Skocz do zawartości

Recommended Posts

No cóż, chciałbym się przenieść na platformę Intelowską, gdyż bardziej mi się podoba pod względem wydajności.

Moja obecna konfiguracja:

AMD 64X2 6000+

2x2GB DDR2 800MHz CL4 Geil Ultra Dual Channell

GA-M57SLI-S4

BFG GeForce 9800gtx+ OC2

Fortron FSP 800W

Obudowa posiada wiatraczek wciągający powietrze z zewnątrz, a z tyłu wypychający rozgrzane powietrze. Do tego jest jeszcze ogromny wiatrak zasilacza, który całkiem sporo daje też.

 

Chcę się przenieść na:

Intel Core 2 Duo E8400, który podkręcę do 3,3GHz (więcej narazie nie potrzeba), oraz MSI P45 NEO2 FR, która ma 5 fazową sekcję zasilania CPU oraz dwufazową sekcję zasilania DDR2. Do tego posiada złącze PCI-E 2.0, które jest moim zdaniem picem, ale niech już sobie będzie.

 

Czy ten procesor i mobo będą pasować do mojego zestawu aby go nie ograniczać?

Link to post
Share on other sites

Chcę się przenieść na:

Intel Core 2 Duo E8400, który podkręcę do 3,3GHz (więcej narazie nie potrzeba), oraz MSI P45 NEO2 FR, która ma 5 fazową sekcję zasilania CPU oraz dwufazową sekcję zasilania DDR2. Do tego posiada złącze PCI-E 2.0, które jest moim zdaniem picem, ale niech już sobie będzie.

 

Czy ten procesor i mobo będą pasować do mojego zestawu aby go nie ograniczać?

a skąd wiesz czy ci się uda podkręcić tamtego procka? gdzieś to jest napisane? bo nie wiem czy wiesz, ale nie każdy procek da się dobrze podkręcić, ja swego czasu na venice (amd który się świetnie podkręcał mozna było wyciągnać ponad 1GHz) wykręciłem marne 150 MHz, a kolega mój wyciągnał dobre 800MHz a kupowalismy w tym samym czasie, ba te same ramy i płyta, więc to nie reguła, że podręcisz, nadzieja matką głupich pamiętaj:)

 

A moim zdaniem wymiana sprzętu jest zbędna, jeśli nie wykorzystujesz kompa do profesjonalnych zastosować, a tylko na gry, to w zupełności komp starczy:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...