Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam wszystkich:)

 

Nie ma na forum dziełu w którym mogłbym się przywitac wiec zrobie to w moim pierwszym temacie:) "Witam" ;)

 

Stronę znam już łooo i jeszcze dłużej ale dopiero dzisiaj się zarejestrowałem.

 

Planuję Zmodernizować mojego kompa, nie wiem czy to już nie jest po prostu wymiana:) to co teraz siedzi w obudowie możecie zobaczyć w moim profilu... z tym ze grafika juz jest w szafie bo się chłodzenie zepsuło i jade na zintegrowanej(masakra) i nie wiem nawet jaką mam płytę główną;)

 

budżet mam ograniczony więc postanowiłem oszczędzić na obudowie, dysku twardym monitorze i peryferiach no i cdromie:D

 

planuję zakupić

nVidia GeForce GTX295

Asus P6T płytę główną nie wiem jeszcze w jakiej wersji ale chyba SE mi starczy

Procesor i7 (chyba najtańszy xD)

ram 3x2gb ddr 3 myslę nad korsarzami

obecny zasilacz nie dźwignie samego procka pewnie wiec myślę nad jakimś 600W

 

chłodzenie chciałbym wodne ale jako ze nie zajmuję się OC kupię "pospolite wiatraczki", które są tańsze:)

 

prosiłbym o pomoc w doborze komponentów komputera, moze coś tańszego a niewiele słabszego lepiej będzie wsadzić?

 

komputer ma mi służyć do grania i do grafiki (2d i 3d)

 

z góry dziękuję za pomoc:)

Link to post
Share on other sites

Witamy ;)

 

Podaj dokładniej jaki masz budżet. Na razie mogę powiedzieć tyle:

Intel Core i7 920 - ok.

Asus P6T SE - Jeżeli nie planujesz wsadzać kilku grafik, to wystarczy.

OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1600MHz CL7.0 BOX Platinum Edition - bez OC najlepiej wziąć te o dobrych standardowych parametrach. Link: http://www.agito.pl/podzespoly-pc/pamie ... c.707.html

nVidia GeForce GTX295 - tutaj niech Ci radzą inni, ja nie chcę wszczynać wojen. W skrócie: jest to najwydajniejsza karta na rynku, ale stosunek wydajności do ceny ma tragiczny. Osobiście wybrałbym 4870x2.

OCZ ModXStream Pro 600W - tutaj można różne opcje rozważyć. Oszczędnościowa to mocne 500W, "modularnie" to jak wcześniej. Lub zwykłe 600W, które bez OC powinno wystarczyć na wszystko. Można tez pomyśleć nad Corsairem np. Wszystko zalezy od budżetu.

 

Myślę tez, że na dysku i obudowie nie ma co oszczędzać. Dysk (jeżeli stary) zamuli skutecznie wszystko, a obudowa udusić grafikę i procka. Powiedz ile masz gotówki i się wymyśli coś idealnego ;)

Link to post
Share on other sites

no gotówki trochę mam jednak nie chce tez wszystkiego od razu na pcta wywalić xD oczywiste, z grafika tez tak właśnie coś mi się wydawało ze stosunek wydajności do ceny ma zły, karty graficzne narazie jedna a w przyszłości 2(albo na 1 mocniejsza) bym wymienił. obudowa to... hmmm... szkielet otworzyłem wszystko co się dało żeby był lepszy przepływ powietrza i mimo to grafa się zagrzała;] ale to wina wiatraczka;]

 

ogólnie chciałbym złożyć coś wydajnego i jestem skłonny stracić troszkę wydajności i zaoszczędzić tzn jeśli coś jest tańsze a niewiele gorsze to dla mnie jest lepsze:) dysk tez mogę kupić lepszy jeśli poprawi to wydajność;) obudowa, hmm nie przywiązuję już uwagi do wyglądu a to ze mój kuzyn 10letni powie ale bajer to wiadomo:) male piwo:P tak wiec pozostanę przy obecnej:)

 

mysle ze 4-5 tys zł mógłbym na to przeznaczyć ale IM TANIEJ TYM LEPIEJ ;)

Link to post
Share on other sites

Więc wydajność/cena Cię interesuje:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX ~850

Płyta główna: Gigabyte GA-MA770T-UD3P ~300

RAM: Patriot DDR3 2x2048MB Viper Series 1600MHz CL 7.0 ~350

Grafika: Sapphire Radeon HD4890 Vapor-X 1024MB DDR5 ~850

Zasilacz: OCZ StealthXStream 600W ~300

Dysk: Seagate Barracuda 7200.12 500GB ST3500418AS ~200

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred ~250

SUMA: 3100

 

