Skocz do zawartości

Recommended Posts

Z gory dzieki za hinty :rotfl:

OD konca:

Linux. Wiem, zakladam ze bede mial dosc duze przeprawy wiec sie nie zniechecam. Zreszta pod linuchem grafika nie bedzie zbyt obciazana:> Czy bede krecic.. nie oszukujmy sie :jupi: moj poprzedni desktopik byl wykrecany tego tez to spotka. Kiedy niewiem.. natomiast musi byc stabilny (zona pewnie ze swoim CAD-em do kompa przyssie). I odrazu jakie chlodzenie mozna by tam zalozyc by to wszystko ladnie dalo sie upchnac?

 

Wiec z zalozenia chyba zostawie 4gig i wstawie powercolora. Ew dokupie drugiego

 

@bucyfer > Niestety zamowienie juz w trakcie realizacji - to co w tabeli juz zaplacone i czeka na odbior.

Link to post
Share on other sites

Dobralem jeszcze do tego chlodzenie NOCTUA NH-U12P.. Zastanawialem sie rowniez nad ZALMAN CNPS9700-LED oraz ASUSTEK Triton 78.

 

Czemu nie pytajcie nie wiem. Mam jednak nadzieje ze bedzie dobrze pasowac. Triton byl na drugim miejscu. Powinien przyjsc w ciagu tygodnia.

 

Co do grafy w cenie 4890 mam 2x 4870 .... sam dobrze nie wiem czy sie oplaca...

Link to post
Share on other sites

Skoro tak powiadasz padlo na powercolora 4870 w najblizszych 2 tyg dojdzie drugi.

 

DDR3 sa na napieciu 1,9v gdzies czytalem ze moga byc z tym jakies problemy... nic zobaczymy. Date odbioru sprzetu mam na wtorek. Na chlodzenie musze poczekac kilka dni wiecej wiec na ten czas bedzie box. I poczekamy z OC procka

 

Dzieki Panowie!

Link to post
Share on other sites

CPU - AMD PHENOM II X4 905E 2.5GHZ SKT AM3 L2/L3 8MB 65W PIB

Jezeli bedziesz robic OC to dlaczego wziales procka w wersji energooszczednej ? za prawie te same pieniadze mialbys cos z odblokowanym mnoznikiem, a taki sam pobor mocy jak w serii energooszczednej da sie osiagnac obnizajac mnoznik i napiecie zasilania zwyklego procesora!!!
Link to post
Share on other sites

W tej samej cenie mialem 810. Ewentualnie 995 Black doplacic okolo 80 EUR...

 

...Lub czekac 2 miechy z kompem (wyjazd do polski).... ewentualnie starac sie wytlumaczyc "sprzedawcy" w "PC WORLD" co to jest Procesor PHENOM. Znalazlem jednego trojrdzeniowca na polce kilk E drozej niz kupilem tego.

 

 

W maplin po pytaniu o procesor pobiegli po speca ktory zaproponowal mi juz sam niepamietam jakiego (wiem ze X4) w zestawie z plyta ECS za 390 EUR...

Pytalem czy sprzedadza sam procek... znikneli na 20 minut po czym przyszli oznajmic ze nie ale jak dokupie u nich... wyszedlem...

Link to post
Share on other sites

W pc worldzie to pracuja tacy znawcy ze ja nie moge, mialem z nimi troche do czynienia jak mieszkalem na wyspach ;) najlepsze sa te juz ginace male sklepiki za rogiem, moze i jest troche drozej ale zalatwia to co potrzebujesz i nie kreca nosem ze to towar nietypowy.

 

jak tak sytuacja wyglada to PII 905e jest OK zrobisz mu dobre OC i bedzie smigal :D

Link to post
Share on other sites

Juz złozylem. Wszystko dzieki elara.ie

 

Fallout 3 (ot najwazniejsze slicznie smiga na telewizorku przez kabelek hdmi). Czekam jeszcze na Noctue.. Na razie chodzi na box'owym i dosc dobre temp kolo 30C wg AMD overdrive. Buda wydaje mi sie troszke mala i lekko zaluje ze nie dorwalem wiekszej. Poza tym super wentylacja da sie wytrzymac :jupi: Grafe wzialem Asusa chlodzenie ma super dosc ciche ale watpie ze udaloby mi sie wepchac tam wiecej niz 2 takie karty... napewno nie w tej obudowie.

 

 

Poza tym po przesiadce z lapka.... masakra... :zamykamy: zapomnialem co znaczy desktopik :wariat:

Link to post
Share on other sites

Wiesz, że Linux radzi sobie "średnio" z kartami ATI?

A kiedy instalowales ostatnio stery do ATI pod Linuchem ?? ja instaluje otwarte stery i w ubieglym tygodniu bylem zszokowany jak dobrze wszystko poszlo ;)

nie bylo absolutnie zadnej roznicy w porownaniu z NV.

 

@TheRedGuy

Daj znac jak poszla instalacja ATI pod linuxem bo na forum sa dalej sceptycy :)

Link to post
Share on other sites

Problemy z linuchem... wiekszych nie bylo (male ale nie z grafika).

 

Mialem inny problem. Mianowicie OCZ'tki nie chcialy z siebie wydusic wiecej niz 1333, Bios 1303

Napiecie 2.1V duze timingi.. nic nie pomagalo bledy w prime95 przy 2gim tescie.

 

 

 

Po update biosa do 1604 wygrzewam dziada juz bardzo dlugi czas i wszystko stabilnie. 1600Mhz 8-8-8-26 @1.86V bedzie wiecej czasu zejde troszke jeszcze jak sie da. Procek natomiast z marszu poszedl na FSB 250 na napieciu 1.25 - pierwsze ustawienie jakie dalem.. pobawie sie pozniej

Link to post
Share on other sites

Mialem inny problem. Mianowicie OCZ'tki nie chcialy z siebie wydusic wiecej niz 1333, Bios 1303

Napiecie 2.1V duze timingi.. nic nie pomagalo bledy w prime95 przy 2gim tescie.

1600 dziala bezproblemowo dopiero po podniesieniu napiecia i czestotliwosci NB, domyslnie AOD robi to z procami BE a twoj 810 nie nalezy do tej serii.

 

Ciesze sie ze z nowym biosem wszystko dziala :lol:

Link to post
Share on other sites

Pryjacielu :P ja sam podnosilem napiecia na czipach... nie robie oc z AOD ale z biosu. Teraz pamieci mam na 1333 7-7-7-24 ze wzgledu na fsb

 

 

Pamiatki to OCZ blackops... i zastanawiam sie nad druga partia i grafa...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...