Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gdzie tutaj widzisz 9ms, czas dostępu poniżej 13ms ze świecą szukać.

 

 

jak szukasz wśród tanich HDD to na pewno, ale zwróć uwagę, że są dużo szybsze dyski twarde, jak np Seagate Constellation ES czy WD VelociRaptor, i co z tego, że SSD ma prawie zerowy access time skoro żyje krótko i zwalnia wraz z wiekiem

Link to post
Share on other sites

WD 1TB black FAEX ma <13ms, z kolei podobny green ma ok. 15ms. SSD nie żyje aż tak krótko - zobacz art na tomshardware. Co prawda widać, że wcale nie są to AŻ TAK niezawodne rozwiązania jak zwolennicy chcą chwalić, ani tak trwałe, ale... są trwalsze i niezawodniejsze od HDD, a do tego szybsze.

Link to post
Share on other sites

jak szukasz wśród tanich HDD to na pewno, ale zwróć uwagę, że są dużo szybsze dyski twarde, jak np Seagate Constellation ES czy WD VelociRaptor,

 

Zwróć uwagę że to nie ja podałem przykład konkretnie tego dysku, druga sprawa dyski które wymieniłeś skierowane są bardziej na rynek biznesowy niż domowy

 

i co z tego, że SSD ma prawie zerowy access time skoro żyje krótko i zwalnia wraz z wiekiem

Tak było w pierwszej generacji dysków SSD, osobiście mam budżetowy SSD i jakoś tego nie widzę żeby miał wymienione przypadłości nawet przy 11K godzinach jakie ma.

 

taa trwalsze od enterprise'owych HDD

Człowieku porównujesz rynek i doświadczenie ( ponad 25 lat ) w tworzeniu HDD talerzowych do SSD ( 2-3 lata ) i to w segmencie biznesowym, bez komentarza.

 

EDIT

Patrząc dalej Seagate babole w modelach 7200.11, 7200.12 nieco lepszy ale również z problemami, u innych producentów są równie większe czy mniejsze problemy i to pomimo 25 lat na rynku dysków HDD

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

dyski które wymieniłeś skierowane są bardziej na rynek biznesowy niż domowy

 

można kupić w sklepie, jak każde inne, są znacznie tańsze od SSD, nie widzę związku, sam mam w kompie jednego velociraptora i dwa RE 4

 

Tak było w pierwszej generacji dysków SSD, osobiście mam budżetowy SSD i jakoś tego nie widzę żeby miał wymienione przypadłości nawet przy 11K godzinach jakie ma.

 

tylko czym jest 11k godzin przy 1.4 miliona MTBF dobrego HDD, jest niczym nawet przy standardowych 200 k budżetowego HDD

 

Człowieku porównujesz rynek i doświadczenie ( ponad 25 lat ) w tworzeniu HDD talerzowych do SSD ( 2-3 lata ) i to w segmencie biznesowym, bez komentarza.

 

owszem, bo te dyski są tańsze od SSD za to zajefajnie dopracowane ergo stanowią dobrą alternatywę

 

większe czy mniejsze problemy i to pomimo 25 lat na rynku dysków HDD

 

to już inna kwestia, że przytoczę wypowiedź jednego z inżynierów afaik forda "to nie sztuka zrobić samochód, który będzie bezawaryjny przez 25lat, to się zwyczajnie nie opłaca"

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

można kupić w sklepie, jak każde inne, są znacznie tańsze od SSD, nie widzę związku, sam mam w kompie jednego velociraptora i dwa RE 4

Cóż tańsze fakt ale to dyski biznesowe/serwerowe w ten sam sposób można kupić SSD na pamięciach SLC i również będą długo i pewnie działać.

 

tylko czym jest 11k godzin przy 1.4 miliona MTBF dobrego HDD, jest niczym nawet przy standardowych 200 k budżetowego HDD

kolega wcześniej odpowiedział

 

owszem, bo te dyski są tańsze od SSD za to zajefajnie dopracowane ergo stanowią dobrą alternatywę

Kto chce budżetowy taki kupuje, kto chce serwerowy taki kupuje, w każdym przypadku trzeba się liczyć z utratą danych i od tego jest kopia bezpieczeństwa

 

aleksiej

Rozmawiamy ogólnie o dyskach SSD bez konkretów, jeśłi potrzebujesz 250/200MB/s odczyt / zapis to będzie OK, jeśli masz swap to przerzuć go na talerzowca wtedy nie będzie przeciwskazań

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...