Kompletny zestaw (bez DVD) bardzo bliski Core i7. Dlaczego się nie opłaca? Jeżeli nie planujesz OC, to nie ma sensu brać platformy na i7, bo nie dość, że procesor drogi, to płyty drogie. Bez OC Nawet Core i7 to by było za mało dla GTX295. Dlatego propozycja 4870 z bardzo dobrym chłodzeniem. Zasilacz 600W, żeby starczył na modernizacje w przyszłości, dysk i obudowa to wg mnie mus, ale jak wolisz ;)

Link to post
Share on other sites

Zaproponuje troszke inny zestaw:

 

Procesor:

AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/

839 zł

 

Płyta główna:

AsRock M3A780GXH/128M /AMD 780GX/

340 zł

 

Pamięć RAM:

Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK AMD PGS

360 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATAII Barracuda 7200.12

199 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD4890 Toxic 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out

930 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black)

110 zł

 

Obudowa:

Aerocool V-TOUCH PRO

299 zł

 

Zasilacz:

OCZ ModXStream Pro 600W

349 zł

Suma:

3426 zł brutto

Karte Graficzna, jak chcesz wydajniejsza to zmien na:

MSI Radeon HD4870x2 OC 2GB DDR5 /256bit/ 2xDVI HDTV 1499 zł

 

Chociaz cena wtedy tez wzrosnie ;).

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

zasilacz: Be Quiet Dark Power BQT P7 PRO 650W 579,00 zł

 

plyta:Asus P5Q Pro 480zł jak chcesz przyoszczędzic to z MSI NEO-2 lub P-45

 

grafika:GTX285 1500zł

 

procek:E8400 lub Q6600 500-600zł

 

cooler:THERMALTAKE V1 lub z tej rodziny 120-160zł

 

pamieci:KINGMAX lub KINGSTON 4GB 240zł

 

dysk:Seagate Barracuda 7200.12 500GB 200zł

 

napęd:120zł

 

buda:COOLERMASTERS CM690 wypaśna 290zł

 

łączna kwota 3800zł max wszystko za nowe,jest wydajnosc,jakosć i pojdzie ci kazda gra na max ustawieniach za wyjątkiem crysisa który przy tym zestawie ma ustawione:entuzjasta,AAx8 płynnie,weż pod uwage physx który bardzo fajne wdraza efekty np: do terminatora salvation wejdzie path z physx

tu masz linka obejzyj:

jak i wiele innych gier które mają już fizyczke a którego oczywiscie nia mają radki (a przy okazji z przesiadki 4870 :co: ).Druga sprawa istotna to radki nie widzą AA wyzsze niz x8,nvidia widzi natomiast AAxXQ16 róznica jest duża!.Na koniec nie oplaca sie i nie ma sensu przechodzić na nową platforme i7 poniewaz socket 775 bedzie bardzo długo żądził i wszystko bedzie smigac,a dla tych co chcą za wszelką cene brnąć do przodu a nawet wyprzedzić technike ;) mam ciekawostke moze ktos odkryl i był szybszy :/ tyczy nvidi,odemnie kolega zwrócił sluszną uwage dotyczącą GT300,mianowicie chodzi o to że żadna płyta główna ze złaczem PCI-express nie zaoferuje takiej przepustowosci bo to wynika z samego ograniczenia tejże przepustowości przez złącze PCI-express.Dopiero nowa generacja złącz PCI-express moze zapewnic większa przepustowość bo obecna wersja 2.0 czy tam 2.1 niema w życiu takiej przepustowości a tym samym taka karta jak GT 300 nie bedzie wykorzystywała tej swojej przepustowosci w pełni,tylko w mniejszym stopniu w takim na jaki pozwoli złaćze PCI-express.Więc dlatego nvidia oglosila mniejszą ilość sprzedazy tych kart,a swoją drogą pozostaje w tym wypadku nic innego jak szukac odpowiedniego procka do takiego zestawu ;) i powodzenia dla tych co będą nowymi uzytkownikami tych kart cena jaką podali to nasze 2000-2500zł a znając zycie euro to hop siup do góry :help:

Link to post
Share on other sites

x58 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20203 600

i7 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20203 1060

3x1 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18852 260

gtx260+ http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13056 660

druga http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=13056 660

650W http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=10358 350

mugen2 http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=17054 170

 

razem 3760

 

dodatki "zbedne"

buda http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=12124 260

dysk http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=19578 300

 

no i niby mozesz wydac 4 -5 tys i piszesz ze to bedzie ok

a z drugiej nie ok ;)

