Skocz do zawartości

Dosc wysoka temp na GPU


Recommended Posts

Witam, dzis postanowilem spocic gpu. Uzylem do tego Furtest'a :

Przez 10min mialem 85*C i tylko 75% uzycia wentyli. co sadzicie o takich temp. ?

A co do temp to przy grze Arma 2 osiaga MAX 60*C ( i tak to pisze z gorka bo zawsze widzialem 50-55*C)

 

I teraz pytanie. Czy jest mozliwosc wplyniecia na zwiekszenie uzycia wentyli na chlodzeniu ?

Warto zmienic oryginalna paste co jest zastosowana w niej na Arctic MX-4(bo mam taka w domu) ?

Link to post
Share on other sites

co sadzicie o takich temp. ?

 

A co do temp to przy grze Arma 2 osiaga MAX 60*C

 

Wg mnie temperatury masz w jak najlepszym porządku. Programy typu Furtest bardzo mocno obciążają sprzęt, stąd wysokie temperatury. Temperatura jaką Twoja karta osiąga podczas grania jest jak najbardziej poprawna, rzekłbym nawet, że karta jest chłodna ;)

Czy jest mozliwosc wplyniecia na zwiekszenie uzycia wentyli na chlodzeniu ?

 

Tak. Spróbuj użyć MSI Afterburner.

Warto zmienic oryginalna paste co jest zastosowana w niej na Arctic MX-4

 

Myślę, że nie ma takiej potrzeby skoro karta Ci się nie przegrzewa (zakładam, że w idle nie osiąga dużych temperatur). Gdybyś użytkował tą kartę kilka lat to zmiana pasty mogłaby zmniejszyć temperatury o kilka *C, zakładając jednak, że karta jest w miarę nowa i nie sprawia problemów nie czyniłbym tego.
Link to post
Share on other sites

Karta w idle ma 33-34*C. Co jakies 2 tyg caly komp jest czyszczony z kurzu wiec tez jest przedmuchiwana i czyszczona.

 

No to dobrze ze jest ok. A juz myslale mze musialbym inwestowac w nowe chlodzenie ... uff dzieki :]

 

Edit :

 

A tak przy okazji co sadzisz o tych wentylach ?

Noise Blocker BlackSilent Pro PK3 - na przod

Enermax UCMA12 Magma x 2 - na gore

 

Czy ich lozyska sa odpowiednie do pracy jaka im szykuje ??

 

Zainstalowalem ten program i w nim tez mozna tylko 75% uzycia wentyli, no coz to pozostanie takie jak jest.

Edytowane przez Drusss
Link to post
Share on other sites

Jak mozna tylko 75% jak mam tą sama karte i moge przesunac suwak do 100% wentyli? Nad suwakiem masz taki przycisk 'auto'. Wystarczy, ze klikniesz raz na niego i mozesz przesunac suwak do 100%.

 

No wlasnie nie moge, wylaczam opcje auto i przesuwam do konca i jest 75% i 3050-3120obr/min...Nawet na auto jak testowalem furtestem to max bylo 75% tylko.

 

Dzieki spider, czekam na inne opinie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...