Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

takie procki obsluguje moja plyta

http://www.asrock.com/mb/cpu.asp?Model= ... SLI%20R3.0

 

chce dzis po pracy kupic jakis

wybor miedzy x3 720 a p2 550

 

uprzejmie prosze o porade co wybrac,bo cena ich jest w miare podobna....

moze jakies uzasadnienie?

720 3 jajka ma...moze sie przydac...ale 550 nowszy i 6Mb pamieci l3...chmm...i sam nie mam pojecia....ale 720 wolniejszy o 300MHz...

z gory dzieki,koledzy!

Link to post
Share on other sites

Ale masz plyte na nV wiec o ile nie masz w biosie opcji NVCC (nVidia Clock Calibration) to z odblokowania nici a w opisie tego modelu nie widze aby miala. Wiec lepiej wez 720BE zawsze to 3 rdzenie.

 

 

 

 

Też bym brał X3 w razie nieodblokowania rdzeni jest mniejsze rozczarowanie ;)

720-tka będzie lepsza, dobrze się podkręca, dodatkowo możesz odblokować czwarty rdzeń. Nawet jeśli nie to lepsze 3 jaja od 2.

Nastepnym razem sprawdzcie o jakiej plycie glownej mowa zanim zaczniecie pisac o odblokowywaniu ;)

Link to post
Share on other sites

Zawsze to jeden rdzeń więcej ;) a te 300mhz różnicy to wiesz...te 300mhz można lajtem podkręcić na BOX'ie i bez zmiany napięcia

No oczywiscie ze BE sie latwo podkreca ale pytanie na ile 550 pojdzie ?

 

 

 

Do 4850 x2 bedzie wlasciwie idealnym procesorem, podkrecony nawet jeszcze lepszym ;)

Link to post
Share on other sites

narzie stwierdzam ze "zamiata" niezle!

tak tylko mnoznikiem i troszke FSB na boxie bez podnoszenia napiecia pojechal stabilnie na 3,75GHz...;) no i nie ma ze sie grzeje...!

normalnie pelnia szczescia!

 

cdn.....................

Link to post
Share on other sites

Ladnie ladnie, jak na boxie 3,75 bez zmiany napiecia to masz duze szanse ze wszystkie rdzenie beda dzialaly, twoj procek wyglada na dobry kawalek krzemu...

To ja czekam na mini recke z odbokowania rdzeni :>

 

P.S. Milej zabawy przy OC z ACC i AOD

Link to post
Share on other sites

to do odblokowania to bede musial plyte zmienic...

no chyba ze uda mi sie u kogos najpierw sprawdzic czy naprawde jest to mozliwe...bo jesli nie da rady to wole zostawic tak jak jest...

wlasnei...mzoe ktorys z kolegow jest z okolic Lodzi i posiada plyte ktora to umozliwi?

Link to post
Share on other sites

A jakie masz chlodzenie ??

Arctic Cooling Freezer Xtreme rev1 temp po dłuższym męczeniu w orthosie nie przekracza 58 mówię tu o CPU bo niestety czujnik temp rdzeniów nie działa przy x4 przynajmniej u mnie.

Wynik przy samym podnoszeniu mnożnika, FSB nie ruszałem bo mam mały problem ze stabilnością ramu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...