 

ps

nie bierz zadnych kart X2 czy 295

sa calkowicie nieoplacalne oraz mniej wydajne w stosunku do sli i CF tych samych a znacznie latwiejszych do podkrecenia i zdecydowanie cichszych i malo tego tanszych pojedynczych wersji - to karty dla tych ktorzy juz maja plyty (i nie chca ich zmieniac) bez mozliwosci laczenia graf

zamiast 4870x2 cf dobrych 4870

zamiast gtx295 sli dobrych gtx260

Link to post
Share on other sites

lopez jezeli on chce zestaw do grafiki i grania to po cholera wpychasz tego swojego gtx260 do zestawu z i7, on musi miec dobra wydajna karte, bo twojej nie daje wiecej niz rok ... ;)

Powiedz jaki masz monitor bo jezeli nie masz full hd to branie gtx295 chyba mija sie z celem , mysle ze gtx280-285 raczej by starczyl no chyba ze gtx 275 sli albo radeon 4890 crossfire ;)

Link to post
Share on other sites

Jeszcze raz usłyszę o jakimś gtx/4890, ten lepszy tu, ten lepszy tam - to rozwalę monitor ;) Dajcie sobie spokój. Nikt nie dba o 3 klatki w jedną czy w drugą. Niech autor się wypowie, a nie walicie offtopem ;)

Link to post
Share on other sites

No no:D nie spodziewałem się takiego zainteresowania:D

 

monitor mam slaby- tez do wymiany ale na razie nie mam kasy wole lepsza budę kupić;)

 

ogólnie zawsze uważałem ze produkty nVidii są dla graczy a radki i amd dla grafików:) ufam nVidi i myślę ze właśnie z jej produktów skorzystam. O sli tez myslałem ale wiekszość testów wydajności kart grafiki odbywała się pomiędzy pojedyńczymi egzemplarzami czyli gtx295 vs 4870 etc.

 

obecnie wolałbym 2x260 czy tez 280 które razem są tańsze od jednego gtx295 a przy tym wydeje mi się ze bedą bardziej wydajne:) co do i7-tez nie ejstem przekonany jest to nowość i za tą nowość trzeba płacić nie wiem czy nie lepiej będzie kupic jakiegoś quada który mi starczy na kilka lat zamiast i7 który za kilka miesięcy będzie wart 50% tego co teraz. Pamięć na 100% DDR3 mysle nad 6gb(4 tez wystarczą ale mysle ze roznica cenowa miedzy 6 a 4gb jest na tyle mała ze bardziej opłaca się wziąć 6:P)

 

obudowa- hmm jaka jest w zasadzie jej rola? ma trzymac wszystko w kupie:) sam moge taka zespawac:) a to czy bedzie mi swiecic czy będzie jakas plexi nie robi mi roznicy:)

 

HD- 500gb mi starczy mam do tego dysk zewnetrzny ktory uzywam jako podstawowy dysk:P

 

chciałbym tez zebyscie się wypowiedzieli co do chłodzenia- czy wodne znajdzie zastosowanie czy bez OC jest tylko bajerem?

 

dziekuje:)

Link to post
Share on other sites

powinienes zdecydowac sie na i7 wlasnie z racji SLI nie najciekawiej wypadaja plyty z chipami nvidii a wiele nie zaoszczedzisz kupujac np Q9550 - dla SLI oplaca sie obecnie tylko x58 oraz i7

 

 

istnieja tak wydajne i ciche chlodziwa standardowe ze wodne nie jest szczegolna rewelacja tym bardziej ze pompa tez wytwarza jakis dzwiek wiec nic szczegolnego;)

 

 

"obudowa- hmm jaka jest w zasadzie jej rola? ma trzymac wszystko w kupie:) sam moge taka zespawac:) a to czy bedzie mi swiecic czy będzie jakas plexi nie robi mi roznicy:)"

to lubie - konkrety hehe - najlepsza obudowa na swiecie? - otwarty szkielet:)

 

ps

niezawracaj sobie glowy gtx280 jest slabsze niz dobry gtx260

Link to post
Share on other sites

lopez jezeli on chce zestaw do grafiki i grania to po cholera wpychasz tego swojego gtx260 do zestawu z i7, on musi miec dobra wydajna karte, bo twojej nie daje wiecej niz rok ... ;)

Powiedz jaki masz monitor bo jezeli nie masz full hd to branie gtx295 chyba mija sie z celem , mysle ze gtx280-285 raczej by starczyl no chyba ze gtx 275 sli albo radeon 4890 crossfire ;)

mamy na forum sporo uzytkownikow kanapek nV i raczej nikt ich nie chwali za cisze, lopez2 ma racje z gtx 260 - to bedzie rozwiazanie optymalne wydajnosc/cena jesli autor woli nV.

Druga mozliwosc to GTX 285 wydajnosc/cena jest duzo gorsza ale to tylko jesli chcesz w niedlugim czasie dokupic druga, ale lepiej bedzie kupic 260 SLI a jak bedzie za slabe to sprzedac i pomyslec nad czyms mocniejszym.

