę czy nie lepiej byłoby coś spróbować na jedną z tych platform. Miałem zamiar za 500zł odświeżyć zestaw do q6600 ale... Mając te 500zł, sprzedając q6600 za 300zł? i dokładając do tego 150zł za płytę i ram GA-946-s3 i 2x1gb 667MHz (i tak nie wiem czy za taki złom za drogo liczę) wyszłoby mi 950zł? No to dałbym 550zł i mamy 1000zł. Nie wystarczyłoby to na kupno jakiegoś okazyjnego i5 (czasem nawet widziałem i7 920 za 450zł) i do tego płytę z ram? Bo na 1155 to stanowczo za mało.

I nie, nie chcę żadnego AMD.

Fajnie jakbyście wystawili swoje opinie na ten temat.

Edytowane przez adson993
Link to post
Share on other sites

JA na twoim miejscu kolego nie zmieniałbym jak narazie niczego w komputerze, w 1156 wchodzić to troszkę bez sensu, w 1155 brakuje trochę kasy, a AMD nie każdy chce mieć u siebie w kompie.

Musisz albo dozbierać trochę kasy i uzbroić się w cierpliwość lub szukać okazji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co widze to kolega adson nie posiada takiego złego sprzętu:) Q6600 to całkiem wydajny procek jak na dzisiejsze standarty:) Gf8500gt raczej do wymiany,płyta:/ troche stary chipset 946 :( Ram 2gb na styk(jeżeli chodzi o win 7 przynajmniej tak było u mnie po wymianie na 4gb mam święty spokój) :) Myśle ze gdybyś wymienił karte i ew płyte to spokojnie mógłbyś wycisnąć troche mocy,fortis jak najbardziej pozwoli na oc procka(jeżeli ten jest w wersji SLACR (G0)nie powinno to stanowic problemu ).Gdybym miał te 350-450zł sam kupiłbym q6600 bo mój dual core tak srednio daje rady:/

Edytowane przez renholder1987
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Akurat grafa na ostatnim miejscu, bo do gier mi się nie spieszy :D Płyta... Dlatego przez nią myślę o wymianie, a jeśli już wymieniać to już jakoś lepiej. Płytę to bym kupił coś pod ddr3, bo na ddr2 a zwłaszcza 667MHz nie chcę patrzeć.

Link to post
Share on other sites

Ostatnio z "odpadów" złożyłem rodzicom kompa do internetu :) Celeron e1200 1,6GHz,2gb ram ddr2 667,mobo to wynalazek asrocka z pci xe x4 i agp x8 4coredualsata... ,radeon 2600xt 512mb ddr3:) I posłużył całkiem sprawnie do lan party(l4d2)high AA 0 AFx2 :D Co do płyty to nie wiem większość poleci jakiegoś asusa albo gigabyte ja sam mam płyte od dfi i jestem zadowolony(chipset co prawda też nie najnowszy p35 ale jak mówiłem nie narzekam bo na moje potrzeby wystarcza).Między ddr3 a ddr2 no nie ma za dużo różnicy ale jak Ci zależy możesz zmienić płyte i pamięci na ddr3 żeby za jakiś czas wymienić procka tyle że pod socket lga775 ciężko o coś lepszego niż q6600(ten procek mimo 65nm jest jednym z lepszych pod ten socket,a już chyba ma najlepszy stosunek cena wydajność).Dlatego trudno Ci cokolwiek doradzić,ja na Twoim miejscu zostawił bym procka bo jest wydajny.Może mógłbyś podać jakieś konkretniejsze info na temat płyty? Marka,model wtedy byłbym w stanie cos więcej powiedzieć:)

Link to post
Share on other sites

Ale chodzi Ci o moja płytę czy o tą co przymierzam się do kupna? Ta co ja mam to największy chłam jaki może być. Niestety tak to jest jak się nie miało kiedyś pojęcia o komputerach i kupiło od razu złożonego.

Jeżeli chodzi Ci o model jaki chcę kupić to nie wiem. Może coś z X38, ładnie się kręcą na tych chipsetach. I akurat nie musisz mi tłumaczyć zbytnio nic bo akurat na temat s775 to raczej wiem co i jak :D Mi tutaj raczej chodzi żeby coś doradzić co by tu można było zrobić. Bo myślę, ze lepiej byłoby już siedzieć na 1156 niż 775.

Wiem, że q6600 daje jeszcze radę, a jeszcze lepiej na moje potrzeby, ale jeśli byłaby możliwość przejść na coś lepszego to czemu nie? Zawsze to coś praktycznie tym samym wydatkiem.

Edytowane przez adson993
Link to post
Share on other sites

http://allegro.pl/procesor-intel-core-i5-750-2-66-ghz-box-okazja-i1752444906.html

jakas niedroga plytka: http://allegro.pl/gigabyte-ga-p55a-ud3-nowa-i1753993592.html

troche ramu i fajna maszynka :D

kiedys sprzedasz cala platforme i kupisz nowa, tak jak teraz. 1156 niby na wymarciu, ale calkiem wydajna platforma i niedrogo.

jaki masz zasilacz?

Link to post
Share on other sites

Osobiście zmienił bym płyte,karte i ram(wyszło by pewnie ok 600-700zł i spokojnie pograsz czy popracujesz na kompie pare lat... Jak chcesz sie przesiadać na intele to nie opłaca się kupować i5/i7 pod 1156/1366 bo za 200zł więcej ma się 1155 które jest znacznie wydajniejsze... Do tego wymiana płyty,pamięci,procka na i5/i7 wyniesie zapewne ok1000zł ale to nie moje pieniądze,więc decyzja należy do Ciebie :)

Link to post
Share on other sites

Z zasilaczem nie ma problemu bo VX550, nic nie wspomniałem o nim bo jest bdb.

Nie wiem zobaczę, może się zmuszę do dłuższego popracowania specjalnie na SB, bo niby to co zarobione już by starczyło ale szkoda mi kasy :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...