Skocz do zawartości

Głośniki 5.1 z wtyczka typu Jack a wejście S/PDIF


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez FeX,

Recommended Posts

Witam. 

 

 

Znalazłem ostatnio swoje głośniki 5.1 zakończone trzema wtyczkami Jack 3.5. Chciałbym podłączyć je do komputera tylko jest mały problem. Płyta główna którą posiadam to Gigabyte Z690 GAMING X DDR4 - zgodnie z jej specyfikacją posiada z tyłu dwa wejścia Audiojack z czego jedno jest do mikrofonu i wejście S/PDIF. Przybywam do was z pytaniem jak można rozwiązać ten problem. Po małym rozpoznaniu znalazłem coś takiego https://www.swiatkabli.pl/pl/p/Konwerter-dekoder-dzwieku-DTS-AC3-na-5.1-2.1-toslink/127?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=5173563009&gclid=CjwKCAiAu5agBhBzEiwAdiR5tGaCIn_kVFrJtjxDCbdlHVTMRCZvQkBtS52P2ynMBKJrldr3x7Ke5hoCkZAQAvD_BwE.

 

Czy taki konwerter rozwiąże mój problem? Dodatkowo jak jest jakiś inny sposób lub adapter/konwerter który sprawi, że podłączę te głośniki do komputera to dajcie znać.

 

Link to post
Share on other sites

Tak zakup tego sondblastera ostatecznie rozwiąże twój problem. Żadnego innego rozwiązania nie ma. Posiadasz głośniki które mają wtyki do kanałów przód, tylne głośniki i trzeci do subufera. Więc osobna karta będzie idealnym rozwiązaniem a na dodatek otrzymasz lepszej jakości dzwięk. Szkoda że nie podałeś modelu swoich głośników.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Jakakolwiek inwestycja w taki zestaw głośników IMO mija się z celem. Jak nie ma budżetu to używać frontów i tyle. Zresztą w kąkutrze w wiekszosci materiałów/ aplikacji/ gier nie ma dźwięku wielokanalowego..

Link to post
Share on other sites
21 godzin temu, majster klepka napisał:

Szkoda że nie podałeś modelu swoich głośników.

Racja, zapomniałem wspomnieć o modelu. Głośniki o których mowa to LOGITECH X-530. Są to w sumie stare głośniki, ale działają bez zarzutu. Nie jestem jakimś audiofilem, ale fakt faktem to wygodniej mi jest używać głośników niż słuchawek. Dlatego szukałem rozwiązania tego problemu np w postaci znalezienia jakiegoś konwertera czy adaptera który pozwoli mi podłączyć wtyczkę jack do S/PDIF :)

W sumie jeżeli mam z tyłu tylko jedno wejście na wtyk jack 3.5 a głośniki wymagają ich 3 to czy po prostu coś takiego nie rozwiąże mojego problemu?

https://allegro.pl/oferta/rozdzielacz-audio-jack-3-5-wtyk-3x-gniazdo-0289a-8722953973

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Swoją drogą co się oj...ło, że mobo za 800zł+ nie posiada analogowego wyjścia wielokanałowego? Patologia...

 

Jeżeli na płycie masz analogowe wyjście stereo to tylko taki sygnał jesteś w stanie przekazać bez zabawy. Dźwięk wielokanałowy masz na wyjściu cyfrowym, ale to i tak musiałbyś mieć dodatkowe urządzenie, które przetworzy to na analog. Innymi słowy 5.1 po analogu nie da rady bez kupna czegoś. Musisz mieć inne źródło dźwięku po prostu, nie pomoże tu adapterek, rozdzielacz czy innego cudeńka, tylko trzeba mieć osobną kartę dźwiękową lub jakiekolwiek urządzenie, które wypuści dźwięk 5.1.

 

Taki rozdzielacz jak powyżej ewentualnie sklonuje 2.0 do wszystkich głośników, co w gruncie rzeczy przeczy i tak sensowi posiadania 5.1, bo wielokanałowe systemy zostały stworzone po to, aby radzić sobie z wielokanałowymi materiałami, a nie klonować ten sam sygnał do wszystkich.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...