 

X58 i Ci7 jest niestety konieczne do porzadnego SLI/CF szczegolnie ze nowe gry coraz mocniej korzystaja z wielu rdzeni. Ci7 920 juz jest niedrogie ze wzgledu na mocno konkurencyjne Phenomy II (955BE) i nie sadze zeby cena spadla w kilka miesiecy o 50 % szczegolnie ze chwilowo ich pozycja rankingowa nie jest bardzo zagrozona przez AMD.

Link to post
Share on other sites

aaa jedna rada ale moze wiesz - nie kazda plyta x58 ma w biosie wbudowana (oplacona) obsluge SLI

zazwyczaj wystarcza wgrac bios z wyzszego modelu i jest po problemie, zreszta mysle ze producenci beda dodawac obsluge SLI w nowych biosach bo od nV beda miec lepsze ceny przy duzej ilosci licencji ;)
Link to post
Share on other sites

wystarcza owszem ale trzeba zwrocic uwage czy istnieje tak samo zbudowany "wyzszej klasy" produkt z obsluga - by po zakupie nie okazalo sie ze nie ma takiego od ktorego wgrac mozna

 

ten asrock ma bardzo dobre testy po swojej stronie a cena tez co najmniej przystepna

Link to post
Share on other sites

Zestaw z agito.pl

na Intelu

 

 

Procesor: Intel Core i7 920 2.66 GHz BOX-1062zł

 

Płyta główna: DFI LanParty DK X58-T3eH6-854zł(taka płyta bo moze w przyszłości zachce ci się O/C tego potworka a na Asusie P6T nie poszalejesz)

 

Chłodzenie:niestety na agito nie było Scythe mugena 2 więc trzeba byłoby kupić w innym sklepie np gral albo esc,kdo-180zl

 

Ramy:Pamięć do PC OCZ DDR3 Triple Channel 3x2048MB 1600MHz CL7.0 BOX Platinum Edition -578zł

 

Karta graficzna:Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX-816zł(karta po skręceniu jest identyczna a czasami przewyższa wydajnościowo 285GTX)

 

Dysk:twój

 

Napęd:twój

 

Zasilacz:Antec TruePower New 650W-535zł

 

Buda:Antec Gamer Three Hundred-262zł(przewiewna i zrobiona z dobrej blachy)

 

Razem wychodzi:4287zł

 

 

 

 

 

Zestaw na AMD

 

 

Procesor:Procesor AMD Phenom II x4 955 AM3 Black Edition BOX-849zł

 

Chłodzenie:niestety na agito nie było Scythe mugena 2 więc trzeba byłoby kupić w innym sklepie np gral albo esc,kdo-180zl

 

Płyta główna: Gigabyte GA-MA790FXT-UD5P-575zł

 

ramy:Pamięć do PC OCZ DDR3 Dual Channel 2x2048MB 1600MHz CL7.0 BOX Platinum Enhanced Bandwidth Edition-400zł

 

Karta graficzna:Asus GeForce GTX 275 896MB DDR3 PCI-E BOX-816zł(karta po skręceniu jest identyczna a czasami przewyższa wydajnościowo 285GTX)

 

Dysk:twój

 

Napęd:twój

 

Zasilacz:Antec TruePower New 650W-535zł

 

Buda:Antec Gamer Three Hundred-262zł(przewiewna i zrobiona z dobrej blachy)

 

razem:3617zł(taniej niż zestaw na Intelu wg mojego odczucia skłoniłbym się w kierunku Intela ale wybór należy do ciebie)

 

Mam nadzieje że pomogłem pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Racja, nie sprawdzilem linka, teraz wiem o co chodzilo z biosem i SLI :rotfl:

 

Płyta główna: DFI LanParty DK X58-T3eH6-854zł(taka płyta bo moze w przyszłości zachce ci się O/C tego potworka a na Asusie P6T nie poszalejesz)

No nie wiem czy ten asus taki zly :rotfl: a zreszta podales chyba najbardziej kaprysna plyte do OC na pewno nie dla poczatkujacego uzytkownika ;)

 

Ja bym sie tez sklanial w kierunku intela ale mobo wzialbym Asrocka ktore lopez podal - tanie a dobre jak nie ma byc OC i SLI to w sam raz, jak ma bys OC to Asus p6t, a jak z SLI to trzeba by kombinowac ale DFI dla poczatkujacego w OC to nie przejdzie ;)

Link to post
Share on other sites

Według mnie ja bym zostawił tą płytę bo jak to się mówi początkującego żeglarza wyrzuca się na głęboką wodę więc jak nie teraz to za rok lub dwa jak i7 920 nie będzie już potworem a nasz drogi przyjaciel przeszkoli się w O/C to wtedy ta płytka będzie idealna.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...