Skocz do zawartości

modernizacja i5-6600 -> ryzen, czy ma sens?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez jakub1t,

Recommended Posts

Obecnie mam takie coś,

Asus B150M-Plus
i5-6600
32GB ramu (4x8, 2133MHz)
MP510 ~440GB
Zasilacz 500W SilentiumPV Vero ale już nie pamiętam 1 czy 2

 

a myślę wymienić płytę i procesor na

ASUS Prime B450-Plus
z procesorem mam dylemat, nie chodzi o kasę a o sensowność 4600G/5600G/5700G

i tu mam dwa pytania, w sumie 3 pytania.


Czy taka przesiadka/zmiana jest możliwa (czy coś się ze sobą gryzie?)
Jak widzicie jej sensowność/w codziennej pracy pewnie nie odczuję różnicy, ale fajnie będzie się przesiąść na windowsa 11


Nie planuje dedykowanej karty graficznej, nie pamiętam kiedy ostatnio miałem okazję w coś pograć Różnica w cenie między procesorami to 400 zł. Lepiej je odłożyć i w razie czego kiedyś kupić kartę graficzną za te 400-500zł, czy może taka karta graficzna za 400 zł nie da mi wiele więcej niż 5700G ?

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, jakub1t napisał:

A do czego jeszcze używasz kompa bo widzę masz 32gb ramu , jakaś obróbka video ? Z tego co wiem odpalisz win 11 na tym sprzęcie .

 

jak robię sprawdzanie kondycji mam taki efekt, nie dociekałem bardziej - uznałem, że jak procek nie jest obsługiwany to nie ma sensu

ramu mam tyle ze względu na pracę, testy aplikacji mobilnych, środowisko na dockerach itp.

obraz.png.22977520142a208e339761be1f937fd3.png

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

No tak normalnie to się nie da zainstalować . Trzeba pokombinować .

B450 może być , są już nowsze a520 i b550 np . Wszystkie obsługują te same procesory praktycznie . Jeśli chodzi o nowe karty do 500zl to zakup nie ma większego sensu . Jak byś kupował 5600g lub 5700g .

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...