Skocz do zawartości

Windows XP zmiana płyty głównej


Recommended Posts

Witam,

 

W środę odbieram nową płytę główną, procesor oraz pamięć RAM - w związku tym mam pytanie co będzie z Windowsem OEM XP Home? Przeczytałem masę wątków od 2006 do 2011 roku i zawsze odpowiedź była jedna: da się ale tylko jeżeli spaliła Ci się płyta główna i była na gwarancji.

Natomiast moja płyta główna (już nie na gwarancji) działa jak należy, ale jest trochę stara jak na moje wymagania i idzie do wymiany, nie mam pieniędzy ani chęci wspierać M$, dlatego ewentualnie czy mogę ściemnić konsultantowi przez telefon, że spaliła mi się płyta główna? Czy może wiecie jakich pytań mogę się spodziewać? Ew. czy będę gadał z robotem czy człowiekiem? Komputer składałem w Komputroniku (ja wybrałem co a oni mi zmontowali i zainstalowali okienka).

 

Pozdr i mam nadzieję na szybką odpowiedź.

Link to post
Share on other sites

Mogę też spróbować zastosować ten trick (http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_komputerowy/zmiana_plyty_glownej_bez_reinstalacji_windows_xp-625.html) tylko uprzednio muszę odinstalować sterowniki do całego sprzętu w moim kompie (podobno w trybie awaryjnym), czy może mi ktoś wyjaśnić jak to zrobić? Będę bardzo wdzięczny.

 

EDIT:

Ok, jak zrobić to wiem, ale co odinstalować? Kartę graficzną, dźwiękową, sieciową, chipset płyty głównej, sterownik od procesora?

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Zastosowałem ten trick i wczoraj w nocy o północy odpaliłem system i uruchomił się bez żadnych błędów. Wyświetlił komunikat o tym, że trzeba w ciągu trzech dni aktywować system ponownie ze względu na dużą zmianę w podzespołach, ale tak jak wspomniałem wcześniej uruchomił się bez problemu. Nie będąc pewnym jednak co do stabilności takiego systemu nie aktywowałem go i postawiłem na nowo - po instalacji o dziwo Windows XP OEM łyknął aktywację przez internet! MS Office też się aktywował przez neta bez problemu! Kaspersky też! Jednak z antywirem sprawa jest trochę bardziej skomplikowana - posiadam PURE na 3 kompy. 1 u Taty, 1 u Dziadka i 1 u mnie, po reinstalacji systemu zostało niby 0, ale miły program z Rosji aktywował się tak, że mam pełną licencję od początku - 365 dni (sic!) pomimo tego, że u siebie aktywowałem go tak gdzieś 2 tyg. temu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...