Skocz do zawartości

Monitor do gier i filmów


Recommended Posts

Witam, nie jestem max zorientowany w monitoriach, mój kolega przymierza się do kupna monitora lcd i nie jestem pewny jaki mu doradzić budżet max 800 zł, znalazłem coś takiego na oku

 

LG 23" LCD W2363D-PF [ już od 784 zł]

http://static3.skapiecstatic.pl/1236389-1-1-6.jpg

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/1236389?gclid=CPXC6cPZsaoCFVAv3wodIVTU9w

 

monitor ma służyć do ostrego grania i oglądania filmów :menda: , z technologi 3D kolega nie będzie korzystał, chodzi o uzyskanie dobrej i dynamicznej płynności w grach, interesuję mnie również podana wartość przez producentów tzw. odświeżania monitora w 120 Hz, czy to naprawdę da się uzyskać bez zakładania głupich okularków?.

 

Zapraszam do odpowiedzi

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Witam

po pierwsze kolega , wie że do 120 Hz potrzeba 120 klatek w grze a to nie mało , jeśli monitor 3d tylko po to aby była ledwo widoczna zmiana przy 120 fps pod warunkiem że jest dobry komputer b.dobry :] to jest to strata pieniędzy.

Ten LG nie jest polecany wielu się nie spodobał a dolny pasek podświetlany w rytm muzyki to kanał aby to wyłączyć trzeba się przebić przez menu.

O wiele lepiej zainwestować te pieniądze w ładnie świecący monitorek nawet z ips albo mva w tej cenie jest to najlepszy zakup.

 

Bardzo dobre kolory i czas reakcji matrycy do 800 zł

Dell :: U2211H

 

Lub

 

iiyama ProLite B2206WS-B1

 

Niech kolega kupi jeden z nich a na pewno będzie happy :)

Edytowane przez daniel93
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

kolega lubi nawalać w stare gry multiplayer przy 300 klatkach . . .

a jak te matryce się zachowują przy mniejszych rozdzielczościach np. 1280x800 ~ 16:10 ?

 

LCD dobrze wyświetla tylko obraz w rozdzielczości natywnej. Ewentualnie w zdublowanej jeśli to tak można nazwać.... ale w przypadku 1920x1080 to takiej nie ma. Jesli chce grac kolega w jakieś pokroju 1280x800 to są monitory z natywnymi 1440x900 czy 1366x768... Nie ma sensu kupowania monitora LCD po to aby grac w przeskalowanej rozdzielczości. Oczywiście można le spadek jakości jest bardzo zauważalny. Trzeba dobrać monitor do takich ustawień na jakich chce się grać... Jeśli się kupi 23" 1920x1080 to by wypada grać w tym ustawieniu... niestety w LCD elastyczność jet żadna w tym względzie :( Ktoś kiedyś na forum głosił teorie żeby brac monitor LCD z możliwie najmniejsża plamką, np 1920x1080 na 21,5", bo wtedy efek skalowani jest mniej widoczny. Ale tylko mniej...

 

A jeśli chce mieć elastyczność w rozdziałkach to kierunek allegro i szukać dobrego CRT.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

LCD dobrze wyświetla tylko obraz w rozdzielczości natywnej

 

Ale kaszana to jest, jego 9800GTX+ nie długo nie podoła nowym grą w full hd, więc stąd ta myśl zjechać czasami z rozdzielczością, chociażby z 1900 na 1600 to już zysk wydajności jest, ale żeby dramatu na wyświetlaczu nie było na przykład: obraz się rozdwoją i duchy wychodzą (ghosting)

 

Co do skalowania mam monitor 23 calowy SyncMaster 2343NW ~ 2048 x 1152,

~rozdziałki w nim do 1024 x 768 (nie wszystkie) są w miarę akceptowalne. . .

 

To w końcu który monitor LCD finalnie najpiękniej obsłuży wysokie klatki w grze?

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

ale żeby dramatu na wyświetlaczu nie było na przykład: obraz się rozdwoją i duchy wychodzą (ghosting)

 

jedno z drugim nie ma nic wspólnego

 

więc stąd ta myśl zjechać czasami z rozdzielczością, chociażby z 1900 na 1600 to już zysk wydajności jest

 

wiele w ten sposób nie zyskasz

 

końcu który monitor LCD finalnie najpiękniej obsłuży wysokie klatki w grze?

