Skocz do zawartości

co byście z tym zrobili??


Recommended Posts

Zastanawiałem się ostatnio co bym mógł zrobić z kompem i uzbierałem sporą sumę pieniędzy, a dokładniej 2000zł, chciałbym zmodernizować mojego kompa, mam na myśli, co zmienić, aby w przyszłości pograć w nowe gry. Oto mój sprzęt:

Intel core 2 quad q9550

Gigabyte raedon 6870

4 gb ram ddr2

Płyta gigabyte ep45 ud3lr

nagrywarka sony optiarc blue ray

nagrywarka samsung a lightscribe

obudowa chieftec CX-05SL-B-OP

windows 7 home premium 64 bity

Chłodzenie procesora cooler masters hyper tx 3

dysk twardy samsung 750 gb 7200/32mb

zasilacz corsair cx 600w.

 

Wcześniej też miałem temat o tym sprzęcie, ale miałem inny temat, a teraz chce mieć same odpowiedzi o modernizacji. Proszę o komentarze.

Link to post
Share on other sites

To kup chłodzenie i kręć.

 

Dodatkowo grafikę możesz wymienić na coś typu GeForce GTX570 / Radeon HD6970 i tu przyda się OC. Warto się też dodatkowo zastanowić nad jakimś lepszym, modularnym zasilaczem. Chyba, że grafa zostaje a wymieniasz platformę na I5 2500 + dodatkowa grafa w CrossFire za sprzedane graty.

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Ja na twoim miejscu poczekał bym na Ivy Bridge i gtx 6xx i radki 7xxx bo tak mi się wydaje że narazie nie masz problemów z żadną grą więc po co cokolwiek wymieniać. Jeżeli Ivy Bridge będzie w cenie i5 2500k oraz płyty pod podstawkę 2011(czy jakąś taką) będą w cenie obecnych pod 1155 to spokojnie kupisz procka i płytę i może zostanie jeszcze nawet na kartę graficzną lub jeżeli potwierdzą się plotki to będzie Ram DDR4 to taki kupisz. Chyba że musisz wydać teraz to możesz kupić i5 2500k jakiś dobry cooler na niego oraz płytę z socketem 1155 oraz na chipsecie z68 lub p67 do tego jakiś SSD 60gb lub większy jak starczy lub zamiast SSD jakąś grafę typu 6950/6970 gtx 560Ti/570 chociaż 6970 i gtx 570 nie kupisz chyba w cenie 1 tys. Lub słuchaj innych :)

Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

Wg mnie wymień sobie na LGA1155 to sprzedając proca, mobo i pamieci ewentualnie zasilacz zyskasz koło 600-800zł to + 2000zł co masz to bankowo kupisz super rzeczy.

 

Myślę że zakupując to będzie dobrze: Tyle żę musisz resztę części co wymieniłem sprzedać za 700zł:

 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=42169

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

Ja na twoim miejscu poczekał bym na Ivy Bridge i gtx 6xx i radki 7xxx bo tak mi się wydaje że narazie nie masz problemów z żadną grą więc po co cokolwiek wymieniać.

 

Ta opcja do mnie przemawia najbardziej. Jak bym miał taki sprzęt jak Ty to bym sobie na nim grał jeszcze :)

 

To kup chłodzenie i kręć.

 

Tez dobry pomysł :)

 

Jak musisz koniecznie pozbyć się kasy to możesz w dysk SSD zainwestować. Ja kupiłem takie cudo i system lata jak Pershing :)

 

Widzę, że masz identycznego Blu-Raya jak ja :)

Edytowane przez krolik_beny
Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki za odpowiedzi ( bardzo szybkie odpowiedzi ), ale jutro jade sobie do miasta i będe miał trochę czasu to pójdę do derkomu i spytam ich o ceny komponentów do komputera, bo może będe składał drugiego, ale specyfikacje wziąłem już z poprzednich tematów z tego forum.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...