 

b2206ws

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Co do skalowania mam monitor 23 calowy SyncMaster 2343NW ~ 2048 x 1152,

~rozdziałki w nim do 1024 x 768 (nie wszystkie) są w miarę akceptowalne. . .

 

To może kup po prostu sprzęt nowy z 1366x738 lub 1440x900 lub używkę z 1280x1024 czy 1024x768 skoro tego typu rozdzielczości maja być wyświetlane. Dla takich monitorów to są rozdzielczości natywne. Ja przerobiłem granie w nienatywnej z powodu słabej graby i NIGDY już nie będę się takim "obrazem" katował. Jak mi wtedy było zal tych 1.250 PLN przepuszczonych na coś na co kląłem prze następne 4 lata. Albo jak ma być duży monitor z dużą rozdzielczością do grania to może warto było by też w kompa zainwestować. Zmienić grafikę na taką co będzie spokojnie dawała radę w 1920x1080.

 

Inaczej rzecz ujmując kupując LCD do grania powinno się kupować z taką rozdzielczością w jakiej będzie się grało. Inaczej zysk w klatkach bardzo odbije się na jakości przeskalowanego obrazu.

 

Ewentualnie... można taki myk jeszcze zrobić. Kup sobie taki 1680x1050 a jak będziesz chciał więcej klatek w niższej rozdzielczości to poprzez skalowanie 1:1 można by tam włączyć 1280x1024 bez straty jakości. Wykorzysta prawie cały pion a tylko pasy po bokach zostaną. W 1920x1080 tez to można zrobić ale ramka góra/dół będzie większa. I chyba to jest lepszy sposób niż skalowanie na całym ekranie. Tylko monitor musi mieć skalowanie 1 do 1 bo inaczej lipaz tego będzie. Lub jak nie ma to trzeba połączyć kablem DVI i ustawić takie skalowanie w sterowniku karty.

Edytowane przez krolik_beny
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@drachenfeles

przyjąłem, a jeśli chodzi o b2206ws - jednak na full hd się uparł, coś w tym kierunku . . .

 

 

@krolik_beny

tak ja rozumiem, ale z tego co zaobserwowałem każdy monitor lcd lepiej lub gorzej radzi sobie ze skalowaniem, np.

u mnie z 2048 x 1152 na 1024 x 768 jakoś to wygląda powiedzmy, tak czy siak nie ma histerii...

 

ostatnio jeszcze inny znajomy kupił jakiś monitor lcd full hd za 1000 zł ~ (natywnie 1920 x 1080), praktycznie nikogo się nie zapytał kupił w ciemno, normalnie jak włączył grę na starej rozdzielczości 1024 x 768 obraz tak sie mazał, TAK SIĘ MAZAŁ!!! to się w ogóle grać nie dało taka kaszana na maxa, wiadomo w natywnej normalnie chodziło, ale czemu aż tak skopanie skaluje? jakoś mój monitor z niższej półki znacznie lepiej sobie radzi, czyli mam rozumieć że nie które monitory lcd, w stanie krytycznym muszą pracować w natywnej rozdzielczości? przecież nie każda gra obsługuje rozdzielczości full hd...

 

 

Ewentualnie... można taki myk jeszcze zrobić...Wykorzysta prawie cały pion a tylko pasy po bokach zostaną

 

mój też tak potrafi, przydatne i łatwe w regulacji, 4:3 bardzo żywo wygląda.
Link to post
Share on other sites

przyjąłem, a jeśli chodzi o b2206ws - jednak na full hd się uparł, coś w tym kierunku . . .

 

to mu wytłumacz, że WSXGA+ > FullHD i to nie tylko do gier

a jak koniecznie chce dobry monitor w FullHD to polecę iiyamę b2712hds - kawał wyświetlacza obecnie w całkiem przystępnej cenie

Link to post
Share on other sites

b2712hds to jest kloc :>

Dobra namówiłem go jednak na:

 

MONITOR IIYAMA PROLITE B2206WS-1 (B2206WS-1)

http://www.neostatic.pl/karty/pliki/zdjecia/miniaturki/1D/4948570110117_F1.jpg

 

http://www.neo24.pl/monitor-iiyama-prolite-b2206ws-1-(b2206ws-1).html?aff_id=103113
[719.00zł]

 

teraz tylko wybór sklepu, przykładowo dałem neo24.pl, chętnie poczytam wasze opinie, na jakiej stronie warto kupić

 

tutaj reszta:

http://www.skapiec.pl/site/cat/12/comp/490113

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...